Duch doby - Stále kupředu

Dokumentární

USA, 2011, 161 min

Peter Joseph

Lili Haydn

Tvůrce Zeitiegstu se posunul zase o krok dále. Nejen v kvalitě filmu, ale i v kvalitě argumentů vůči dnešnímu destruktivnímu globálnímu systému. Hodně detailní přehled o lidském chování. Kde se bere a proč takové je. Dlouholeté studie některých hovořících doktorů mě posadili na zadek. Konzumní systém je zlo, to jsem věděl. Ale tady jsem se do podrobna dozvěděl, jak lidské ovečky vstupují do té propasti bezduchého konzumu. Řešení, jak z toho ven, které je zde nabízeno, je logické. Ale myslím si že na dnešní dobu neuskutečnitelné. Je těžké přimět lidi k tomu, aby začali myslet jinak. Pravda je, že kapitalismus nemůže trvat věcně. Protože jeho chyby se projevují v míře větší než velké. Zeitgeist je každopádně něco, co by mohlo lidem otevřít oči. Už jen proto, že zde se mluví o skutečných problémech lidstva.(12.2.2011)

• Wiikii

Pro někoho tento dokument bude modla, a pro někoho naopak soubor hromady keců. A přesto oba budou mít pravdu. Proč? .. Protože autor chce řííct svůj názor a využívá k tomu všeho co potvrdí jeho verdikt.. A tak chvílemi můžete přikyvovat a souhlasit s názory autora a za pár chvil se nad jeho řečmi budete udivovat.. ... Pro představu dám příklad jak tento dokument funguje. Autor řekne : Jablko je ovoce a jablko se skládá z atomů. Most se také skládá z atomů, A tak se dá řící, že most je vlastně ovoce. .... HODNOCENÍ: 30% (2*)(15.4.2016)

Velice dlouhý dokument "o všem", který jsem si musel rozdělit na dvě části, abych vydržel. Každopádně nemohu říct, že by byl nezajímavý. Má mnoho skutečně dobrých myšlenek a leccos vysvětluje. Najdou se názory, se kterými nesouhlasím, ale většina je jich opravdu celkem logická a mám pocit, že by možná tyto nápady i mohly fungovat. Nicméně jako člověk, který se v záležitostech týkajících se ekonomiky, finančnictví, a ostatních zde probíraných odvětvích nevyzná, nemohu říct, jestli je všechno podáno natolik seriózně, aby se tomu dalo věřit. Pocit z dokumentu jako takového mám však dobrý, jen ta délka...(8.3.2011)

• ilemas

Potřetí už mě tato série Zaitgeistů i přes svou aktuálnost nějak nebere, přesto je to velmi zajímavý dokument a rozhodně stojí aspoň za jedno povinné shlédnutí. Pro mne ovšem nic nového, co už bych dávno nevěděl. Zbytečně dlouhé a opět otřesně nezáživně natočené. Kapitola s futuristickým městem mě velmi zaujala, na toto téma bych rád viděl samostatný dokument.(22.3.2011)

• ghatos

Demagogicky úžasné dílo, to se musí uznat. Míchání přičin, důsledku a řešení ve zběsilém tempu vrcholí v poslední skvostné pětiminutovce :) :) !!! Některé procesy jsou vysvětlené dobře (např. technologická nezaměstnanost), ale následné vyvozené závěry jsou ujeté. Jaká světové řízení přírodních zdrojů? To si pan Joseph jaksi nevšiml, že na světě je více jak 200 států? Výroky typu: "To čemu dnes říkáme soukromé vlastnictví je nanejvýš nehospodárné a ekologicky nelogické!" nebo "Příroda je diktatura." :) :) . Ano, lidstvo má spoustu špatných a nezdravých vývojových vzorců, ale navrhované řešení (zrušme peníze) fungovat (zatím, možná nikdy) nemůže (já vím, ve Star Treku to šlo). Technologický vývoj není zdaleka ještě na takové úrovni + x dalších problému není vyřešeno. 37%.(15.2.2011)