Rumunský snímek režiséra Bogdana George Apetriho sleduje jeden den v životě ženy, v němž čekají neodkladná životní rozhodnutí. Matilda je na dvacet čtyři hodin propuštěna z vězení, což je velmi krátká doba na napravení všech chyb minulosti. Jeden z nejtěžších úkolů pak představuje vytoužené sblížení s osmiletým synem. Civilní celovečerní debut je rozdělen do tří aktů, tří důležitých setkání, které určí Matildinu budoucnost. Hlavním trumfem snímku je představitelka hlavní role Ana Ularuová, jenž přesně ztvárnila ztrhanou postavu, která má za sebou roky zneužívání, mučení a frustrace. (Febiofest)

Krosmen

Tak tady jsme se s tvůrci nepotkali. Příběh hlavní hrdinky, která je propuštěna na jeden den z vězení, aby se dostavila na pohřeb matce a přitom se snaží za 24 hodin vyřešit svůj život, mě moc nezaujal. Získat prachy, najít syna a pláchnout. Všechno směřuje k předvídatelnému konci a jediné, nad čím jsem přemýšlel bylo, jestli hlavní hrdinky najde odvahu sko(n)čit. Filmu škodí zejména dlouhé záběry kamerou, která snímala, pro mě vzhledově dost nesympatickou, hlavní hrdinku. Nejlepší postavou tak pro mě zůstal její expřítel, který připomněl, nejen vzhledově, Jeremy Pivena v Entourage. ()