Znovu a jinak

• Nizozemsko

Young Adult

Komedie / Drama

USA, 2011, 90 min

Externí recenze k filmu (5)

• Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

"Reitman zůstává režisérem, který natáčí nebanální filmy pro diváky, a dokáže zaujmout a pobavit i prostřednictvím velmi smutných věcí. Výsledným dojmem ze Znovu a jinak tak jen stěží může být divákovo odmítnutí nebo znechucení. Takže si to potěšení klidně dopřejte..." (více)

• Filmserver.cz (Zbyněk Kubín) *****

"Reitman pak zkušeně vše poskládal do úžasně sobeckého a trestuhodně nedoceněného "feel-bad" celku, který by si neměl nechat uniknout nikdo, kdo má slabost pro špatné a trochu (více) narušené holky, krutě pravdivé slovní přestřelky a ostrý humor." (více)

• Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

"Jason Reitman natočil tentokrát film bez větších odlehčení, hereckých hvězd a ambicí vyhrávat ceny. Někteří se jím možná budou dokonce cítit uraženi. Proto bude Znovu a jinak téměř jistě jeho nejhůře přijatým snímkem. Možná je ale tím silnější a osobnější." (více)

• Kultura21.cz (Martin Žatecký)

"Za poslední dobu mne zaujalo jen málo dramatických snímků, jejichž počet bych napočítal na prstech jedné ruky a Young Adult mezi ně rozhodně patří a ti, co si libují v tomto žánru, by si rozhodně neměli nechat tento jedinečný kousek od Jasona Reitmana nechat ujít." (více)

• 25fps.cz (Vladana Bačová)

"Tvůrce rozhodně nevede diváka filmem za ručičku, nechává ho vymáchat se v nevrlém pocitu hnusu nad světem, prodírat se hlavou hlavní hrdinky plnou myšlenek na to, jak jsou ti lidé okolo nudní a patetičtí. Samozřejmě bez jediného náznaku sebekritiky." (více)