poster

Máme rádi velryby

 • USA

  Big Miracle

 • USA

  Everybody Loves Whales

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Veľký zázrak

Drama / Romantický

USA, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dezorz
  ***

  Greenpeace, ne-greenpeace; keby tie veleryby eskimaci boli byvali vylovili a zjedli, boli by usetrili americkej ekonomike tak 20.000 dolarov. Lenze greenpeace je greenpeace, tak ich za 20 milionov zachranili. Necudo, ze to americka ekonomika chce spat a kedze veleryby na to z hlboka kakaju, tak si to chce zobrat od divakov. Zatial to vyzera, ze priisli o dalsich 20 milionv. Tak to vyzera, ked je ekonomika nenazrana. Ako vravim, radsej mali tie veleryby zjest.(13.2.2013)

 • tnp101
  ****

  Přiznávám, za normálních okolností bych šel do tří hvězd, ale mnoho místních reakcí se mi zdálo být až přehnaně negativních, takže maličko nadhodnocuji. Dobře, je to (až na jeden nečekaný zvrat) předvídatelné a jde svým způsobem o strašný kýč, ale možná i díky faktu, že líčí příběh inspirovaný skutečnou událostí, na mě film zafungoval - a pozor, to jsem vůči ždímačkám emocí často hodně kritický. Stopáž svižně odsýpala, animace velryb, pravda, nebyla očím lahodící, ale nešlo o překážku, která by zážitek degradovala, hudba pěkná, herci v pohodě a ani ten scénář nebyl úplně debilní - citelný mírný nadhled. Filmařsky solidní, příjemná jednohubka, kterou nic nezkazíte, ani pokud máme averzi vůči Greenpeace. Film je, mimochodem, ve výsledku mnohem lepší, než jak jej prezentují upoutávky. 70%(9.7.2012)

 • ABLABLABLA
  ***

  Film jsem si vybrala protože tam hrají tři podle mě skvělí herci: D. Barrymore, J. Krasinski a K. Bell. To, že je to podle skutečné události, jsem se dozvěděla až na začátku a potom ještě konci filmu. Neříkám, že je to špatný snímek, to vůbec ne, naopak. Je to krásný příběh o přírodě, velrybách, Aljašce, snahy pár jedinců pomoci bezbranným stvořením. Ale vyvrcholí to v masivní mediální boj, aneb jak se zviditelnit. Ropný magnát, aby si vylepšil pověst u Greenpeace, prezident, protože si myslel, že mu to znova pomůže vyhrát volby, malí výrobci rozmražovače, aby získali popularitu a rozjel se jim obchod a veškerá média světa, aby si zdvihli sledovanost a moderátoři reputaci. Ono je to podle skutečné události, takže takhle to asi bylo a bylo to zpracováno dobře. Ale upřímně, D. Barrymore mi přišlo že přehrávala, možná že skutečná Aktivistka Greenpeace byla tak zapálená a protivná, no ale...K. Bell tu hraje v podstatě záporačku a takovou blbou puťku, jediný normální tu tedy zůstal J. Krasinski za což díky, protože toho mám opravdu ve filmech ráda a zachoval tu té postavě normální tvář. Jako vedlejší příběhy, jak se do sebe zamiluje sekretářka z Bílého domu a nějaký plukovník, no fajn, je to americký film, co bychom chtěli, mě až tolik nedostávaly do kolen. Za to kultura Aljašky a národa tam ano. Takže hezký film, krásné záběry, ale jde z toho cítit americký styl natáčení aneb pojďme tam udělat co nejvíc dojemných scén a romantiky. Ale záběry na konci ze skutečné události, o které jsem teda nikdy předtím neslyšela, byly super, aneb jak strašně někteří vypadali, že? 3-4*(18.9.2012)

 • Aknah
  ****

  Nečekala jsem od toho nic, než jen další příjemnou oddechovou komedii ála Hollywood :) ale dostala jsem mnohem víc. Vážně a dojemně natočený film, který je založen na skutečné události mě mile překvapil :) Drew Barrymore mám ráda skoro ve všem, takže se mi líbilo, že tady si zahrála trochu vážnější roli a sedlo jí to i tak . Film se naštěstí vyhl trapným vtipům a uřvaným scénám, prostě krásně plynul a na konci vás dojala celá ta světová šaráda.(30.10.2014)

 • Psema
  ***

  Drew, John a další (půl)tucet relativně známých ksichtů ve filmu, jehož důvod vzniku mi totálně uchází. Aneb koho, sakra, zajímá, jak Amerika zachraňovala v době Reagana tři velryby a potřásla si přitom rukou i s rudou armádou? Zvlášť když Kwapis režíruje tradičně jako po obrně, hlášek i dramatu je smrtelně málo a celé je to tak strašně zbytečné a projímadlové. Dal bych 2, ale za trikově neuvěřitelně punkovej závěr, kdy nezbyly prachy na víc než o něco lepší pre-vizualizace, musím jít do slabších 3. 5/10(24.3.2012)

 • - Natáčení probíhalo na Aljašce. (Weasley)

 • - Přestože je film inspirován skutečnými událostmi, některé postavy jsou smyšlené. Příkladem je guvernér Haskell (Stephen Root). Ve skutečnosti byl guvernérem Aljašky Steve Cowper. (R´Hell)

 • - Greenpeace aktivistka, ktorá je vo filme pomenovaná ako Rachel Kramer (Drew Barrymore), sa v skutočnosti volá Cindy Lowry. (whack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace