poster

Máme rádi velryby

 • USA

  Big Miracle

 • USA

  Everybody Loves Whales

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Veľký zázrak

 • Nizozemsko

  Big Miracle

Drama / Romantický

USA, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyny
  ***

  Moc jsem se těšila, až se na Máme rádi velryby podívám. I přesto, že začátek mi přišel zvláštní, vydržela jsem se na film koukat dál. Vprostřed filmu, kdy mělo být největší napětí s velrybami to prostě nebylo ono. Scénky s velrybami byli sice pěkné, ale to je tak všechno co můžete od snímku očekávat, jelikož celý film je mdlý a šíleně roztahaný.(25.11.2013)

 • tnp101
  ****

  Přiznávám, za normálních okolností bych šel do tří hvězd, ale mnoho místních reakcí se mi zdálo být až přehnaně negativních, takže maličko nadhodnocuji. Dobře, je to (až na jeden nečekaný zvrat) předvídatelné a jde svým způsobem o strašný kýč, ale možná i díky faktu, že líčí příběh inspirovaný skutečnou událostí, na mě film zafungoval - a pozor, to jsem vůči ždímačkám emocí často hodně kritický. Stopáž svižně odsýpala, animace velryb, pravda, nebyla očím lahodící, ale nešlo o překážku, která by zážitek degradovala, hudba pěkná, herci v pohodě a ani ten scénář nebyl úplně debilní - citelný mírný nadhled. Filmařsky solidní, příjemná jednohubka, kterou nic nezkazíte, ani pokud máme averzi vůči Greenpeace. Film je, mimochodem, ve výsledku mnohem lepší, než jak jej prezentují upoutávky. 70%(9.7.2012)

 • Aljak
  ****

  Takmer nikto nespraví nič bez toho, aby z toho niečo získal, veď veľryby má každý rád... A keď už sa raz niečo začne, tak sa to musí aj dokončiť - lebo vzdať to by znamenalo prehru! Ľudská vypočítavosť nemá hraníc... ale napokon sa dokázali spojiť aj tí najväčší nepriatelia pre dobrú vec a celá Amerika žila aljašskou senzáciou. Pekné, milé, autentické, k tomu ako vždy skvelá Drew Barrymore. Mám rád výnimočné filmy (takmer až rozprávkové) podľa skutočnej udalosti.(20.12.2012)

 • honajz
  ***

  Ekologická agitka na podporu Greenpeace a záchrany velryb, natočená však zručně a nenudně. Navíc s Drew Barrymore, pokud jste jejími příznivci. Jak se dozvíme z úvodních titulků, jde o film podle skutečné události. Skutečně jde o záchranu tří ploutváků obrovských, kteří uvízli při cestě na tradiční stanoviště v ledu a my budeme sledovat, jak k tomu došlo a co bylo nutné podniknout na jejich pokusy o záchranu a zda a jak se povedla. Ve druhém plánu si zaslzíme nad tím, jak ten svět - i když často spíše ze zištných důvodů - dokáže držet při sobě, až se nakonec v roce 1988 spojí sovětská a americká posádka na jednom ledoborci! Jenže on je tu ještě třetí plán - velmi jemná ironie k dnešnímu stavu světa. Oni totiž nejen naftoví magnáti, ale ani členové GBreenpeace nejsou vykresleni až tak růžově, a což teprve Inuité, kteří vědí, odkud čerpat peníze, jak zvedat ceny a jak bílé dobyvatele oškubat. Jsou zde i pohotová a přesná popíchnutí směrem k televizním zpravodajům, naprosto skvěle je vystiženo, jak manželky dokáží přimět své muže, aby udělali, co nechtějí, a to jen tím, že jim nakukají, že šlo o jejich nápad. Podobných detailů je ve filmu o hodně víc, včetně pečlivě vyprofilovaných postav, takže nezbývá než konstatovat, že scénář psal profík, talent, který umně balancuje na hraně kapesníčkového filmu a ne až tak přímočaré satiry. Překvapivě se zdá, že onen nadhled jediný, kdo přesně nepochopil, vlastně jediná, je Drew Barrymore, která svou roli poněkud přehání. Ale ostatní herecké výkony jsou velice jisté, s přehledem. Poměrně solidní snímek, kde se při soustředění na jeho třetí plán dá i dobře bavit. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/mame-radi-velryby.html(2.7.2012)

 • T2
  **

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $20,157,300Tržby Celosvetovo $25,565,619Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,883,503 //počet predaných kusov 83,617Tržby za predaj DVD v USA $9,296,020 //počet predaných kusov 523,100║ Len povrchne lízle vo všetkých ohľadoch, vôbec to nemá patričný efekt, tvorcovia toto moc nezvládli. /40%/(6.6.2012)

 • - Natáčení probíhalo na Aljašce. (Weasley)

 • - Greenpeace aktivistka, ktorá je vo filme pomenovaná ako Rachel Kramer (Drew Barrymore), sa v skutočnosti volá Cindy Lowry. (whack)

 • - Přestože je film inspirován skutečnými událostmi, některé postavy jsou smyšlené. Příkladem je guvernér Haskell (Stephen Root). Ve skutečnosti byl guvernérem Aljašky Steve Cowper. (R´Hell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace