Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Dobyvatelia stratenej pravdy

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Neil Mandt

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne

Komentáře uživatelů k TV seriálu (113)

Nevadí mi huráá akce za záhadami. Ani to, že nakonec nic nenašli, nic neviděli, možná to i nadále neexistuje... ale ta teoretická příprava! Bližší obeznámení s oním "tajemným" nebo mýtickým tvorem tam chybí - o kterého vlastně prvořadě šlo, namísto Joshe zabíraného z několika úhlů kamerou s nočním viděním.(24.11.2012)

• ProfesorJJ

Pokud se nečemu říká abnormalní zmar nebo zoufalství , budižkničemu. Tak takovou definici si zaslouží tenhle pořad a jeho scénaristi. Banda připos*aných američanů jezdí do džungle a buh ví kde ještě hledat mystické bytosti. Jak jinak nejen , že nenajdou nic .. ale , když jsou už v nákem tom lese a náké to "monstrum" zahlédnou tak kamera nepochopitelně nezamíří tam kde by mělo být "monstrum". Ale zamíří na vystrašené obličeje učinkujících , kteří toho o mystičnu ví asi tak jako Zdeněk Troška o dobrém filmu. Jediné plus na tomhle pořadu je , že se podíváte do různých koutů světa. Ale to je od odpadu nezachraní. " je tam něco ? viděl jsi to ? " :D :D(4.1.2017)

• Tunri

Vážně si tvůrci myslí, že když jednou přenocují v nepředstavitelně rozsáhlé poušti, napadne zrovna je na pár metrech čtverečních Olgoj Chorchoj? Jako wtf?! Koukala jsem na většinu dílů a teda nic moc... podívám se ze zajímavosti, ale ani nečekám, že se "něco" stane. Jako nápad je to určitě dobrej, ale chtělo by to se zabývat problematikou určitě o trošku dýl, než jeden den. To je jak kdyby si sedli na břeh jezera Loch-ness a po dvou hodinách, co je nesežrala Lochnesska, prohlásili, že tady nic nenašli. Co by taky našli, sakra, i kdyby tam byla Godzilla, pravděpodobně je nestihne za dvě hodiny najít a sežrat! (nebyl i takový díl?) No za snahu dvě hvězdičky, líbí se mi tam ty dvě hysterky ve výpravě :-D Já osobně bych se na určitých místech asi počůrala strachy, ale šílit třetinu reportáže a pak prohlásit "tady nejspíš nic neni, lekl jsem se vlastního stínu" je pochopitelné. Naprosto. Edit: Úplná tma, nikde nic, hluboký les. Něco zašustí v korunách stromů. Je to drak? "Támhle něco je, něco tam letí, něco tam bylo!!" Závěr: "Nic jsme nenašli, ale jedno je jisté: něco tam tu noc bylo!" - No jasně, co by tam tak mohlo létat... třeba sova? Nebo rovnou drak?(9.11.2012)

• Shaleman

Banda amerických nemakačenků jezdí po světě, za studiové výlohy a s kamerou na zádech objevuje paranormální jevy a říkají si odborníci a svoje povolání berou až s fanatickou jistotou. Jak to funguje v praxi? Badatelé hledají co můžou, aby se vás pokusili vystrašit, takže atmosfericky si tento pseudodokument tu jednu hvězdičku zaslouží, protože občas se jim to celkem slušně daří. Ve skutečnosti vám ale nic neukážou a veškeré paranormální jevy zůstanou u vrzání starého domu, pohyblivého stínu a hereckých výkonů našich záhadologů, kteří na každý stín vystrašeně vzdychají, sakrují a s křikem utíkají. Aby toho nebylo málo, všechny nahrávky předají svým kolegům profíkům záhadologů a ti všechno potvrdí, jak je to úžasný objev, že něco takového ještě neviděli. Taky jsem neviděl pořad, kde hodinu koukám nočním viděním na ksicht hlavního típka. Osobně však nechápu, jak na to v té Americe můžou koukat. U nás se tomu nedivím, točíme si pro sebe i větší sračky.(23.7.2014)

• ElStupido

Déšť bohužel poškodil kameru dříve než stihla Oran Pendeka natočit... Viděli jsme ale jeho oči v křoví... xD. Nevim jak vy, ale já ještě neviděl ani jeden díl ve kterém přišli s nějakým důkazem.(18.8.2012)

• ShiShinka

"Panebože, panebože! Je tu lebka!" ... Dyť seš taky na starodávným hřbitově, ty hysterická krávo!(25.11.2012)

• NiaWolf

Po několika dílech si člověk uvědomí, že si to je vlastně jen parta lidí, co se chtěla podívat po světě, ale jelikož na to neměli peníze, tak se nejspíše nabídli, že sem tam natočí bubáky, budou se tvářet vyděšeně a zakřičí. Většina tajemností se skládá z tajuplného zvuku (něco spadne, zachrastí) a už jen to je přece jasný důkaz přítomnosti nadpřirozené bytosti! Nejlepší jsou důkazy typu..na termokameře je neznámý pohyb...hm smůla zrovna je ten záběr dost rozklepaný, nebo zvuková stopa, kterou nechají analyzovat a výsledkem je, že opravdu slyšeli nějaký zvuk. Kdyby se u toho netvářili tak vážně, tak by se na to snad i dalo koukat, ale když vidí ty jejich odhodlané a vážně tváře, chce se vám zvracet...Jedinou pravdu, kterou Josh Gates v tomto pořadu objeví je, když o sobě prohlásí, že je idiot.(24.5.2014)

• cyright

Po čtení některých zdejších komentářů nevycházím z údivu, že jsou této vpravdě konzumní a komerční reality show dávány kladné body za "kritický odstup" a "racionální hodnocení faktů". Taťko Šmoulo! Tady je přeci zcela evidentní, že tohle akční bratrstvo nikdy nic průkazného nenajde. To není jeho cílem. Tady jde o naprosto šablonovitý scénář: Někam přijet, nabudit napětí pokecáním s místními vystrašenci a pak se den a noc poflakovat a akčně pobíhat s nočním kamerami sem a tam, přesně před reklamní přestávkou se z něčeho strašně vyděsit, po reklamě zjistit, že to byl pták nebo vítr, najít nějaký neurčitý důkaz bůhvíčeho, který samozřejmě bude vyhodnocen jako mylný nebo alespoň zcela neprůkazný, pokrčit rameny a rozloučit se upoutávkou na noční lekačku z příštího dílu, kde se bude dít přesně totéž v bledě modrém (nebo spíše šedozeleném). Navíc se vsadím, že většinu těch audiovizuálních lekaček a důkazů si tito "investigativní" autoři fabrikují sami a přesně dávkují, aby nezašli moc daleko. Tady nikdy nešlo o vyzkoumání čehokoliv, ale o umělé vybuzení napětí a emocí, proložené reklamou. Zhovadilá potrava pro pohodlné publikum, jež se chce tak trochu a velmi pohodlně bát a touží se nechat utáhnout na hodně napjaté uvařené nudli. Jediné pozitivum byl Joshův občasný smysl pro humor, jinak odpad.(27.7.2014)

Mě se to líbí, protože to vždycky vypadá zajímavě, ale vždycky to skončí stejně. Prostě to vždycky sto let vyšetřujou a pak řeknou: Jo je možný, že tam něco je. To je konec. Není to zbytečný? Ani to vlastně pořádně neobjasní. Nejvíc mě dostal případ,kdy vyšetřovali někde v lese, možnej přízrak, podobnej šavlozubýmu tygrovi. Nakonec až to vyšetřili, tak řekli, že to byla nejspíš hyena....(29.8.2014)

• JamesSi

Příběh Džoše Gatese, podivného bratránka Billa Gatese, který se rozhodnul, že si s týmem užije dovolenou na různých světových lokací tím, že bude pobíhat po lese a být vystrašen, když uslyší jakýkoliv zvuk. Nutno zmínit, že jeho smysl pro humor mi nepřišel vtipný. Nedoporučuji.(14.6.2015)

good(7.7.2012)

Hodnotím len po prvej sérii a moc ma to teda nebavilo a týmto aj končím s dalším sledovaním tohto pokusu o zaujímavý dokument o záhadách. neviem len či je to hodné 3* alebo 2*(15.2.2013)

• Milda003

Dal jsem tomu několik šancí, když jsem to náhodně viděl v televizi, a kdybych vzal pět lidí, kamery a šel za barák na pole, tak je to na stejné urovni... Letěj přes celou zeměkouli něco vypátrat a nikdy nikdy NIKDY! nic nevypátrali...(10.5.2014)

• megan017

"Videl si to? Myslim ze to bylo tam. Vypadneme odsud!"<------to je tam na dennim poradku. Banda neschopnych noumu, co maji v zaloze jen ujecene pipky, s par"drsnyma" blbounama. Jaj, snad kazdemu dojde, ze jsou to herci a jeste k tomu spatni, bez poradne techniky. Ty jejich "jevy" tak stejne nejsou videt, protoze maji kamery na helmach a kdyz se to "objevi" tak trhaj hlavami do stran, rucni kamera zacne mihotat ze strany na stranu a stojici kamera najednou nic nevidi. Jak se tahle neverohodna show se jentak nevidi. A jeste si tam dat herecku ze Skladiste 13, jako expertku...fakticky "nenapadne"...+1(1.6.2014)

Docela příjemný seriál. Mě se záhady vždycky líbili. Mýty, legendy, duchové, to všechno se v tomto reality show objevuje. Cestování po světě za pravdou neukáže jenom skutečnost, ale i kultury a tradice zemí, do kterých naši dobyvatelé hledají. Neuškodí, neurazí. Sem tam se objeví nějaké ty vtípky, které rozesmějí. Navíc jsou Josh Gates a jeho tým jsou docela sympatičtí.(22.8.2014)

• stone

Bavil jsem se...pár kreténů a jedna vyjukaná blbka běhali v noci po poušti Gobi a dělali, že je nahání červ Olgoj Chorchoj...fakt síla. Počítám, že v příštím díle budou hledat Krakonoše Peterku, ale u toho už já rozhodně nebudu.....(30.7.2012)

• habertek

Oproti seriálu Akta Z, který se zabívá podobnými spíše i stenými bytostmy a věcmi je toto vcelku nudné... Pořád čekáte co se stane, co najdou,...a například při lovu na dinosaura se dočkáte jen hýbajícího se keře...Mě to nudilo, i když tato tématika mě dost zajímá...Po hodinovém díle zjistíte, že Vám seriál vlastně nedal ani minimum toho co jste čekali... Chápu! Všude je plno zfalšovaných videí, kde je vidět Lochnesska apod. a toto je pravá realita bez příkresů, jenže tahle realita Vám opravdu nedá ani co by se za nehet vešlo...A to jsem ani nerozvedl nesympatického ,,uvaděče":)(20.9.2012)

• Bodoan

Stupidní pořad s bandou hysterickýh lidí, kteří se leknou i svého vlastního prdu!(8.12.2012)

• LukyValient

Přeletíme půl světa, tváříme se jak Indiana Jones, pobudem 3 hodiny na místě, úkážem Vám spoustu záběrů lesa/jeskyně/domečku bez čehokoliv zajímavýho, tady nic nejni.. jedem domu. Za to odvyprávění určité legendy a následné koukání na namachrovaný nic mi to prostě nestojí.(5.7.2013)

• BoB.2

Pátrání po zbytečných hloupostech, jak na tohle někdo mohl dát peníze.(22.9.2012)

Možná se tvůrci seriálu moc unáhlují u každého pohnutí větvičky... ale zase na druhou stranu vám ukáží lokace kam se 99,9% z nás nikdy nedostane, a ty jsou na tom to úžasné. Opuštěné dulní město, les sebevrahů, opuštěné lesní Rumunské vesnice... to vše jsou lokace kvůli kterým stojí za to se dívat. Na druhou stranu si myslím že přijet do této lokace jen přes noc do druhého dne, je prostě málo. "Dobyvatelé" navíc vždy hledají jen v noci a jak známo tma dost zkresluje, takže kolikrát spíše mají "vlčí mlhu" než že by zahlédli třeba ducha. Musí se nechat že pracují s hmatatelnými důkazy a mají dost skepse na to, aby nepropadli nějakému bludu. Proto má asi seriál tak malé hodnocení, jelikož každý od něj čeká že mu ukáže Lochnesku, Big Foota apod... to sice asi těžko, ale o zajmavé momenty rozhodně nouze není, jako třeba v lese plném duchů, kde jednoho z kameramanů něco strhne ze záběru a přes bundu mu na ruce udělá šrámy (bunda je nepotrhaná). Jestli to bylo nahrané... no těžko říct. Věřte, nevěřte.(7.11.2012)