Reklama

Reklama

Australská apokalypsa

  • Austrálie Arctic Blast (více)
všechny plakáty

Skupina vedcov musí vyriešiť problém ľadovej hmly, ktorá ničí pozemskú atmosféru a zabíja ľudí. Katastrofa sa však šíri desivou rýchlosťou.  Pri zatmení Slnka zasiahne Zem obrovský výbuch superchladného vzduchu, ktorý zapríčinilo globálne otepľovanie, čo vyvolá katastrofálny reťazec udalostí a hrozí, že našu planétu ovládne svet ľadu a nastane nová doba ľadová. Vedci pod vedením Jacka Tatea sa pokúšajú zachrániť planétu skôr, kým na nej úplne nezamrzne všetok život... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

verbal 

všechny recenze uživatele

Film o ozónové díře, kterou fučí na Austrálii holomráz z vesmíru, je určen primárně těm, kterým dírou v lebce fučí na šedou kůru freony s polétavým prachem. Mínus devadesátistupňový opar, který během vteřiny zdarma kryonizuje každého účelového figuranta v dosahu, mě utvrdil, jaké jsem to měl z pekla štěstí při poslední návštěvě Polária. Tři minuty jen v plavkách v mínus stošedesáti způsobily pouze to, že jsem pár minut nemohl najít své jindy pěticentimetrové! hovado, což mě vede k přesvědčení, že jsem asi teplejší než průměrný Australan. Partička místních teoretických fyziků a fucktografických hnidopichů nadarmo nešetří superlativy, avšak mě nezbývá, než si přes ten otvor po lobotomii narazit kšiltovku s konstatováním, že jsem se pobavil více, než například při celém Opus Dei paní Rohlíkové. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Probíhalo zatmění slunce a v nebíčku se udělala dírka. Prý díky znečišťování životního prostředí. Přes dírku se dostávala zlá mlha, která měla -70°C. Kam se připlížila, vše zamrzlo. Zamrzla loď, zamrzli děti, zamrzlo celé město..... Sekundové efekty na úrovni, avšak 80 minut plných keců o rozvodu a o tom, jak taťka nemá na rodinu čas. Dávám 10% za dírku v nebi! OBSAH: Příběh o skupině vědců, kteří pod vedením Jacka Tate'a se musejí poprat z ledovou mlhou, která ničí zemskou atmosféru. V místě, kde se mlha objevila, umírají lidé. Katastrofa se rozprostírá děsivou rychlostí..... ()

Reklama

LihO 

všechny recenze uživatele

Suchý scenár, lacné efekty, ... to, čo tam bolo dobré, bolo aj tak "prebraté" z The Day After Tomorrow, ktorý však bol na tom podstatne lepšie. ĎALEJ SPOILER: Utekajúca skupinka, ktorej sa valiaci sa oblak hmly o teplote -90°C doslova dotýka nôh, hneď po čom majú 10 sekúnd čas aby nasadli do auta, s tým, že ďalších 10 minút ich zas naháňa ten oblak, tak, že ide pár metrov za ich autom, no dosť... a z klišé "hrdina musí ísť von zohnať inzulín" v tomto úbohom podaní sa mi obracal žalúdok. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Připomnělo mi to vtip, kdy malý tučňák hopsá ve vaku klokaní samice australským vřesovištěm a kousek dál na jih se na Antarktidě drkotá malý klokánek zimou a cedí mezi zoubky: „Zasrané výměnné pobyty..“ Carpenterova Mlha - sice bez mrtvých námořníků, ale zato dokonale fungující jako kryoterapie nejen pro vaše bradavice. Mráz z mezosféry, který je skoro tak intenzivní jako ten z Moskvy, sice ignoruje fyzikální zákony, vyhýbání se klišé i trpícího diváka, nicméně mezi svými katastrofickými bratříčky se může oprávněně cítit jako slepec na večírku hluchoněmých holdujících metylalkoholu. I tak, dokázal bych si představit zajímavější film, kde jsou hlavními atributy díra a balóny.. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Toto je ďalší z radu béčkových ekologických katastrofických snímkov, ktoré som v poslednom čase zhliadol. Mám akési odpadové obdobie. Je to nízkorozpočtový brak, v ktorom hrajú mizerní herci, filmové triky sú doslova trapné, scenár je nezmyselný, postavy konajú nelogicky, ich dialógy sú idiotské. Réžia netalentovaného babráka Briana Trenchard-Smitha je ukážkou profesijnej neschopnosti. Superchladný vzduch z mezosféry prenikol ozónovou trhlinou, ktorú spôsobilo zatmenie slnka. To je ale blbosť, čo? * ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)
  • Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)

Reklama

Reklama