Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Tsuki

Nepochopila jsem ten český název. Právě ten název mě na filmu z nějakého důvodu odpuzoval už od chvíle, kdy jsem na něj viděla plakáty před premiérou. Takže jsem se o tento film ani blíže nestarala. Jenže se mi naskytla příležitost ho náhodou vidět a byla jsem překvapená, že to je v podstatě film o vzniku vibrátoru, což jsem teda nečekala. Je pravda, že to bylo tematicky zajímavé, a na film zasazený někdy do konce 19. století dokonce vtipné, ale i když uznávám nadprůměrnost tohoto filmu, osobně si mě to moc nezískalo. Není to typ filmu, který bych (alespoň v současnosti) vyhledávala. Maggie Gyllenhaal byla ale skvělá. ~(3,2)~ ()

Jordan

no... nenáročná, oddychová záležitosť pre páry a mladé moderné ženy, ktoré ale nie sú "príliš" moderné; a snáď jediný prípad v histórii slovenskej distribúcie, kedy slovenský názov zodpovedá pôvodnému, pričom všetky ostatné (český, nemecký, francúzsky) sú príšerné a smiešne; maggie je skvostná a rupert tiež; ()

HoneyBunny

Na to, že jde o romatickou komedii o vynálezu vibrátoru, tomuhle filmu chybí ostřejší hrany. Vše je uhlazeňoučké a takřka nevinné, drama tu nijak moc nefunguje, stejně tak romantika je docela unylá (i když Dancy a Gyllenhaalová jsou fajn). Nelíbilo se mi to přílišné zaměření na londýnskou chudinu, které bylo přesně tak levičácké a naivní, jak to jen jde. Mnohem zajímavější by bylo skoro celý film udělat právě o oněch přenosných vibrujících stroječkách ve viktoriánské Anglii. Film neurazí, nezaujme, zapomenete ho za t-2 dny. ()

Anderton

Taká veľmi príjemná rozprávka založená na skutočnej udalosti ohľadom jedného z najvýznamnejších vynálezov všetkých čias. Vibrátor je tu akýmsi symbolom kroku k nezávislosti žien od mužov, ono sa tu totiž nerozoberá iba jeho "vynachádzanie". Nakrútiť feministický film takýmto úsmevným spôsobom, kde nie sú muži dehonestovaní na agresívne nadradené zvieratá, je veľmi sympatický. Hlavná, veľmi svojská ženská postava si nakoniec toho rovnocenného partnera z rady mužov samozrejme nájde, čím režisérka urobí pekné gesto aj k nám mužom. Koniec koncov sme ten vibrátor vymysleli my, nie? ()

Dzeyna

Dle mého názoru hodně zajímavý nápad udělat film o vzniku vibrátoru. Co si budeme podívat, nebyl to úplný top, ale já jsem se bavila. Hugh Dancy a Maggie Gyllenhall podali opravdu skvělé výkony a nevytkla bych jim nic, hodně se vžili do svých rolí a že je neměli nudné. I když tam byl Rupert Everett jen zřídka, tak mě hodně zaujal a celá jeho role, charisma a podání jakým to zahrál mi sedla asi nejvíce ze všech účinkujících. Některé záběry nebyli příliš zábavné, ale většina byla, samozřejmě je to i risk pro režiséra natočit v takto lechtivém tématu ženy v důchodovém věku, jelikož to zrovna nikdo moc nevyhledává, bych řekla. Měla to být romantická komedie a myslím, že svůj účel splnila, bylo zde dostatek vtipu i té romantiky a nemám žádné větší výtky, ale aby to bylo úplně na vrcholu, tak by to muselo být pojatu trošku jinak a s větším oživením. ()

teutates

Opravdu? Léčil palcem hysterií a všichni sou tady z toho hotoví?! Vskutku? příjemný, pohodový, vtipný či romantický, ach jo… moje nervy. Takže vlastně, když je holka protivná jak prdel, může za to mé sobecké, povrchné jaá (ale, když ona né, že) a nemohu ji už obvinit z hysterie, kurva! Sem pobouření a vlastně ani nevím, o čem to bylo… hafo rovin o ničem. Jakou roli tady vůbec hrála Maggie G. Jo jasné, ta její sociální averze, která byla podmíněná emancipací o tom, co všechno by nechtěla a jak samostatná by ráda nebyla, boží. Jak jinak, všichni hotoví jak krásná romantická sračka to byla, co mně osobně odbila 100 min. života. 1/10 za vynález, který dneska nechybí v žádném šuplíku a léčí hysterky. ()

nascendi

Pri tomto filme som si okamžite spomenul na Irine Palm s rovesníčkou Marianne Faithfull. Ak chcel autor nakrútiť príbeh vzniku prvého vibrátora, stačilo mu nakrútiť 15 - 20 minútový dokument, ak komédiu, tak tam mal vsunúť množstvo vtipných situácií a keď romantický, tak mal nakrútiť o niečom inom. Mňa vlastne pobavil akurát ten "máslostroj", v toku času nahradený ceruzkovou batériou. ()

Slarque

Tak nějak nevím, jestli to mělo být o hysterii, o vynálezu vibrátoru, nebo jen další dobová romantická komedie. Maggie Gyllenhaal sice byla výborná, ale ze zbytku hereckého obsazení mě bavil vlastně jen Rupert Everett, který se v příběhu nevyskytoval moc často. Vzhledem k tématu mě prostě překvapovalo, že se tvůrci moc neodvázali. (Ale perfektní byly ty obrázky v průběhu závěrečných titulků.) ()

eLeR

naozaj pobavilo ... kostýmy, muzika ... Maggie a Hugh obľúbenci, takže super vecička na oddych a ako bonus kúsok z histórie :-) ()

dopitak

Tentokrát stručně, více v externí recenzi: milá komedie, posraná romantika. Maggie Gyllenhaal je tak (vypadá) strašně, zoufale stará... ()

iamek

Jak jsem slyšel, že se bude natáčet film o vzniku vibrátoru, tak jsem si klepal a hlavu. Ne vibrátorem, ale rukou. Jenže Vrtěti ženou není tak úplně film o vzniku vibrátoru, ale spíše romantické drama, kdy chudý a bezvýznamný doktor dostane dceru bohatého papaláše. V hlavní roli excelovala krásná a dokonalá Maggie Gyllenhaal. Pozadu nezůstali ani ostatní herecké osobnosti evropského filmu. ()

Chrustyn

Zábavná romance o vzniku ... vibrátoru. Je zajímavé sledovat, jak se před mnoha desítkami let stavěli k ženskému orgasmu, ale jinak se ve výsledku jedná o standardní romantiku v historických kulisách. ()

mat.ilda

Tak jsem si připadala stejně stará jako letopočet, v kterém se tento plytký, nevtipný a antiromantický příběh o vzniku prvního vibrátoru odehrával. Ani jedna z postav nezískala mé sympatie, nejméně však sufražetka Charlotta, průkopnice tohoto typu a vystupování nesnáším, i když nesdílím názor, že žena patří pouze do kuchyně. A varování nakonec - léčba hysterie u postarších viktoriánek by mohla u mužské divácké populace způsobit doživotní impotenci. ()

packa

Téměř vynikající casting. Téměř proto, protože Maggie Gyllenthaal. Což bych možná něměl vyčítat jí, ale spíš týmu stojícímu za scénářem - její "hysterická" postava mi do příběhu prostě nesedla. Ovšem sledovat zbylé kvarteto v hlavních rolích - Dancy, Pryce, Everett i křehká Felicity Jones, bylo požitkem! ()

VenDulin85

Potřebovala jsem se nutně podívat na nějaký úplně jiný film, než jaké v poslední době sleduji... tedy, Vrtěti ženou vskutku JE opravdu jiný film... nejprve jsem se uculovala, pak jsem se párkrát přidušeně zachechtala a pak už jsem se smála zcela nepokrytě. Ono totiž z našeho jednadvacátého století se mrknout do roku 1880, to už je trochu velký skok, skok do doby, kdy mršky bakterie byly pro většinu lékařů stále jen mýtus a chudinky ženy z vyšší společnosti byly "hysterické" a musely s tím chodit k lékaři... Tedy musely... potřebovaly.. Nesmírně mě potěšil klukovský Hugh Dancy (není to dvojsysl?) a fantasticky hysterická Maggie Gyllenhaal (proč ji nemám v topce...), kteří spolu sváděli boj o názor, až ho vyhráli oba. Že se dá veškerý děj předvídat? Nevadí! Koukněte se a s-m-í-ch je zaručen :-). ()

Flego

Šteklivá témy o liečení "hysterických" žien je zasadená do viktoriánskeho Londýna ( vraj podľa skutočnej udalosti ) a už táto skutočnosť dodáva príbehu nezvyčajný šarm a vtip. Zošňurovaná spoločnosť nie je pripravená pomenovávať veci pravými menami a preto je dôvtipná slobodomyseľnosť osviežujúca. Inteligentný scenár, poctivá realizácia a príjemní herci sú najlepšou pozvánkou pre tento snímok. ()

jojinecko

Taký nemastný - neslaný film... Je to ľahký žáner, ale akosi nevybalansovaný, lepšie miesta striedajú tie horšie. Línia so vznikom "istej pomôcky" je určite zaujímavejšia (hoci miestami až silene vtipná a nefungujúca) ako postava Maggie Gyllenhaal a všetko okolo nej...Napriek výhradám sa jedná každopádne v rámci kategórie "filmová jednohubka" o príjemné spestrenie času. ()

sharky

87% jemné, elegantní, britsky decentní a přitom nezakrytě pornografické, pro mě komedie roku, na které je nejúžasnější, že se jedná o skutečný příběh a doktoři léčící hysterii skutečně existovali... docela by me zajimal americky remake, ale jenom pro srovnani, je mi jasne, ze takhle elegantne by to Amici nikdy nenatocili. ()