Hostina se smrtí

• Česko Hodování se smrtí (více)
Velká Británie, 2009, 7x45 min

Střih:

Yadin Mohamed

Otevřený pořad o jídlech, která vás mohou s konečnou platností uvrhnout do osidel ochromující smrti. Každá epizoda uvede skupinu delikates typických pro několik zemí a seznámí nás s množstvím informací o jejich původu, prostředí, ve kterém žijí a také s analýzou chemických látek či přirozeného chování, díky nimž jsou pro lidi smrtelné. Proslulí šéfkuchaři, strávníci a odborníci v souvislosti s těmito chody vysvětlí co, proč a jak. (oficiální text distributora)

Hashirama

Nejzábavnější dokument, na který jsem poslední dobou narazil. Zajímavé kouty světa se zajímavými zvyklostmi, vše podané jednoduše a zábavně a bohudík/žel i velice názorně. Navíc jako osobní plus se tam podezřele často objevují Japonci. ()

whack odpad!

Odporná zvrhlosť. Cvok drží v ruke živú ropuchu, druhou rukou jej odstrihne všetky 4 nohy a potom ju začal rezať. A podobné. ()

Ajinka126

Některé rodinné tradice jsou skutečně zajímavé až strašidelné. Zvlášť když otec chudé rodiny vypráví, jak musí připravovat jedovatou hlízu, o které není nikdy stoprocentně přesvědčen, že všechen jed se dostal pryč a jeho rodina tento oběd přežije. A některá jídla jsou jen rozmary bohatých, kteří neví, co se životem. Ale i tato obrácená strana života je ve svém protikladu velmi zajímavá. PS: já bych z toho nejedla nic! :D ()