Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka... Riley je studentkou na střední škole v Grizzly Lake, ale rozhodně nepatří mezi populární žáky. I přesto se kamarádí s mladíkem jménem Clapton Davis, který je považovaný za nejvíc cool týpka na škole. Clapton randí s Ione, která byla kdysi kamarádkou Riley, ale pak si začala s Claptonem a jejich přátelství se rozpadlo. S trojicí kamarádí ještě Sander, který se pokouší sbalit Riley, ale ta mu úspěšně odolává. Jednoho rána byla jedna ze studentek střední školy velmi surově zabita u sebe doma, což studenty značně vyděsilo. Vrah napadl i Riley, když se pokoušela oběsit ve škole, ale nikdo jí to nevěří. Vrah ji nejprve zkouší zabít ve škole a pak i u ní doma. Policie se však na to netváří ani podruhé. Tentokrát je tam ale Clapton, který Riley vyslechne. Clapton má sice pro Riley slabost, přesto chodí s Ione. Vrah znovu udeří až na večírku u Sandera, kde zabije bývalého přítele Ione, který se chtěl o Ione poprat s Claptonem. Ředitel Verge na tyto události reaguje tím, že podezřelé studenty nechá po škole. Jeden z nich je vrah. Po škole zůstalo několik žáků, ale byl tam i jeden, kterého nikdo neznal. Jmenuje se Elliot a je po škole už 19 let v kuse. Ve filmu ve zkratce vidíme celé ty roky zpět a hlavně to, že s ním první den byla po škole i Ione. V tu chvíli se dozvíme o příběhu Ione a její matky, které si vyměnily těla, a Ione se se svojí duší vrátila do matčina těla v roce 1992. Její matka se zase zmocnila jejího těla v současnosti a právě ona začala chodit s Claptonem. Ione si s matkou vyměnila tělo, aby vyhrála v taneční soutěži. Ione je v minulosti úplně nadšená. Jen se do ní zamiloval mladý ředitel Verge, ale Ione ho nechce, takže se pokusí všechny zabít bombou, ale to se mu nepovede, jen si zjizví obličej. Když jsme se dozvěděli příběh Ione, vracíme se do současnosti, kde musí skupina studentů zjistit, kdo je vrah. Zatímco se dohadují u filmu, podle kterého vrah zabíjí, jeden z nich je zabit. A zatímco všichni vyšilují, Elliot dokončí své výpočty o konci světa a zjistí, že má nastat za 10 minut. Protože ví, co konec světa způsobí, pošle Toshiba, který zůstal také po škole, Riley do minulosti, aby všechny zachránila... (TV Prima)

JFL

"Snídaňový klub" na tripu říznutý "Návratem do budoucnosti" a dochucený "Klubem rváčů" aneb fantasmagorický meta úlet, kde ve zběsilém a hyperafektovaném víru napříč několika časovými dimenzemi na sebe narážejí popkultuní odkazy, sebereflexe žánrových schémat a do bizarních podob zmutované elementy slasherů, středoškolských romancí, sportovních melodramat, outsiderských komedií a všemožných dalších teen filmů. So post-modern-it's-pre-future. ()

J*A*S*M

Tak jo, asi nastal čas se historicky znemožnit, ale já tomu musím dát palec nahoru. Detention je přeplácaný parodický meta úlet. Děj nedává příliš smysl, ale svět, v němž se odehrává, je tak ujetý, že smysl ani dávat nemusí. Je tam banda teenagerů, maskovaný zabiják, cestování v čase, medvěd grizzly, ufo, konec světa, chlapec-mutant, přenášení vědomí a další hororové a sci-fi motivy, celkově je to zkrátka hroznej guláš ... ale prostě z toho filmu mám pocit, že za ním stojí docela schopní a chytří lidé, kteří popustili uzdu svojí kreativitě a chtěli se vyblbnout. Jeden popkulturní odkaz střídá druhý, nápis střídá nápis (několikrát jsem si film musel pauznout, abych to všechno pochytil), pořád se něco děje a svým zvlášním způsobem to na mě pořád působilo velmi vtipně a svěže. Definoval bych to oxymóronem "inteligentní debilita", čímž se možná profilují i potenciálně spokojené divácké skupiny ... Technicky na úrovni. Za mne pobavené tři a půl hvězdy, ale velmi bych váhal, komu to doporučit. ()

Shadwell

Tohle není obyčejný slasher, ale velmi inteligentní film jako trash pouze maskovaný aneb jak by řekl Franta Fuka, this shit is meta as fuck. Detention si jednoznačně zasluhuje několik slov: ____ V prvé řadě je ten film velmi drzý, protože je přeplněný referencemi na 90tý léta (80ky jsou passé, nastupuje oprašování devadesátek), současně je ale nesmírně rychlý, výsledkem čehož nemá žádného potenciálního diváka. Lidi řekněme nad 30 let sice zachytá narážky na 90ky, ale stěží udrží s filmem tempo, lidé pod 30 let naproti tomu tempo s filmem sice udrží, ale nejspíš minou většinu těch narážek. Detention tím jde cíleně proti tzv. four-quadrant požadavku velícímu oslovit co největší škálu diváků a divaček. Jak je to možné? Jednoduše, Joseph Kahn zatáhl film ze svýho. ____ Za druhý se u mě tímhle filmem Joseph Kahn definitivně etabloval jako velmi osobitý režisér, tzv. auteur. Joseph Kahn je vůbec zajímavý chlapík. Kdysi třeba na svém blogu hájil v dlouhatánské analýze honičku z TDK proti jistému kritikovi, který si ji dovolil nařknout z nepřehlednosti. Jestliže se u Kahnova předchozího kontroverzního počinu Torque dalo ještě debatovat o tom, jestli je to míněný vážně, nebo jako přepálená a ironická verze Rychle a zběsile, tady o tý ironičnosti nemůže být pochyb. V jednom momentu tu máme dokonce čtyřnásobný nolanovský ponor – sledujeme hrdiny z Detention filmu, kteří sledují hrdiny z Cinderhella filmu, kteří sledují hrdiny z Slashing Beauty filmu, kteří sledují devadesátkový porno. Faktem je, že popkulturní reference nejsou dnes ničím neobvyklým, neobvyklý je naopak film bez nich, a už Rocky Horror Picture Show byl vlastně jen sledem těchto referencí navěšených na dadaistickou zápletku takovým brutálním způsobem, že se stávají signifikantnějšími než samotná zápletka. Nicméně Detention je v tomhle směru doslova utržený ze řetězu. Jinými slovy nepotřebujete drogy, abyste si Detention užili; potřebujete Detention, abyste si užili drogy. ____ Asi nejzajímavější je ale na filmu to neskutečný nasazení a závratné množství informací, které pumpuje po celou stopáž do diváka. V tomto ohledu je možná pravda na straně zastánců dabingu, protože stíhat při takové náloži informací číst ještě titulky znamená velký problém. Detention podobně jako Atlas mraků v podstatě nastoluje nový trend filmů, které je třeba zhlédnout minimálně dvakrát, a to nikoliv kvůli dalšímu prožití, ale kvůli plnému pochopení. Na první zhlédnutí je obsáhnout nelze. Tyhle filmy ale zcela korespondují se současným fenoménem informační revoluce, který nastal zejména díky internetu a kdy už není znakem inteligence kumulace informací, ale jejich selekce. Tedy vybrat s přehršle informací tu správnou. Nebo vybrat v záplavě jiných ten správný film. Více než kdy jindy totiž platí, že nestačí získat peníze a vytvořit film. To je asi tak třetina všeho. Dvě třetiny úsilí tkví v prodávání filmu a schopnosti dostat ho k lidem. Detention tím podává vysvětlení i k vlastnímu distribučnímu selhání. ()

Fr

ZÍTRA JE PLES. - TOHLE JE VRAŽDA. A PORNO. A V GRIZZLY LAKE ŘÁDÍ SÉRIOVÝ VRAH.... /// Střední škola a neodolatelná síla hloupých roztomilých věcí. A taky Riley – býložravec a pro ostatní zoufalec, po který jde zabiják. POJĎME SI DĚLAT PRDEL! (tak to se nenechám 2x přemlouvat!) řekli si tady všichni a vykrádaj nápady vodjinud a vůbec, ale vůbec je to nesere. Ani mě! (a nezapomeňte na tu párty v maskách!!) Šílený nápady jako je únos medvěda cestujícího časem asi nedojmou každýho. Fantasmagorická, zábavná píčovina, která nemá děsit, ale bavit. Já bych dal i 4*, ale Chillerama byla asi vo kousek lepší (a když to srovnám s tím vejletem na Kokořín…). Asi se najdou osoby, kterým i ty 3* hvězdy těžko vysvětlím. Ale co máte dát lidem, který zachráněj vesmír? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád mrtví puberťáky. 2.) Zjistím, že může existovat ještě horší film než je Popeklelka II. 3.) Thx za titule ,,Monotheia“ a ,,Ráďa“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Luxus!! Něco tak Stylového, Moderního a Současného, jsem Vážně Nečekal!! Jako Horor to funguje dokopy Takřka 15 Minut, ale Komedie to je vážně skvělá až Geniální!! Dlouho jsem se tak skvěle Nebavil!! Film si utahuje z nejrůznějších Filmů, ze všeho si dělá vlastně Prču ! A vypadá to neuvěřitelně Chytře !! Vrah je taky Úžasně Great Looking, gore Super, ikdyž ho bylo Minimum! Dale Úžasná kamera, Vizuál, Naprostá Pecka!! Hlavní hrdinka až příliš ňuňaváá !! Dovolím si tady napsat něco, co mně ve filmu zaujalo, Pobavilo! Verge, Mohu jít s tebou na Ples Prosím?? A vezmeš si stejný účes jako Sharon Stone v Totall Recallu? Ok! Budeme se líbat? Ok! Tak Jdem!!! BtW, taky si myslíte, že Barrack Obama, někoho zabil na Střední?? ()

Bloody13

No strašná kravina tohle! Ale naštěstí tolik zábavná, že nezbude místo pro nudu. Detention je šílený mix teenagerské komedie, science fiction a hororové parodie, kterou každý rozhodně nestráví. Kromě té správné nálady snímek vyžaduje i patřičnou dávku pozornosti: obsahuje totiž nepřeberné množství vizuálních nápadů, citací a utahování si ze všech možných i nemožných filmů a vlastně i sympatické rýpání do let 90. V tomhle ohledu mě hodně pobavila scéna, kdy student se vrací do svých "poškolních období v průběhu 19-ti let", ve kterých se pokaždé odrazila módní doba a MTV (od Pussycat Dolls a 50 Centa až po Backstreet boys a Hole). Ale jak řikám, je to taková sračička... ()

Traffic

"It's called post-irony!" Detention je výsměch všem hipsterům, fanboyům a nostalgicky-ironickým metafilmům obecně. Joseph Kahn vlastně natočil metafilm o metafilmech - ironie a znalost popkultury není jen součástí díla, ale je zároveň (ironicky) komentovaná, takže jde v podstatě o sebeuvědomělost na druhou. Snad každá scéna je navíc natočená stylem odkazujícím na jiný film (Iron Man, Scream...) nebo na určitého veleznámého režiséra (Spielberg, Scorsese...), takže motiv (sebe)referenčnosti se tu naplňuje takřka maximální možnou měrou a ve všech rovinách. Nefunguje to sice úplně dokonale, ale jako koncept mi to je vlastně sympatičtější než (do jisté míry) přizdisráčská PG-13 Chajda v lesích. Fuck you, Joss Whedon! ()

Morien

Ježišku, tohle je takový kus hipsterské krásy, že bych hned klidně zaprodala svou duši a přiznala, že mě baví filmy pro mládež. Po prvních několika smíchách (smíších - hehe, podle wikipedie jsou oba tvary správně) jsem se hrozně bála, že to nevydrží být celou dobu tak inovativně vtipné a mimoplanetární, ale vydrželo! To je v dnešní době ekvivalent druhých Vánoc. V krátké době další film, který používá kapitoly nadmíru výtečně a také jsem konečně našla film, kde Josh Hutcherson uvěřitelně ztvárňuje svoji roli, a to je to teprve šestý film z jeho filmografie, na který se dívám. Trochu se obávám, že tohohle neonově barevného cukrouše už nic z jeho dílny nepřekoná. Kromě všeho toho obdivu mě pálila jedna otázka - nejsem si jistá, co je vlastně cílové publikum takového filmu, protože jak moc lidem připadá tenhle druh humoru vtipný? A kolik lidí třeba pozná, že se jedná o humor (satiru, komentář) a ne o autentickou prostoduchou týnejdžerskou vyvražďovačku? Samé otázky. Na opravdické hipstery, kteří by o sobě nikdy nepřiznali, že jsou hipsteři, je to příliš zábavné a uvolněné, a takových hipsterů, jako jsem já, kteří to o sobě říkají, aniž by věděli, co to znamená, podle mého zase není tolik, aby vytvořili respektovanou diváckou skupinu. ()

choze

Meta zběsilost, která - narozdíl od VŘÍSKOTU - zvysoka sere na nějaký příběh nebo horor, a místo toho do vás v brutálním tempu ze všech laufů pálí narážky a audiovizuální nápady. Pokud vám sedne její humor, budete nadšeni, pokud ne, bude to pro vás totální hovadina. Bohužel jsem ten druhý případ. ()

Dellamorte

Teen komédia , ktorým nikdy neuhýbam, ak idú oproti. Štýlovo nasnímané, macík to rieši aj za diváka a vlastne celý ten guláš má luxusné balenie.Odvolávať sa na MTV je " vof the joke " Je to odnož kultúry , ktorá dokáže uraziť len senila. DVD !!! ()

TheDarKnig

Čekal jsem od toho spíše další Fakultu než Chilleramu pro 90. léta, naštěstí ale to, co mi vadilo u Chilleramy tady bylo hodně umírněné a děj byl postaven hlavně na naprosto ztřeštěné a popkulturně pojaté smršti odkazů, nápadů, šíleností - to vše opravdu výborně zamotané a v takovém tempu, že měl člověk po závěru filmu pocit, že možná nepochopil ani polovinu věcí. Tady se při psaní scénáře někdo opravdu utrhl z řetězu, osobně to jednou za čas kvituji, ale jsem i rád, že na to nenatrefím až příliš často. To by mi mohla taky vybouchnout hlava jako výbušná plastelína. Časem cestující medvěd osobní hrdina! Josh Hutcherson zábavný, ačkoliv jsem si chvíli musel zvykat, v tomto typu filmu jsem ho ještě neviděl. Jo a Spencer Locke má opravdu roztomilý hloupoučký úsměv. ()

*CARNIFEX*

Na strednej škole v "Grizzly Lake" začína dochádzať k nevysvetliteľným vraždám študentov. Kto je vrahom? Hlavná roztlieskavačka? Miestny "loser"? Alebo snáď najpopulárnejší "chytrák"? Nech je to ktokoľvek, jedno je isté - je "po škole"! Snímok, ktorý dal od prvého momentu jasne najavo, že ho nesmie brať nikto vážne. "Detention" je hlúpo bláznivá horor komédia z teen školského prostredia, ktorá ponúka odľahčený pohľad na násilie, problematiku vzťahov medzi žiakmi, kultových zabijakov, ale aj hororov a ich nepísané pravidlá. Napriek tomu, že pár gore scén zaujalo, pár vtipov pobavilo, pritom toto nie je tak celkom moja šálka kávy, musím vyjadriť spokojnosť. Je to zaujímavo spracovaný, poučný snímok, ktorý v závere objavil "Ameriku" - stredná škola, nie je koniec sveta ;) - 60%. ()

Wacoslav1

Průměrnej lehce komediálně laděnej slasher kterej mě nijak nenadchnul, ale aspoň jsem se nenudil. Nedá se tu moc mluvit o nějaký originalitě co se masakrování týče a místy je to víc komedie než horor, ale sem tam se najde nějakej břitkej fór nebo hláška co pobaví, ale možná se z toho dalo vytěžit i víc.55% ()

darkrobyk odpad!

Typická americká hovadina tak, jak to maj dementní mazlíčci rádi. Komedie? A co by tu mělo být k smíchu? Dobře, jednou jsem se uchechtl hned na začátku při konstatování: ,,Tej holce trvá, než vypadne z baráku!" ...a vypadla ... Hudba 90.let byla dost příšerná (narozdíl od 80.) a to málo z ní, co za něco stálo (kromě Courtney Love), se tu samozřejmě neobjeví. Horror? Cha, cha. Možná by si hvězdičku zasloužilo těch pár gore efektů, ale celková debilita filmu ji odnímá. Britové by se s tím určitě popasovali, Američani....nu...ti tedy ne. ()

JohnnyD

"The 90s are new 80s!" Totálna šleha! Nechápem tomu, neviem, čo som to práve videl, no celý čas som na to pozeral s vyvalenými očami a rehotal sa ako kôň. Totálny post-meta-meta-brainfuck plný nepredvídateľných zvratov a šialeného popkultúrneho humoru vedeného do absurdna. Oproti tomu aj Community vyzerá ako krotký klasický seriál. ()

playboxguest

Spíš čistá teen komedie, než horor, tak trochu parodie na Vřískot a jemu podobné vyvražďovačky a víc než trochu hrozný salát. Pěknej rozjezd, vydržet atmosféra prvních dvaceti minut, neváhám dát čtyři hvězdy, ale ona se z toho náhle vyklube teenagerovská matlanice, kdy na mě zavála atmosféra Awkwardu, jenže bez Jenny a jejího sarkastického humoru, samotnej závěr to už je matlanice totální. Zdejší humor mi připadal blízký tomu, kterej znám ze Skřekotu, ale tam mi sedl daleko víc, možná proto, že jsem ten film sjížděla v době, kdy jsem ještě sama byla teen. 40% ()

Pilda17

Jak bych se k tomuto snímku vyjádřil? Asi jenom tím, že jde o jeden velký bordel a nelogický nesmysl. Splést dohromady vraha, cestování v čase, konec světa, mutanta nebo takové ufo se často nevidí. Já to dokáži aspoň z nějaké části ocenit. Na druhou stranu se nedivím špatnému hodnocení. Tady vše záleží jen na chuti diváka.. 6/10 = 63% ()

S.Quentin QUALE

Naprosto úletová, ke konci značně chaotická, středoškolská vyvražďovačka, na kterou se musím podívat ještě jednou, abych mohl být konkrétnější ke smysluplnosti děje, protože přiznávám, ztratil jsem se v tom takovým způsobem, že 93 minut se mi zdálo jako dvě hodiny. V tuto chvíli ale můžu říct, že jsem se bavil mnohem lépe než při téhle zamotané noci. Prozatím 70%, ale pokud to bude sedět, tak klidně zvýším na plný počet. ()