Dobyvatelé ztracené pravdy

• USA Destination Truth (více)

Dokumentární reality seriál, jehož hlavní představitelem je Josh Gates. V každé epizodě se vyšetřovatelé začnou zajímat o zprávy o neznámých tvorech, které někde někdo zpozoroval. Gates se pak se skupinou svých kolegů vydává na místa po celém světě, kde začnou vyšetřovat pomocí výslechů svědků, prověřování všech dostupných důkazů a průzkumu místní historie. Později se pak vydávají přímo do terénu, většinou po setmění, aby se pokusili získat důkaz o existenci tajemného a legendárního tvora, po kterém zrovna pátrají. Jakýkoliv materiál či důkaz následně posílají nezávislým expertům, do laboratoří nebo vědeckých pracovišť k dalším analýzám a ověření.

Epizody:
5. Mamlambo a Tokoloshe (Mamlambo/Tokoloshe) 15. 7. 2012
6. Lobizon a Pombero (El Lobizon/El Pombero) 21. 7. 2012
2. série
1. Sněžný muž (Yeti) 22. 7. 2012
2. Strašidelný ostrov a Olgoj Chorchoj (Haunted Island & Devil Worm) 28. 7. 2012
3. Opičí muž a dinosaur z bažin (Wild Man & Swamp Dinosaur) 29. 7. 2012
6. Chullachaqui/Bermuda Triangle (Chullachaqui/Bermuda Triangle) 2. 3. 2014
7. Haunted Lost City/Thunderbird (Haunted Lost City/Thunderbird) 8. 3. 2014
8. Werewolf/Africa Monster (Werewolf/Africa Monster) 9. 3. 2014
9. The Bhutan Yeti (The Bhutan Yeti) 15. 3. 2014
10. Ghosts of Masada/The Leprechaun (Ghosts of Masada/The Leprechaun) 16. 3. 2014
11. Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid (Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid) 22. 3. 2014
12. The Jersey Devil/The Yeren (The Jersey Devil/The Yeren) 23. 3. 2014
13. Haunted Mining Town/The Taniwha (Haunted Mining Town/The Taniwha) 29. 3. 2014
14. Ghost of Petra/The Lizard Man (Ghost of Petra/The Lizard Man) 30. 3. 2014
15. Spirits of Easter Island/The Moa (Spirits of Easter Island/The Moa) 5. 4. 2014
4. série
1. Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast (Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast) 6. 4. 2014
2. Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster (Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster) 12. 4. 2014
3. Ghosts of Haboro/Mngwa (Ghosts of Haboro/Mngwa) 13. 4. 2014
4. Ghost Fleet/Japanese River Monster (Ghost Fleet/Japanese River Monster)
5. Siberian Snowman (Siberian Snowman) 20. 4. 2014
6. Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro (Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro) 26. 4. 2014
7. Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus (Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus) 27. 4. 2014
8. Guam Zombies/Fangalobolo (Guam Zombies/Fangalobolo) 3. 5. 2014
9. Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost (Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost) 4. 5. 2014
10. Haunted Island Prison/Ucumar (Haunted Island Prison/Ucumar) 10. 5. 2014
11. Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster (Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster) 11. 5. 2014
12. Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker (Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker) 9. 12. 2012
13. Thai Tree People/Aiya Napa Monster (Thai Tree People/Aiya Napa Monster) 18. 5. 2014
14. Ghosts of Antarctica (Ghosts of Antarctica) 24. 5. 2014
5. série
1. Vietnam's Bigfoot (Vietnam's Bigfoot) 25. 5. 2014
2. Return to the Haunted Forest/Belize Goblin (Return to the Haunted Forest/Belize Goblin) 31. 5. 2014
3. Ghosts of Cannibal Village/Kapre (Ghosts of Cannibal Village/Kapre) 1. 6. 2014
4. Alien Invaders/Swedish Lake Monster (Alien Invaders/Swedish Lake Monster) 7. 6. 2014
5. Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon (Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon) 8. 6. 2014
6. Vampire Monsters/Island Of The Damned (Vampire Monsters/Island Of The Damned) 14. 6. 2014
7. Hanging Coffins/Kazakh Monster (Hanging Coffins/Kazakh Monster) (oficiální text distributora)

Eisenmann

Jen proto, že mám rád kryptozoologii a podoboné věci, se na tenhle pořad rád podívám, přesto, že se jedná o zpopularizovanou americkou slátaninu, která se tváří vědecky. I tak je to ale solidní zábava na znuděné víkendové odpoledne. ()

williamriker odpad!

Tohle s hledáním pravdy o záhadách nemá nic společného, pouze holý populismus a snaha o rádoby záhadné nahrávky. Natáčí pouze jednu noc, bez jakékoliv přípravy ve dne. Nevrací se na místo, kde má být údajně najednou jakoby zima, proč všechno točí termokamerou ale tady se zrovna nepodívají?... ()

WhiteKokser

Totální zhovadilost, po shlédnutí několika dílů by těmto badatelům nevěřilo snad ani dítě. Josh a jeho světový tým nedokázal a ani nevyvrátil existenci žádného paranormálního jevu či bájného tvora (což se snad ani nedá za jednu noc běhání po lese ). Jedno se ale musí této bandě kašparů nechat. Jejich postřehy opravdu stojí za to a celkem se bavím u hlášek jako "Myslím, že jsem něco zahlédl" či "Něco se pohnulo v korunách stromu". Pořadů tohoto typu je celá řada a rozhodně se dají vybrat mnohem lepší než Destination Truth ()

Mr.Sock

Iste, občas je to pekná nuda, no občas v skutku zaujímavé až napínavé. Naviac aj tie nudné časti zachraňuje Joshov zmysel pre humor. Je to ale skôr rýdzo o zábave než nejakom skutočnom pátraní. Nemôžem si pomôcť, ale príjde mi to rozhodne zaujímavejšie, pútavejšie a hlavne menej nútené a umelé než o niečo populárnejšie "Fact or faked" ()

KREI

Parta lidí co si udělaj dovolenou na zajmavá místa na planetě... a pak jednoho večera natočí akční video plné ničeho! A pak z věcí které by vysvětlil selský rozum nebo kterýkoliv z jejich "znalců" kteří si tam zvou dělaj velblouda... Něco takového může fungovat jen v americe. Osobně by to na mě budilo lepší dojem kdyby se omezili jen na fakta a povídky a uplně z pořadu vynechali ty "akční" scény... ()

Dvyt

K nedělní snídani je to dobré, jinak spíše sonda do výprav bandy dementů za "dobrodružstvím". Hlavně neustálé zbytečné záběry na xichty z kamer na tykadlech jsou spíš k pláči. ()

Caesius S.

Průvodce seriálem je občas docela vtipný, ale to je asi tak všechno. Výsledkem "výzkumu" jsou akorát vyhozené peníze za letenky a techniku, ale uznávám, že práce to musí být zábavná. ()

Malcolm337

Samozřejmě všechny případy jsou nafakeované po pár dílech se spoustu věcí stává repetetivních ale Josh je sympaťák a celý tým je vidět že jsou pohodáři což je hezké ()

Ruslan

Tým odborníku z Los Angels , který má sice špičkovou techniku , ale je mu uplně k ničemu. Pořad nerozkryl ani jednu záhadu , vše působí spíš velmi trapným a laciným dojmem. Seriál vás víc naštve než zaujme. ()

Michalsafr

Když venku v létě prší a není co dělat, tahle hovadina zaručeně pobaví. Škoda, že si nedali práci a skutečně někoho nenavlíkli do kostýmu aby dělal bububu, ale asi by to ztratilo ten "punc dokumentu". Každopádně pokud si chcete schrupnout u tohohle je to asi ideální :) ()

Lovin odpad!

Bože bože něco mi sáhlo na ruku!!!! Kde tady koukej aha!!!! No jo tak se podíváme třeba tady jé co se to dějě bože bože vidíte ten stín??? Bože je to možné bože co to to je viděli jste to bože!!! Bohužel i na zpomalených záběrech není opravdu nic vidět a jestli někdo někomu šáhl na ruku tak to je peklo bože !!!! Tohle je sračka totální sorri ()

Sashmen13

Výtečný komediální pořad, za sebe musím říct, že nejvíc se mi líbil a pamatuji díl, kde hledali legendárního "olgoje chorchoje". You know, taková ta věc co by měla být velká jako červy z Duny, plivat kyselinu atd. Jejich taktika byla naprosto bezchybná: budem na poušti veliké X km, narvem tam do dvou děr kamery, nějaké dáme před ně (vše samozřejmě v noci, jinak to nejde) a odeberem pár vzorků pro kyselost půdy: D Ti chudáci pískomilové nebo co to v těch dírách žilo si tu noc musela vážně užít... A takové je to tam vše. Za vše mluví už komentaře ostatních, dá se to shrnout v dialogu: NĚCO TAM JE...NEVIDÍM TO...POĎMĚ PRYČ!!!..(utečou a pak shrnují).... Tak neviděli jsme to přesně, ALE určitě tam NĚCO bylo !!! třeba veverka right? to si pamatujte btw, nikdy neberte veverkám ořechy! ()

walace odpad!

Parta dementů někam jede, plná huba keců, pak v noci nenatočí nic kromě tmy, seberou se a jedou do prdele. 2% ()

montrose

99% pořadu je jen divadlo k udržení diváků, protože tu bandu uplakánků, která se lekne i ještěrky ve křoví, snad nikdo ani brát vážně nemůže. Věřit tomu, že někdy něco tajemného objeví, je dost naivní představa. ()

Thommy91

Naprosto stejná vymyšlená pitomost jako Lensen a spol. Bavím se pocitem, že někdo věří, že neco z toho je doopravdy... ()

tomka18

Destination truth je specifický už tím, že je to pořad o duších, a proto ho všichni odsuzují předem. Existuje mnoho dalších pořadů o tom, jak se natočí duch a najde se příšera. Ale na rozdíl od ostatních, Destination truth je prokládána občasnými vtípky Joshe Gatese a jeho spolupracovníků při cestě "na místo". A tím se liší od ostatních: V jiných pořadech o paranormálních jevech jen jevy hledají a důležité je u nich tajemno, jenže u Destination truth ne, nejdřív Vás naladí na komediální náladu, a pak BOOM a je z toho tajemno, což na Destination truth mám rád asi nejvíc. Na druhou stranu se asi nikdo nikdy nedozví, jestli důkazy, které se doopravdy časem objeví jsou pravé nebo jen "fake". Ale Josh Gates doopravdy zná prostředí, (nebo s pomocí odborníka) objeví co je tomu příčinou. ()

luukaas odpad!

Přiblblá a nesmyslná kravina, která nestojí ani za jedno shlédnutí. Parta, kreténů dřív šlápne do ho..na než něco objeví. ()