Australská apokalypsa

Marc Windon

Scénografie:

Leslie Binns
  • MickeyStuma

Další ponurý a hlavně levný katastrofický snímek, na který se vcelku překvapivě docela dobře dívá, ale musí se u toho vypnout mozek a nepřemýšlet. Jinak je to ztracené. Vědci opět bijí na poplach. Na obloze se udělá díra a dolů k zemi se žene mrazivý opar, kterému nikdo neunikne a koho se jen dotkne, do vteřiny umrzne. -70°C není žádná legrace. A tak máme celý snímek možnost vidět jak lidé různě pobíhají a umrzají a do toho neustále hraje dramatická hudba. Jednodušší děj snad být ani nemohl. Jednoduché je i vyřešení problému a myslím, že pokud tohle viděl nějaký vědec, musel okamžitě dostat kopřivku. Ale jak se říká, ve filmu je možné všechno.(19.12.2013)

• noriaki

Arctic Blast je takový chudý příbuzný katastrofického velkofilmu Den poté. Původní zápletka je v podstatě stejná. Matka příroda si znovu připomněla jaká je to děvka a rozhodla se vyhubit celé lidstvo. A protože metoda mrazu z vesmíru se už jednou osvědčila, není důvod nepoužít ji znovu. Zde jenom malou poznámku. Ať už vypadá ozónová díra jakkoliv, jsem si téměř jistý že prostým okem viditelná není. Zpočátku jde na to zlehka, vymrznutí Hobartu je takové lehké oťukávání a sondování jak bude lidstvo reagovat. Když to se k ničemu nemá, nastoupí jiný kalibr. Tokio, Londýn, Moskva, Peking, skoro jako kdyby živly četly geopolitické přehledy - s neomylnou přesností si vybírají nejhustěji obydlená centra světových metropolí. Naštěstí je zde táta od rodiny "nejlepší klimatolog na světě", který je odhodlám tomuto řádění učinit přítrž. Jak je scénář slaboduchý, tak musím s podivem říct že zbytek filmu rozhodně špatný není. Herecké výkony jsou dostačující, speciální efekty ucházející a napětí mě udrželo celou dobu v pozornosti. Fyzikální stránku raději hodnotit nebudu, ale proboha, člověk při mínus sedmdesáti rozhodně nezmrzne do tří vteřin. A ani do pěti ne. Suma sumárum Arctic Blast nedopadl vůbec tak tragicky jak dopadnout mohl. Na průměr to nevytáhne, ale pro lidi se slabostí pro filmy o počasí je perfektní.(20.12.2011)

• LihO

Suchý scenár, lacné efekty, ... to, čo tam bolo dobré, bolo aj tak "prebraté" z The Day After Tomorrow, ktorý však bol na tom podstatne lepšie. ĎALEJ SPOILER: Utekajúca skupinka, ktorej sa valiaci sa oblak hmly o teplote -90°C doslova dotýka nôh, hneď po čom majú 10 sekúnd čas aby nasadli do auta, s tým, že ďalších 10 minút ich zas naháňa ten oblak, tak, že ide pár metrov za ich autom, no dosť... a z klišé "hrdina musí ísť von zohnať inzulín" v tomto úbohom podaní sa mi obracal žalúdok.(18.5.2011)

• LIVINGDEAD

Probíhalo zatmění slunce a v nebíčku se udělala dírka. Prý díky znečišťování životního prostředí. Přes dírku se dostávala zlá mlha, která měla -70°C. Kam se připlížila, vše zamrzlo. Zamrzla loď, zamrzli děti, zamrzlo celé město..... Sekundové efekty na úrovni, avšak 80 minut plných keců o rozvodu a o tom, jak taťka nemá na rodinu čas. Dávám 10% za dírku v nebi! OBSAH: Příběh o skupině vědců, kteří pod vedením Jacka Tate'a se musejí poprat z ledovou mlhou, která ničí zemskou atmosféru. V místě, kde se mlha objevila, umírají lidé. Katastrofa se rozprostírá děsivou rychlostí.....(28.11.2010)

• honajz

Typické schéma těchto béčkových katastrofických filmů. Aby se dala zpět dohromady rozvádějící se rodinka, musí nejdřív přírodní katastrofou zhebnout tisícovky lidí.... Jinak to schéma - katastrofa, jediný vědec ví, jak na to, ostatní jsou blbci, rodinné vztahy, kecy kecy kecy, zkušený veterán nevěří mladému vědci, ale nakonec mu dá za pravdu, kecy kecy, vše dobře dopadne - tedy pro ty tisícovky mrtvých ne. Ale domy se hned zbaví námrazy a dokonce ihned vypukne jaro... Logické nesmysly. Jen docela ucházející triky, na béčkovou produkci, i když na Carpenterovu Mlhu to nemá ani náhodou.(24.11.2011)

• - V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

• - Jack Tate (Michael Shanks) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)