Dobyvatelé ztracené pravdy

• USA Destination Truth (více)

Dokumentární reality seriál, jehož hlavní představitelem je Josh Gates. V každé epizodě se vyšetřovatelé začnou zajímat o zprávy o neznámých tvorech, které někde někdo zpozoroval. Gates se pak se skupinou svých kolegů vydává na místa po celém světě, kde začnou vyšetřovat pomocí výslechů svědků, prověřování všech dostupných důkazů a průzkumu místní historie. Později se pak vydávají přímo do terénu, většinou po setmění, aby se pokusili získat důkaz o existenci tajemného a legendárního tvora, po kterém zrovna pátrají. Jakýkoliv materiál či důkaz následně posílají nezávislým expertům, do laboratoří nebo vědeckých pracovišť k dalším analýzám a ověření.

Epizody:
5. Mamlambo a Tokoloshe (Mamlambo/Tokoloshe) 15. 7. 2012
6. Lobizon a Pombero (El Lobizon/El Pombero) 21. 7. 2012
2. série
1. Sněžný muž (Yeti) 22. 7. 2012
2. Strašidelný ostrov a Olgoj Chorchoj (Haunted Island & Devil Worm) 28. 7. 2012
3. Opičí muž a dinosaur z bažin (Wild Man & Swamp Dinosaur) 29. 7. 2012
6. Chullachaqui/Bermuda Triangle (Chullachaqui/Bermuda Triangle) 2. 3. 2014
7. Haunted Lost City/Thunderbird (Haunted Lost City/Thunderbird) 8. 3. 2014
8. Werewolf/Africa Monster (Werewolf/Africa Monster) 9. 3. 2014
9. The Bhutan Yeti (The Bhutan Yeti) 15. 3. 2014
10. Ghosts of Masada/The Leprechaun (Ghosts of Masada/The Leprechaun) 16. 3. 2014
11. Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid (Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid) 22. 3. 2014
12. The Jersey Devil/The Yeren (The Jersey Devil/The Yeren) 23. 3. 2014
13. Haunted Mining Town/The Taniwha (Haunted Mining Town/The Taniwha) 29. 3. 2014
14. Ghost of Petra/The Lizard Man (Ghost of Petra/The Lizard Man) 30. 3. 2014
15. Spirits of Easter Island/The Moa (Spirits of Easter Island/The Moa) 5. 4. 2014
4. série
1. Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast (Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast) 6. 4. 2014
2. Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster (Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster) 12. 4. 2014
3. Ghosts of Haboro/Mngwa (Ghosts of Haboro/Mngwa) 13. 4. 2014
4. Ghost Fleet/Japanese River Monster (Ghost Fleet/Japanese River Monster)
5. Siberian Snowman (Siberian Snowman) 20. 4. 2014
6. Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro (Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro) 26. 4. 2014
7. Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus (Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus) 27. 4. 2014
8. Guam Zombies/Fangalobolo (Guam Zombies/Fangalobolo) 3. 5. 2014
9. Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost (Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost) 4. 5. 2014
10. Haunted Island Prison/Ucumar (Haunted Island Prison/Ucumar) 10. 5. 2014
11. Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster (Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster) 11. 5. 2014
12. Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker (Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker) 9. 12. 2012
13. Thai Tree People/Aiya Napa Monster (Thai Tree People/Aiya Napa Monster) 18. 5. 2014
14. Ghosts of Antarctica (Ghosts of Antarctica) 24. 5. 2014
5. série
1. Vietnam's Bigfoot (Vietnam's Bigfoot) 25. 5. 2014
2. Return to the Haunted Forest/Belize Goblin (Return to the Haunted Forest/Belize Goblin) 31. 5. 2014
3. Ghosts of Cannibal Village/Kapre (Ghosts of Cannibal Village/Kapre) 1. 6. 2014
4. Alien Invaders/Swedish Lake Monster (Alien Invaders/Swedish Lake Monster) 7. 6. 2014
5. Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon (Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon) 8. 6. 2014
6. Vampire Monsters/Island Of The Damned (Vampire Monsters/Island Of The Damned) 14. 6. 2014
7. Hanging Coffins/Kazakh Monster (Hanging Coffins/Kazakh Monster) (oficiální text distributora)

Sattiens

1) Pořad je slušně a napínavě zpracovaný a nezaměřuje se jen na USA. 2) Dozvíte se i o "příšerách", o kterých jste možná nikdy neslyšeli. 3) Gates má výborné hlášky, takže pořad chvílemi i pobaví. Normálně bych hodnotil 4* ale vzhledem ke zpracovaní oproti ostatním pořadů na toto téma, které mě mimochodem hodně fascinuje, MUSÍM hvězdičku přidat a dát jich celých 5! ()

sodomex

V kazdem dile minimalne 4 svedci, kteri za 5 dolaru odprisahnou, ze videli, kdyz byl jeste Semik hribe. Vsechny tvory natacej pouze v noci, kdy je samozrejme videt uplny ho+no a kazdy sustnuti znamena dukaz, ze je v miste neco nevysvetlitelneho. Dukazy ukazuji udajnym odbornikum, kterym ukazou rozmazeny nic a odbornici nemaj vic co rict, nez ze nemuzou vyvratit dukaz vyhynuleho tvora. No i tak davam 3 hvezdy za snahu a da se ba to koukat pred spanim. ()

Taron

Strašně podceněná záležitost. To, že v seriálu nejsou žádný důkazy, není podle mě problém, naopak to jej hodně vyzdvihuje. Nesnáším nesmyslný kecy dokumentaristů, kdy jsou přesvědčeni, že právě dokázali, že to "ono" existuje. Toho se tady naštěstí nedočkáme, ale dočkáme se vtipných průpovídek a napínavé atmosféry, i když se třeba nic tak zvláštního nestane. ()

da_silva odpad!

Naprosto retardovaná manipulativní sračka, která si od začátku do konce pouze vymýšlí pověry a příšery a vůbec nějaké rádoby nadpřirozené jevy.. Mrdka, kde skupina herců předstírá napětí a zděšení a dělá rozhovory s místními komparzisty (pardon, svědky a lovci duchů) a na konci vám řeknou, že nezjistili vůbec nic o ničem, ale něco cítili, tudíž ta hodina, kterou jste na to čuměli, nebyla úplně k hovnu. Mrdat! ()

Miyamoto

Když jsem se o tomhle seriálu dozvěděl, zajásal jsem. Záhady mě vždy zajímaly a tak mi to přišlo jako parádní námět. Moje nadšení zchladlo hned po několika prvních dílech. Všechny díly totiž vypadaly následovně: někdo poslal Joshovi dopis -> Josh letí někam do háje dozvědět se o tom víc ->Josh se baví s místními, kteří působí dojmem, že vůbec neví o co jde nebo že z toho mají srandu -> celý tým jde v noci pátrat -> dramatické okamžiky (vyletí netopýr, zahoupe se větev) -> nic nenajdou, ale vždycky něco vidí/slyší/cítí a tak tam něco určitě bylo :D Celá show je pak provázena komentáři typu: "Něco těžkého tu chodí, to jde asi iguanodon po naší nastražené slepici" :D Takže celkově? Nebrat ;-) P.s.: Nejlepší okamžik je v prvním díle, kdy hledají dinosaura podobného iguanodonovi (přes 3 tuny) a Josh při pátrání prohlásí, že vidí něco takového na stromě :D ()

Kusic

Nepochopim, jak tohle může zchytat tolik odpadů. Neříkám, že se jedná o perfektní seriál, ale určitě se na něj kdykoliv rád podívám. Souhlasit můžu s tím, že mě mrzí, že na místě "činu" stráví vždy jen jednu noc a pak se sbalí zpět do Kalifornie. Občas udělají z komára velblouda, když někde něco zašustí, ale to, co by měl seriál rozdávat, to rozdává. Nechybí napětí, humor, poznání světa. Nejde jen o bezduché honění legend a paranormálních jevů, jde i o poznání různých kultur, míst a právě již zmíněných legend, mýtických postav atp.. Gates je sympaťák, nečekám, že někdy někde natočí ducha, zřetelně slyšitelné hlasy, nebo běhajícího yetiho, napětí ale rozhodně nechybí a to je ten důvod, proč mě seriál tolik baví. Pokud chcete senzaci a klamání počítačovými triky, pusťte si Záhadu Blair Wich, Paranormal Activity nebo Grave Encounters. ()

gorerated

Možná se tvůrci seriálu moc unáhlují u každého pohnutí větvičky... ale zase na druhou stranu vám ukáží lokace kam se 99,9% z nás nikdy nedostane, a ty jsou na tom to úžasné. Opuštěné dulní město, les sebevrahů, opuštěné lesní Rumunské vesnice... to vše jsou lokace kvůli kterým stojí za to se dívat. Na druhou stranu si myslím že přijet do této lokace jen přes noc do druhého dne, je prostě málo. "Dobyvatelé" navíc vždy hledají jen v noci a jak známo tma dost zkresluje, takže kolikrát spíše mají "vlčí mlhu" než že by zahlédli třeba ducha. Musí se nechat že pracují s hmatatelnými důkazy a mají dost skepse na to, aby nepropadli nějakému bludu. Proto má asi seriál tak malé hodnocení, jelikož každý od něj čeká že mu ukáže Lochnesku, Big Foota apod... to sice asi těžko, ale o zajmavé momenty rozhodně nouze není, jako třeba v lese plném duchů, kde jednoho z kameramanů něco strhne ze záběru a přes bundu mu na ruce udělá šrámy (bunda je nepotrhaná). Jestli to bylo nahrané... no těžko říct. Věřte, nevěřte. ()

Terez_Vv odpad!

Dobyvatelé ztracené pravdy, kteří nikdy žádnou pravdu nedobyli a vždy díl ukončí větou "pravdu se asi nikdy nedozvíme". Co víc dodat... ()

Psychous odpad!

Dokument o tom, jak se lidi, co nemají co na práci vydají někam kde by mělo strašit a NIKDY NENAJDOU ABSOLUTNĚ NIC... gratuluji ! ()

mckika odpad!

Úplna blbosť. Hrajú tam iba divadlo aký sú odborníci ale pri tom nikdy nič nevypátrali.V jednej časti sa báli praskanie vetvičiek v džungli . ()

LencaN odpad!

Tady není o čem přemýšlet. Tohle je jasný odpad. Tak zbytečný, tak nehorázně špatný a nepřínosný pořad jsem snad ještě neviděla. Zhlédla jsem asi tři díly a ani v jednom nedošli k žádnému potvrzení nějakého mýtu. Absolutně všechno smyšlené. Mořskou pannu hledají snad půl hodiny a když se nechají vylekat nějakou větší rybou, usoudí, že panna tam není a končí. Ona by asi tak zrovna měla náladu na jednoho namachrovanýho frajírka a bandu jeho kámošů :D nebo se nechají vylekat pohybem větví v lese, jako že je to bájný malajsijský dinosaurus. On by se jim asi tak ukázal, když mají všude světel jako ve dne a dělají rámus, že je musí být slyšet kilometry daleko. Snaha tahat diváka za nos, když konzultují svoji práci s odborníky, kteří samozřejmě vždy všechno lehce logicky vyvrátí. Žasnu, že na to ti specialisté kývnou, asi dobře platí. Nebo jim poskytnou několikaminutové objasnění výsledků výpravy jen aby se měli čemu z plných plic zasmát. Nehorázné divadlo. Se divím, že to vůbec někdo sponzoruje. 50 dílů? To snad ne? Někteří lidé opravdu neví, jak nejhůř utratit svoje peníze... ()

unclejack

Hej, je pravda, že občas seriál pôsobí lacine. Ale inokedy sa tvorcom darí vybudovať u diváka slušnú zvedavosť. Je vidno, že tí ľudia z obrazovky sa tím skutočne zaoberajú, majú profícke vybavenie a človek sa aspoň občas niečo dozvie. Zatiaľ celkom dobrý dojem. ()

Pan.Antonin

Záhadologie a obzvlášť její odvětví kryptozoologie patří k mým zájmům, takže jsem neváhal a zkusil jsem tento seriál. A docela mě to baví. Je to celkem odlehčené, tvůrci se úspěšně (a ve velkém) snaží o ironické hlášky, byť to objektivně extra kvalitní není. Po čtyřech epizodách můžu tvrdit, že schéma každého dílu je stejné. Gates najde senzaci, vypraví se za ní, pohovoří se svědky, většinou v noci se vydá s kamerou na místu činu, něco zvláštního natočí (pokaždé xD), stopy pošlou do Ameriky na přezkoumání, poté se vypraví za druhou záhadou, situace se opakuje. Na konci promluví s odborníky, forenzními techniky apod., ti jim většinou řeknou, že nevědí, co na nahrávce je, nebo jim existenci vyvrátí. A případ končí buď tajemným "něco záhadného tam je", nebo o něco méně tajemným "patrně tam nic není". Pokud k tomu přistoupíte jako k zábavné oddychovce a ne jako k vědeckému dokumentu, je velká šance, že budete také spokojení. Mé hodnocení je průměrem hodnocení jednotlivých epizod (které nejdou hodnotit zvlášť). ()

Sexton odpad!

Lepší než pracovat. Raději budou točit a leknou se větru ve křoví, pak už z toho stačí udělat senzaci. ()

ScoRPy

Letí desetitisíce kilometrů, rozmístí nejmodernější kamery, termokamery, fotopasti a výsledek je: "Mám takový pocit že sem něco zahlídl!" Ovšem diváci se nikdy ničeho kloudného, kromě nedůvěryhodných zvukových stop, nedočkají. (kdo s tímhle se mnou nesouhlasí, prozraďte mi prosím, v jakém dílu bylo něco vidět - kromě 3D počítačového modelu) ()