Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Phobia

Kam čert nemůže, nastrčí babu... hnusnou, nasranou, v černém! Příznivci hororu, zbystřete a připravte se na parádně starosvětskou atmosféru, plnou stínů, mlhy, podmračeného a deštivého počasí, staré architektury s množstvím temných zákoutí a s tajemně jeble se chovajícími domorodci. Klasická duchařská zápletka je notně vyšperkována faktem, že ji psal Herodes nebo někdo s podobně "pozitivním" přístupem k dětem - tenhle film by v USA nikdy nemohl vzniknout. První půlku jsem si rochnila v dobové atmošce, ale chyběla mi husí kůže, zježené vlasy, zástavy srdce a dechu. Až kolem padesáté minuty jsem si musela jít vyměnit spodní prádlo a restartovat kardiostimulátor po nečekané lekačce. Radcliffe neoslnil (dokázal dostat emoce do očí, ovšem jeho ksicht byl jak kdyby hrál poker - pořád stejný tragický výraz) ani vyloženě nevadil, jiní herci mě však oslovili víc - třeba Ciarán Hinds a jeho pošukaná manželka. Stopáž tak akorát, závěr předvídatelný, leč uspokojivý... No povedla se "Žena v černém", i když nejde o nic světoborného, žádný nevídaný originál, řemeslo je odvedeno poctivě a mně to ke spokojenosti stačilo. 79% ()

-bad-mad-wolf-

Strašně hezky to vypadá - vlastně bych klidně řekl, že jde patrně o jeden z nejhezčích hororů vůbec. Pasáže z haunted house mají perfektní mrazivý potenciál (byť ho využívají jen z poloviny) a herecké obsazení je ve finále kupodivu funkční. Mínusem je průhledný příběh, který na sebe nabaluje stupiditu a navíc vyústí ve slaboučký závěr. ()

darkrobyk

Bohužel jsem nejprve viděl původní úžasný film, a tak, i když se tomu bráním, srovnání se prostě nabízí. Vizuálně je snímek velmi příjemný, londýnská mlha či záběry na jedoucí parní lokomotivu nemají chybu. Hudba obstojná, pokud se ve vypjatých situacích nemění v nepříjemné vřískání a skřípění. V pomalých pasážích je nádherně melancholická s předzvěstí čehosi tajemného. Jsem rád, že tvůrci neokopírovali film doslova, ale závěr je u původního daleko silnější. Část snímku má velmi dobrou atmosféru, která je ale shazována zbytečnými lekačkami. Ty přibývají, divák je pak očekává v každém druhém záběru a místo, aby napětí stupňovaly, tak ho snižují. D.Radcliff je stále mizerný herec a lepší asi zřejmě nikdy nebude. Během celého filmu si vystačí s dvěma výrazy tváře, což je opravdu špatné. Jeden z četných příkladů, kdy remake nejen nepřekonal originál, ale ani se mu nevyrovná... ()

Hrabka

Po atmosférické stránce moc dobrý počin, také režisérsky to je zvládnutý špičkově, ale příběh mě teda moc nevzal. Čekal jsem něco origiálnějšího, přece jenom to není nic novýho pod sluncem, podobný děj má hned několik duchařin. Navíc mě to ke konci už moc nebavilo, vlastně od tý doby, co hledaj mrtvýho kluka v bahně mi to přišlo takový ujetý. A úplný konec taky moc nepotěšil. Napětí a lekačky vcelku povedený, ale ten scénář mi to prostě kazil, takže jsem si to neužil na plný obrátky. 60% ()

kinej

Hororů, které fungují, tak jak by skutečně měly je málo. A tak si Žena v černém zaslouží alespoň jedno shlédnutí. Režisérovi se daří snad už od první čtvrtiny vybudovat a udržet hutnou a napínavou atmosféru knih E. A. Poea, či H. P. Lovercrafta. Citlivější divák si opravdu moc neoddychne. Sice jsou zde některé vysloveně zbytečně prvoplánovité lekačky (v mlze se vynoří vozka), ale to už bych asi chtěl po hororu moc. ()

chezush

Plný počet za tu úžasně temnou atmosféru, které jsem se nemohla nabažit a zašla si do kina ještě jednou, za prostředí kde se film odehrává a za D. Radcliffa, který dokázal to, že není jen Harry co dokáže mávat hůlkou, ale že je to i výborný herec, který se do své role perfektně vžil. ()

juta

Horor má pomalý nájezd, který se pomalu rozjíždí až téměř do konce, to je asi největší nevýhoda celého filmu. Občasné lekačky dokázaly vystrašit, ale jak se opakují v určitých intervalech, tak začnou malinko nudit. Konec se zase parádně rozjel, až jsem měl husinu po celém těle. Atmosféra byla příjemná a napětí, které bylo ve strašidelných scénách by se dalo krájet. Chvíli mi trvalo přepnout Radcliffa z jeho největší role na současnou postavu, i když v jeho pohybech a ve tváři jsem občas viděl Harryho, tak mu tahle role sedla docela dobře. ()

paascha

Celkem zábavná duchařinka, těžící z klasických postupů. Mražení v zádech ušlo, atmoška byla pěkná, burani věrohodní, dům za vodou slušně strašidelný, i když už hrál v Jamajce, dokonce i obluda byla ucházející. Jen ten konec, ten byl tedy debilní!!! ()

MISSha

Docela nechápu tak nízké hodnocení. Hororová kritéria podle mě Žena v černém splňuje- lekačky jsou efektní a je jich tu požehnaně, atmosféra je zde tak hutná, že by se dala krájet a herci včetně tahouna Radcliffa hrají skvěle. Precizní hra s kontrasty, staromilská tvořivost se světlem v gotických interiérech- zkrátka a dobře, poctivé strašení. ()

Fiftis

Nikomu to nehovorte ale z Redcliffa sa v mojich očiach stáva skvelý herec u ktorého som si myslel že ako Potter sa mi zapíše v hlave navždy. Ale k filmu. Žena v čiernom je súhrnom duchársko-hororových klišé, potrebných k vyprodukovaniu žiadaného filmového artiklu, ktorý využíva zvukové vymoženosti multiplexov. Mám rád horory pri ktorých sa človek bojí toho čo vidí (v tomto prípade napr. hojdajúce kreslo alebo pár sekúnd pohľadu na nehybnú postavu ženy v rohu izby) než takzvané lakačky, kedy len tak niečo skočí pred kameru. Záverečná obeta skĺza do priaznivého sentimentu, hoci zvrat prekvapivo zapôsobí. Pre porovnanie je dobré vidieť televízneho predchodcu Ženy v čiernom, kde Wise zvláda atmosféru v menej honosnej výprave, no o to viac zdieľame skľučujúce postavenie Arthura Kippsa a jeho subtílnejší a éterickéjší prelud ženy v čiernom. ()

Shakers

Ano, ja viem, Daniela Radcliffa je ťažké si predstaviť v inom filme ako v Potterovi a o to ťažšie ešte v horore, ale pokiaľ sa na to pozriete, tak zistíte, že Radcliffe vie hrať aj iné filmy / žánri a toto je jeden z nich. Od filmu som moc nečakal a asi som spravil dobre, pretože takýto typ filmu to už bol x-krát. Tento krát je ale zabalený v starom tmavom anglickom dome, s ktorého tvorcovia vyťažili slušnú atmosféru. Čo sa týka príbehu, tak je to v podstate bieda ale film boduje úplne v inom smere. V dnešnej dobe vás už fakt málo čo prekvapí a aj keď som sa zľakol len raz musím povedať, že tento film má ale aspoň nejakú atmosféru a napätie, čo je hlavne lákadlo filmu. Nemôžem povedať, že by sa to tvorcom nepodarilo, film je krátky ma tempo a aj keď sa tam stále niečo (hororové) deje, tak nie že by ma to prestalo baviť, ale po čase ma tie lakačky trochu omrzeli. Fajn prostredie, Daniel Radcliffe, atmosféra, hudba, ale po čase už to prestalo mať ten zaujímavý šmrnc ako zo začiatku. Rozhodne ale jeden z lepších filmov v tomto žánri. 70% - 3* ()

ajuska

Tak nevím, jestli to bylo tím, že jsem na to koukala sama doma, ale postrašilo mě to slušně. Příběh je sice v rámci žánru vcelku obvyklý, ale má parádní atmosféru, není to přehnané a i ty klasické lekačky s děsivým zvukem fungují tak, jak mají. Jen možná škoda obsazení hlavní role - nic proti Radcliffovi, ale na postavu otce, kterému už před čtyřmi lety zemřela žena, se zatím moc nehodí. Pořád působí jako student střední školy. Jinak ale spokojenost. ()

lamps

Po dlouhé době konečně pořádná duchařina. Žena v černém se sice dá nazývat sázkou na jistotu, která všechno staví podle dlouhodobě osvědčených osnov a v konečném součtu napřináší vůbec nic překvapivého, ale co se obsahu týče, nedá se filmu zase tolik vytknout. Mrazivá atmosféra zamlžených vřesovišť nebo potažmo odlehlé a temné rezidence udržuje diváka po celou dobu v pozornosti a Jamese Watkinse, byť provádí vlastně jen rutinní práci, je třeba pochválit za to, s jakou přesností a účinností veškeré napětí dávkuje. Daniel Radcliffe sice pro roli tatíka ještě nedospěl a kouzelnou hůlku mu jen tak někdo nesebere, ale jinak si se svou rolí, na které v podstatě stál celý film, poradil výborně a ukazuje, že talent má. Kdybych měl porovnávat s vyzdvihovaným Sirotčincem, jenž jsem viděl zrovna nedávno, tak tento britský počin na mě zapůsobil mnohem celistvějším a jednoduše sympatičtějším dojmem. Dobrá práce... ()

Pepinec

Co s sebou do kina? Troje trenky a kamaráda! Konečně zase jednou čistokrevný horor, ve kterém fungují staré dobré lekačky, a ve kterém je přítomný i bez výtek stravitelný příběh. Jako ´HáPéčkový´ panic naštěstí nemusím řešit, jestli je Daniel hezčí v brýlích a s hůlkou nebo se strništěm a sekyrou, takže mi zbylo mnohem víc času na tu šeredu v černém, kterou jsem cestou z kina viděl za každou lampou. U tohoto filmu opět platí provařené klišé - pokud jej neuvidíte v kině, nedívejte se na něj vůbec. ()

JohnnyD

Ak by niekto upadol do kómy na začiatku 70tych rokov a zobudil by sa v roku 2012 a rovno šiel do kina, ani by nezbadal veľký rozdiel. Woman in Black je kráľovský návrat do čias, kedy Hammer vládol gotickému hororu a ten zase žánru všeobecne. Štýlová jazda s ponurou hmlistou atmosférou britského vidieka, číhajúcou kliatbou omotanou okolo desivého tajomstva, ktoré skrýva jeden dom. Okej, koniec je trochu vypečený, ľakačky sú zbytočné a zjavovanie/nezjavovanie duchov nemá veľmi súvislú logiku, čert to ber, ja tieto moderné drahé gotiky zbožňujem. A Daniel Radcliffe by mal odteraz hrať len vo viktoriánskych hororoch PS: Niekoľkonásobne lepšie než predošlé spracovanie. ()

Boogeyman

Poctivé, ale bez nápadu a se strašlivě ubohým příběhem. Lekačky jsou tak hrozně očekávatelné, že se leknete jen toho, že Radcliffe v některých záběrech vypadá jako Pattinson. Jinak co se atmosféry a vizuálu týče, viktoriánská duchařina v odlehlém starém domě nikdy nevypadala lépe. ()

Madsbender

Poctivá ducharina klasického strihu s výborným Radcliffom a vynikajúcim Ciaránom Hindsom, ktorá mi vyrazila (až na miernu podobnosť s Ospalou dierou) dych. 90% ()

Pilda17

Představa vidět Daniela Radcliffa v jiném filmu než Harry Potter byla divná. Ještě k tomu v hororu, protože jsme už pár let zvyklí jen na tu jedinou roli. Ze začátku na mě působil komicky, ale po nějaké chvíli vše přejde. Přestal jsem vzpomínat na jeho časy s Harrym a věnoval jsem se plně Woman in Black. Hodně lidí si musela všimnout, že Harry Potter se dobou od Woman in Black moc nelišil a občas jsem viděl ve filmu právě onoho Harryho Pottera (například cesta vlakem, představa byla, že jede do Bradavic). Teď už ale odbočím k filmu a nebudu myslet na minulost. Daniel svou roli zvládl dobře, což se dalo předpokládat. On jako herec nebude špatný, i když neměl tak náročnou roli. Kdyby měl víc konverzovat, mohl být větší problém, ale to se uvidí v budoucích filmech, prostor k tomu určitě dostane. Woman in Black svojí temnou atmosférou působí velice kvalitně. Dokonce i lekačky nepůsobí lacině ba naopak, několikrát jsem se neskutečně lekl. Musím pochválit i závěr, protože v tu chvíli jsem už nečekal, že by něco mohlo přijít. To co jsem očekával jsem dostal a nemám důvod dávat špatné hodnocení. Od Insidious jsem neviděl nic kvalitního, a proto jsem rád, že právě Woman in Black se mu dost vyrovná. První snímek viděný v roce 2012 beru jako úspěšný a rozhodně doporučuji... 9/10 = 95% ()

salahadin

Watkins natočil s více filmařskými možnostmi horší film, než který natočil v 89` Herbert Wise. Tenhle film je jako diplomová práce - formálně a řemeslně v pohodě, ale tvůrci pouze splnili úkol, nepřidali do něj ani zrnko písku navíc. Standardní lekačky a tu a tam se objevující ducháčci, to není zrovna recept na origoš materiál. Takže výsledek je sterilní jako eunuch na šichtě v harému. A Harry ani moc neumí hrát strach. Každý normální člověk by v tom baráku konal jaksi předčasnou velkou (hodně velkou) potřebu při pohledu na samohoupací křeslo, na otevírající se dveře, na postavy v oknech. Páč nejhorší je mateřským pudem vyhecovaný strašidlo. Já vám nevím, mně to přišlo jako samoúčelný horůrek. Chování postav je úplně v prdeli. Nejlepší je scéna, kdy se Harry schová před Dámou v černém v pokoji a zamče dveře. Hehe. Přitom potenciál by byl... A Harry Potter je pořád moc mladý na to, aby hrál fotříka. Na to musí sfouknout ještě pár narozeninových dortů... ()

Cappuccino

Tak ja vám neviem, vážení. Po veľmi kladnom hodnotení mojej topky som očakával naozaj kvalitný horor, ale dostal som len obyčajnú ducharinu, ktorá spomedzi žánru vyniká akurát tak svojím prostredím starého Anglického vidieku a príjemne mrazivou atmosférou, ale nevlastní jednoducho nič, čo by sme ešte nemali možnosť vidieť. Radcliffe je síce fajn a vo svojej roli mi vôbec nepripomínal Harryho Pottera, čo je dobrá správa, no čo z toho, keď chudák chalan nedostal príliš veľa priestoru? Aj vy sami musíte pripustiť, že jeho charakter nie je zrovna zapamätania hodným hrdinom. Ale základ má Woman in black naozaj silný, to rozhodne nepopieram. Podľa môjho názoru, film sa mal riadiť príkladom Amenabárovho The Others alebo predĺžiť svoju stopáž minimálne o pol hodinu a z Arthura - Raddcliffea, spraviť detektíva, ktorý by postave čiernej pani prichádzal postupom času na kĺb. Ha, to by ešte len bola kávička podľa môjho gusta! Pretože spôsobom akým na to ide James Watkins nie je skrátka Woman in Black pre diváka, ktorý má podobné filmy napozerané, nič novým pod slnkom. A to je škoda, pretože podklad filmu mal naozaj veľký potencionál.. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)