Jedného dňa opúšťa Marcela svojho muža Nelsona, pretože ju už nebaví žiť s chlapom, ktorý nemá predstavu o tom, čo v živote skutočne chce. Po tom, čo na autobusovej zastávke omdlie, dozvedá sa v nemocnici, že je tehotná a tak sa rozhodne vrátiť a zdieľať nešťastné manželstvo.
Spolu s Nelsonom žijú v chudobnej štvrti, sú tri mesiace pozadu s nájmom, čiže situácia je dosť mizerná. A tak sa Marcela rozhodne vziať za celkom slušné peniaze prácu opatrovateľky starého chlapíka menom Amador. Avšak starý pán po pár dňoch umiera. Marcela sa ocitá v núdzovej situáci, pretože zaplatené dostane až na konci mesiaca. Rozhodne sa teda tváriť, ako keby starý Amador normálne žil. Pred susedmi predstiera rozhovory s ním, pravideľne vyzdvihuje lieky. No do konca mesiaca zostáva ešte dlhý čas, telefón nekonečne vyzváňa každý deň, prichádzajú listy, na ktoré treba odpovedať a čo je najhoršie, sused sa sťažuje na zápach rozliehajúci sa v patiu. (sochoking)

Mulosz

Tak jsem ten film pekne "vybarvil" jako paty hodnotici, nicmene jeho obsah me zase az tolik nepotesil. Jde o utahanou selanku, kde se vetsinu casu nic nedeje a nejde si film uzit ani po formalni strance. Nespasi ho ani zajimavy namet se socialnim podtextem, ani prekvapivy zaver, ktery bych vsak do kategorie scenaristickych zazraku taky neradil. Kde jsou casy Pondelku na slunci. Bude k videni na festivalu La Pelicula v nedeli 19.2.2012, posudte sami, ja jsem rad, ze tento film uz mam za sebou a nemusim se na nej hnat. ()

sochoking

" Prečo musíme sprejovať kvety?" "Aby voňali ako kvety." " A kvety nevoňajú ako kvety? " A to nič nie je. Najostrejšie kecy sa odohrajú v kostole so starou kurvou a neskôr i s farárom. Mimochodom, je to dráma s pekne hustým koncom, ktorý mi vyrazil dych ! ()

piranha

Film je sice trochu ospalejšího ražení a neškodilo by mu, kdyby se hlavní hrdinka občas trochu rozčílila nebo aspoň vykonala rychlejší pohyb, zato námět je fakt neotřelý a to rozuzlení vám prostě sebere vítr z plachet. A místy jsem se i zasmála. Vtip se skrýval tam, kde bych ho tedy nečekala. ()