poster

Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

 • USA

  Destination Truth

 • Slovensko

  Dobyvatelia stratenej pravdy

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Režie:

Neil Mandt

Scénář:

Ian Shorr

Kamera:

Marc Carter

Hudba:

Raney Shockne
(další profese)
 • LencaN
  odpad!

  Tady není o čem přemýšlet. Tohle je jasný odpad. Tak zbytečný, tak nehorázně špatný a nepřínosný pořad jsem snad ještě neviděla. Zhlédla jsem asi tři díly a ani v jednom nedošli k žádnému potvrzení nějakého mýtu. Absolutně všechno smyšlené. Mořskou pannu hledají snad půl hodiny a když se nechají vylekat nějakou větší rybou, usoudí, že panna tam není a končí. Ona by asi tak zrovna měla náladu na jednoho namachrovanýho frajírka a bandu jeho kámošů :D nebo se nechají vylekat pohybem větví v lese, jako že je to bájný malajsijský dinosaurus. On by se jim asi tak ukázal, když mají všude světel jako ve dne a dělají rámus, že je musí být slyšet kilometry daleko. Snaha tahat diváka za nos, když konzultují svoji práci s odborníky, kteří samozřejmě vždy všechno lehce logicky vyvrátí. Žasnu, že na to ti specialisté kývnou, asi dobře platí. Nebo jim poskytnou několikaminutové objasnění výsledků výpravy jen aby se měli čemu z plných plic zasmát. Nehorázné divadlo. Se divím, že to vůbec někdo sponzoruje. 50 dílů? To snad ne? Někteří lidé opravdu neví, jak nejhůř utratit svoje peníze...(22.7.2014)

 • animaxis
  ****

  Jediné co tomuto dokumentárnímu seriálu mohu vytknout jsou scény, ve kterých se ukáže co bude za půl minuty jen aby jsme to jako diváci nevypínali. To mi někdy i dost kazilo zážitek. Ale jinak je to fajn dokument který si někdy pustím na zahnání nudy. Pokud tam zrovna někdo nedělá hysterku tak je to moc fajn. Z některých dílů mi běhal mráz po zádech a to jsem taky od tohoto seriálu čekal.(25.1.2014)

 • MikyAff
  ****

  Ať si říká kdo chce a co chce. I když podle několika lidí je to zfalšovaná blbost, tak je mi to fuk. I kdyby, je to zajímavý a já patřím mezi lidi, který paranormálním jevům a podobně věří, proto koukám spíš jen na duchařské díly. Yetti a spol mi moc nebere. ;) Josh je vtipnej sympaťák, který tomu dodává šťávu. Nejen, že u toho sedím občas udivená, ale často i velmi vysmátá díky jeho podařeným vtípkům.(3.3.2014)

 • Woodstock
  odpad!

  U seriálu AktaX jsem začal věřit na paranormální jevy, po Dobyvatelích mě to přešlo. FAKE, HOAX, PODVOD. Holt vydyndali od producentů prachy na mystično a tak si teď blbečci hrají na „Mámo, táto, v komoře je duch!“ a sem tam přes kapesník u huby zamumlají do mikrofonu nahrávacích zařízení, aby vykázali aspoň nějakou činnost a mohli tvrdit, že aspoň nějaký „důkaz“ zachytili. Proč ne, to všechno bych ještě bral, ale co neodpustím je nuda. Režijně a dramaturgicky odfláknutá, smrtelná nuda. Zlatá Květa Šteflová, naše kuchařka na pionýrském táboře u Lipna. V noci v tmavém lese, při lovu bobříka odvahy, na sebe ta boubelatá paní navlíkla prostěradlo, skučela za stromem a když na nás odtamtud divoce vyskočila, prostěradlo vzduté na hrudi jí poskakovalo půl metru nahoru, půl metru dolů... Tohle byla ta pravá paranormální hrůza a ne nějací zpovykaní američtí blairwitch amatéři s kamerami, noktovizory, předem napsaným scénářem „objevů“, ale přesto v noci s preventivním špuntem v zadnici. Rád jim napíšu scénář dalšího dílu: Děsivé noční natáčení v pustých chodbách Parlamentu České republiky, kde se prý zjevuje Paroubkův duch. Očití domorodí svědci tvrdí, že nejčastěji skučí v kantýně.(4.8.2014)

 • honzik10
  ***

  Mě se to líbí, protože to vždycky vypadá zajímavě, ale vždycky to skončí stejně. Prostě to vždycky sto let vyšetřujou a pak řeknou: Jo je možný, že tam něco je. To je konec. Není to zbytečný? Ani to vlastně pořádně neobjasní. Nejvíc mě dostal případ,kdy vyšetřovali někde v lese, možnej přízrak, podobnej šavlozubýmu tygrovi. Nakonec až to vyšetřili, tak řekli, že to byla nejspíš hyena....(29.8.2014)

 • - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)