Duch doby - Stále kupředu

Dokumentární

USA, 2011, 161 min

Peter Joseph

Lili Haydn

pôsobivý dokument zo silnými myšlienkami a názormi na svet a jeho uberanie sa do záhuby, či vzkriesenia /80%/(3.6.2013)

Oficiální pravdy za mého života spolehlivě prokázaly důkladné pohrdání objektivitou, takže vítám jakékoli zavrtávání červíků pochybností do jejich nestabilních základů. To samozřejmě neznamená slepou víru v jakoukoli konspiraci, ale pokud se mne zajímaví lidé pokoušejí obohatit o své názory na fungování světa, tak se pohodlně usadím, se zájmem si je vyslechnu, občas i hlavou souhlasně pokývu a mohu pak spokojeně usnout s vědomím, že náš nádherně prohnilý svět provede důstojnou sebedestrukci, i kdybych na protest levitoval pět metrů nad zemí.(8.12.2011)

Zeitgeist je séria najlepších dokumentov aké som videl. Množstvo hlbokých myšlienok, kvantum informácií, ktoré pohltia diváka natoľko, až to vyznie tak, že sa snažia zmeniť jeho myslenie. Raz a navždy by sme mali pochopiť dôvody našej holej existencie na planéte. Od genetiky, ktorá za nič nemôže, závislosti, dotyku tela, násilí medzi ľuďmi a jeho zrode, ekonomike, po mnohé iné faktory, ktoré ovplyvňujú náš život. Taký je "duch doby".(2.4.2016)

Tvůrce Zeitiegstu se posunul zase o krok dále. Nejen v kvalitě filmu, ale i v kvalitě argumentů vůči dnešnímu destruktivnímu globálnímu systému. Hodně detailní přehled o lidském chování. Kde se bere a proč takové je. Dlouholeté studie některých hovořících doktorů mě posadili na zadek. Konzumní systém je zlo, to jsem věděl. Ale tady jsem se do podrobna dozvěděl, jak lidské ovečky vstupují do té propasti bezduchého konzumu. Řešení, jak z toho ven, které je zde nabízeno, je logické. Ale myslím si že na dnešní dobu neuskutečnitelné. Je těžké přimět lidi k tomu, aby začali myslet jinak. Pravda je, že kapitalismus nemůže trvat věcně. Protože jeho chyby se projevují v míře větší než velké. Zeitgeist je každopádně něco, co by mohlo lidem otevřít oči. Už jen proto, že zde se mluví o skutečných problémech lidstva.(12.2.2011)

Ako by som to vlastne... prvé dve časti (myslím, že dve) sa mi páčili... morálka, závislosti, vnemi spoločnosti na človeka, masmediálny tlak, chtíč... atd. Priznám sa, taktiež som konečne pochopil tu ekonomickú časť, díky bohu, že Joseph myslí na menej odborné publikum a podal to v tomto prípade na jedničku. Čo ma už nepresvedčilo tzv. "nový začiatok"... alternatívne zdroje energie v podstate prešiel len povrchne s tým, že voda, slnko, vzduch... ano, áno, pekné noo nie tak jednoduché ako to tuna podal... následne ak by sme našli niečo podobné zemi... bla, bla... stratilo to na dôverihodnosti. Niečo "new" je určite potreba, no tak husté to nebude. 6/10 Nepresvedčil ma, bohužiaľ...(13.2.2011)

Nenabízí nic moc nového oproti prvním dvěma dílům, oceňuju ale větší konzistentnost a umírněnost výrazových prostředků, ovšem klasicky zklamal příšerný závěr. Obsah nehodnotím, ten je za 10/10 už jen kvůli tomu, že je prezentován. Film jako film 8/10(12.3.2011)

• argenson

U Zeitgeist 1 jsem se bavil aspoň tím, jak to bylo blbý. Tohle už je naprosto nezábavná ztráta dvou a půl hodin života.(29.1.2013)

Dokument je to pěkný, jen nepřichází s naprosto ničím novým. Připadá mi, že pouze shrnul díla předchozí do času 2h 45minut. Tudíž za všechen ten čas strávený s tímto hnutím jsem se stal naprostým odborníkem na vše, čeho se Zeitgeist týká. S mnoha postřehy či názory tvůrců z valné většiny souhlasím. Avšak nemohu se zbavit dojmu, že na takovou razantní změnu ve fungování světa je příliš pozdě. K docílení záměrů tvůrců je potřeba zajistit jednu podstatnou maličkost. Přesvědčit 7 miliard lidí. Vím, že se povídá, že prý opakování je matka moudrosti. Musím však podotknout, že pokud jsem předchozí dokumenty a prezentaci sledoval s takovým zaujetím, tak se nemohu zbavit dojmu, že tento film je už z informačního hlediska zcela zbytečný. Ajaj. Málem jsem zapomněl na tu první část, která se týkala lidského mozku. Ta mi přišla extrémně zajímavá a nikdy dříve tady nebyla. Takže 3*.(28.12.2011)

Více přemýšlivé, méně konspirací. V podstatě čtvrtý kontroverzní dokument, který Vás buď zaujme a nebo ho zavrhnete jako snůšku plků. Podle mě je to velká snaha Petera Josepha otevřít lidem oči a celkem se mu to daří.(26.9.2011)

Ano, je to vicemene uz po treti to same, obzvlast se jedna o jakousi Addendum v2.0, ale forma je zde konecne dovedena k dokonalosti. Od zacatku do konce velmi koncepcni vize - pricina, dusledky i reseni. Detailni (a pravdiva) analyza proc je svet kapitalismu, ve kterem zijeme spatna cesta, kterou je nutne zmenit. Jinymi slovy - proc je svet ve kterem zijeme totalne v pici. Zeitgeist: Moving Forward je "povinna cetba", jedna z tech veci, kterou je proste nutne videt a prozrit, je to free na YT, takze vsichni - check it out! "Now, we have to change our system - or perish." 9/10(1.5.2011)

"Teď to jde všechno zpátky do krabice. Všechny ty domy a hotely. Všechny ty železnice a firmy veřejné správy. Všechny ty nemovitosti a všechny ty báječné peníze. Všechno to dej zpátky do krabice. Nic z toho nebylo opravdu tvoje. Nějakou dobu jsi pro to byl zapálený, ale všechno už tu bylo dávno před tebou a bude i po tobě. To hráči přicházejí a odcházejí."(27.1.2014)

Tento dokument popisuje niečo, čo som v duchu plánoval roky, až kým som sa nedozvedel o projekte Venus a zistil som, že to existuje už desiatky rokov, ale stále to nebolo realizované. Nasmeroval ma k tomu, že dnes patrím k dobrovoľníkom pomáhajúcim Projektu Venus. Je tu veľmi veľa odpovedí na to, ako fungujeme.(30.1.2013)

Už vás Systém pohltil? Že ne? Lžete!!!(21.2.2013)

• esopesokeso

Konšpiratívne teórie sú zaujímavé.Otázne je nakoľko sú tie informácie, čo nám podsúvajú pravdivé.Túto časť som tušil nevidel, musím si poznačiť, že to nájdem tuna: Zeitgeist: Moving Forward (český dabing) .(23.1.2013)

• Hanyou

První část byla zajímavá. Je pravda, že lidé se na genetiku rádi vymlouvají a věřím, že žádné genetické předurčení neexistuje. Škoda, že pak to skazili neskutečnou snůškou bludů, která se rovnala předchozímu Addendum.(27.6.2011)

Opět mimořádně zajímavé...Venus Project a resource-based economy jsou zde prezentovány jako alternativa společenského zřízení na planetě. Dle mého názoru jde bohužel o utopii...z globálního hlediska nerealizovatelný projekt.(2.7.2012)

• ilemas

Potřetí už mě tato série Zaitgeistů i přes svou aktuálnost nějak nebere, přesto je to velmi zajímavý dokument a rozhodně stojí aspoň za jedno povinné shlédnutí. Pro mne ovšem nic nového, co už bych dávno nevěděl. Zbytečně dlouhé a opět otřesně nezáživně natočené. Kapitola s futuristickým městem mě velmi zaujala, na toto téma bych rád viděl samostatný dokument.(22.3.2011)

4* další dokumenty Petera Josepha navazují na prvotní Zeitgeist a rozvíjí témata do větších podrobností. Oproti původnímu se rozhodně zlepšilo zpracování, takže je koukatelnější. Takže se tady dozvíte více o současné ekonomice, korporacích a možných směrech dalšího vývoje. Menší výhrady mám k pojetí, protože těch množství informací jsem chvilkami nezvládal pojmout a taky mohli být podány trochu srozumitelněji, ale to není problém si dokument zopakovat. Uvědomuji si, že některé názory jsou utopistické a v dnešním světě neuskutečnitelné, přesto je dobré znát směr, kterým by se mělo lidstvo dát na cestu, aby vývoj byl smysluplný a dlouhodobě udržitelný. Je to agitka, to si nebudeme namlouvat a snaží se nás ovlivnit jako ostatní. Svět vždycky byl, je a bude o tom, že ho budou dál posunovat lidí s velkou mocí a způsoby jejich manipulace můžou být tak krásně skryté. Ale je dobré znát i různé názory a trénovat své kritické myšlení. Proto všechny tyto filmy hodnotím velmi kladně a většinou potvrdil moje názory a pohled na svět [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.7.2011)

• Wiikii

Pro někoho tento dokument bude modla, a pro někoho naopak soubor hromady keců. A přesto oba budou mít pravdu. Proč? .. Protože autor chce řííct svůj názor a využívá k tomu všeho co potvrdí jeho verdikt.. A tak chvílemi můžete přikyvovat a souhlasit s názory autora a za pár chvil se nad jeho řečmi budete udivovat.. ... Pro představu dám příklad jak tento dokument funguje. Autor řekne : Jablko je ovoce a jablko se skládá z atomů. Most se také skládá z atomů, A tak se dá řící, že most je vlastně ovoce. .... HODNOCENÍ: 30% (2*)(15.4.2016)

Tak určitě se najdou tací, kteří si nedovedou takovou vizi budoucnosti představit, ale je to tak. Peněžní systém jde do hajzlu a něco se s tím dělat musí. Neřikám, že jejich řešení je nejlepší a že jde zrealizovat, ale tohle je dokument, kterej by měli pouštět dalším generacím už od školky, aby měli trochu potuchy o tom, co se děje, a odvahy s tím něco udělat. Já vim, je to těžký, ale asi chcípneme všichni bez vody, energie a žrádla a s bezcenejma penězma, tak na co si my blbci spoříme na důchod? Není to dokument provokující, ale ukazující slabiny a chyby systému. Doufám, že lidem se podaří s tvůrci aspoň částečně souhlasit a uvědomit si, na co jsou politici... na odstřel... Doporučuju taky předchozí Zeitgeist filmy, taky stojí za to. Co ale je dost na psychiku, tak délka... má to myslím přes dvě a půl hodiny a někomu to může připadat dost jako výmaz mozku...(9.3.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5