Duch doby - Stále kupředu

USA, 2011, 161 min

Peter Joseph

Lili Haydn
  • ghatos

Demagogicky úžasné dílo, to se musí uznat. Míchání přičin, důsledku a řešení ve zběsilém tempu vrcholí v poslední skvostné pětiminutovce :) :) !!! Některé procesy jsou vysvětlené dobře (např. technologická nezaměstnanost), ale následné vyvozené závěry jsou ujeté. Jaká světové řízení přírodních zdrojů? To si pan Joseph jaksi nevšiml, že na světě je více jak 200 států? Výroky typu: "To čemu dnes říkáme soukromé vlastnictví je nanejvýš nehospodárné a ekologicky nelogické!" nebo "Příroda je diktatura." :) :) . Ano, lidstvo má spoustu špatných a nezdravých vývojových vzorců, ale navrhované řešení (zrušme peníze) fungovat (zatím, možná nikdy) nemůže (já vím, ve Star Treku to šlo). Technologický vývoj není zdaleka ještě na takové úrovni + x dalších problému není vyřešeno. 37%.(15.2.2011)

" Novorodenci predčasne narodení sú často v inkubátoroch odrezaní od okolitého sveta. Dnes vieme, že ak sa ich dotýkame aspoň 10 min. denne podporí to rozvoj ich mozgu. Ľudský dotyk je pre človeka nevyhnutný. Kojenci, ktorých nikto nikdy nedvíhal nakoniec zomierajú. Byť držaný v náručí, je základná potreba ľudskej bytosti." Aj s inými názormi súhlasím ako, že žijeme vo vykorisťovateľskej spoločnosti, že najväčší gauneri požívajú najväčšiu úctu a že je všetko na ruby. Ale z tu ponúkaným riešením absolútne nesúhlasím, pretože akože riešenie je tu podávaný dnešný spôsob myslenia, len inými slovami, tak že by sme skončili tam, kde sme teraz. A že Boh nenechal žiadny návod ? Ako pre koho.(21.12.2011)

Ako by som to vlastne... prvé dve časti (myslím, že dve) sa mi páčili... morálka, závislosti, vnemi spoločnosti na človeka, masmediálny tlak, chtíč... atd. Priznám sa, taktiež som konečne pochopil tu ekonomickú časť, díky bohu, že Joseph myslí na menej odborné publikum a podal to v tomto prípade na jedničku. Čo ma už nepresvedčilo tzv. "nový začiatok"... alternatívne zdroje energie v podstate prešiel len povrchne s tým, že voda, slnko, vzduch... ano, áno, pekné noo nie tak jednoduché ako to tuna podal... následne ak by sme našli niečo podobné zemi... bla, bla... stratilo to na dôverihodnosti. Niečo "new" je určite potreba, no tak husté to nebude. 6/10 Nepresvedčil ma, bohužiaľ...(13.2.2011)

• daEmoNickY

Beru to pragmaticky ... stačilo mi prvních asi 15 minut. Zlaté pravidlo: Dokument nerovná se kvalitní a nestraná informace. EDIT: Když už nějaký dokument, tak nějaký jako je tento The Paradox of Choice - Why More Is Less http://youtu.be/vMV4PIEIKY4 , rozumný slušně argumentovaný a vtipný, žádná emotivní hudba, emotivní řeči či klasická propaganda (třeba http://www.netusil.net/km_literatura , jinak googli "Koukolik propaganda").(24.6.2011)

• KRYSIOPICE

kvalitu celé série jsme rovnou testoval zkouknutím posledního dílu. Tento "dokument" má pronás zvláštní přínos v tom, že nám slouží jako jakýsi lakmusový papírek inteligence hodnotících a je skutečně zarážející, kolik uživatelů CSFD podtoupilo lobotomii. Neboť k odlišení nesmyslů od pravdy zde stačí obyčejné středosškolské vzdělání. Hledat kousek pravdy v této snůšce marxistických utopistických blábolů je jako ono pověstné hledání jehly v kupce sena. Na závěr bych chtěl vzkázat tvůrcům tohoto díla: CHCI VAŠE DROGY!(18.12.2015)