poster

Duch doby - Stále kupředu

 • USA

  Zeitgeist: Moving Forward

Dokumentární

USA, 2011, 161 min

Režie:

Peter Joseph

Hudba:

Lili Haydn
 • daEmoNickY
  odpad!

  Beru to pragmaticky ... stačilo mi prvních asi 15 minut. Zlaté pravidlo: Dokument nerovná se kvalitní a nestraná informace. EDIT: Když už nějaký dokument, tak nějaký jako je tento The Paradox of Choice - Why More Is Less http://youtu.be/vMV4PIEIKY4 , rozumný slušně argumentovaný a vtipný, žádná emotivní hudba, emotivní řeči či klasická propaganda (třeba http://www.netusil.net/km_literatura , jinak googli "Koukolik propaganda").(24.6.2011)

 • Tomatáš
  *****

  Zřejmě nemá moc význam obhajovat tento dokument svým názorem. Myslím si, že si vystačí bohatě sám. Je ovšem nezbytně nutné, aby dostal šanci!Komu není lhostejné, jakým způsobem doslova přežíváme a parazitujeme na této planetě, měl by se zamyslet a na základně "selského rozumu" přehodnotit, vyvrátit či se utvrdit v tom, jakým směrem se jeho a životy dalších lidí ubírají a kam směřují.....The revolution is now!!!(24.4.2012)

 • bari68
  *****

  Azda prvý Zeitgeist, ktorý len nekritizuje, ale aj dáva odpovede a ukazuje možné riešenia.Aj keď tento dokument má svoje ,,muchy,,, , miestami občas hluché miesta a minutážou trochu pridlhý, tak je to film, ktorý nie len divákovi, ale celej našej civilizácii otvára oči a niektorým už konečne zhadzuje ružové okuliare.Som nesmierne rád, že znova sa pri tomto projekte zošlo pár inteligentne premýšľajúcich ľudí, ktorí prinášajú nové posolstvo a jediné možné východisko do budúcnosti na našej planéte.Z princípu 5*.(6.2.2011)

 • Schuldiner
  *****

  Nejlepší a nejvyzrálejší dokument na téma ´´naše budoucnost´´!!! Tedy, podle mé maličkosti.. Nebýt toho patetického hraného konce, byla by to vážně skvělá práce! Nicméně, kašlat na konec, o ten nejde, jde tu o ty jednotlivé myšlenky, desítky poznatků, spousty informací, které si lze ověřit (což jsem v průběhu sledování i dělal), zkrátka dokonalá pobídka k zamyšlení, hned na několika úrovních, v několika životních aspektech, které spolu všechny souvisí.. Tohle se nedá ignorovat, tohle už je do očí bijící.. Každý člověk, který to shlédne a řekne, že jsou to VŠECHNO nesmysly, je...řekněme to..slušně.. malinko opožděný. Nebo ´´mírně´´ nevnímavý. Myslím tím hlavně k okolí a k tomu, co se děje všude kolem nás, potažmo ve světě.. To je fuk, každopádně pro ty, kteří vnímaví jsou, je to dokument dokumentů! Připouštím, že některé myšlenky, resp. návrhy na změnu jsou V TUTO DOBU utopie, resp. zdají se být utopií, protože...zkrátka někde se musí začít, a některé možnosti přijdou až za dlouho po změně lidského myšlení. Ta změna v myšlení lidí je ale nevyhnutelná. Jinak přijde jistý zánik našeho druhu. Pomalý, plynulý zánik. (Nebo velmi rychlý, pokud bude válka.) A pokud může tento dokument něco změnit, budu ho podporovat! Nad celou touhle politicko-ekonomicko-ekologickou záležitostí přemýšlím už řadu let. (Nehledě na Zeitgeist, o kterém jsem ani v té době nevěděl.) A každý rozhovor, který vedu s kýmkoliv na tahle témata, mě v tom jen utvrzuje. Tedy konkrétně např. v názoru, že politika nikdy nic nevyřeší a nezmění. Už se skoro musím smát lidem, kteří chodí volit a různě o tom debatují, prosazují svoje kandidáty apod. Směju se tomu lidskému nedovtípení a zapomínání. Směju se tomu, že vůbec zatím nepobrali politiku tak, jak jí brát musí, tedy jako arogantní bezohledný systém založený na touze po moci a na všem, co z toho vyplývá za výhody, což je v tomhle filmu moc hezky rozebrané a pojmenované. Ona to není žádná novinka. Vlastně nic z toho, co je zde k vidění a slyšení není bůhvíjaká novinka, ale takhle přehledně to sesumírovat a dát do souvislostí..to se prostě musí ocenit. Tohle se snad ani nedá dělat se špatným úmyslem. Ne tak, jak nám to Peter Joseph předkládá. A to je pro mě základ. Ta myšlenka oslovit lidi tímhle způsobem je unikátní!!! Nejde o to na to čumět a hltat to slepě v každém názoru, jde o to se zamyslet na tím, co je tady teď za svět, a co by tu za svět býti MOHLO, když budeme chtít... Kdo by nechtěl žít na planetě v absolutním míru a blahobytu...kdo by nechtěl radši místo řešení svých omezených financí, a pachtěním se za nimi, řešit něco přínosného, obohacujícího.. Skvělý dokument, (i přes mírné nedokonalosti, i přes to, že nemusí mít ve všem pravdu,) a budu ho doporučovat komukoliv!!! Tady je česká stránka Hnutí Zeitgeist - http://www.zeitgeistmovement.cz/ ...a tady český Zeitgeist kanál na youtube - https://www.youtube.com/user/TZMCzech/videos(26.10.2014)

 • NinonL
  *****

  "Teď to jde všechno zpátky do krabice. Všechny ty domy a hotely. Všechny ty železnice a firmy veřejné správy. Všechny ty nemovitosti a všechny ty báječné peníze. Všechno to dej zpátky do krabice. Nic z toho nebylo opravdu tvoje. Nějakou dobu jsi pro to byl zapálený, ale všechno už tu bylo dávno před tebou a bude i po tobě. To hráči přicházejí a odcházejí."(27.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace