Australská apokalypsa

Marc Windon

Scénografie:

Leslie Binns
  • MM_Ramone

Toto je ďalší z radu béčkových ekologických katastrofických snímkov, ktoré som v poslednom čase zhliadol. Mám akési odpadové obdobie. Je to nízkorozpočtový brak, v ktorom hrajú mizerní herci, filmové triky sú doslova trapné, scenár je nezmyselný, postavy konajú nelogicky, ich dialógy sú idiotské. Réžia netalentovaného babráka Briana Trenchard-Smitha je ukážkou profesijnej neschopnosti. Superchladný vzduch z mezosféry prenikol ozónovou trhlinou, ktorú spôsobilo zatmenie slnka. To je ale blbosť, čo? *(18.4.2018)

• Lenii

Hvězdičku si tento film zaslouží jen z několika málo důvodů: 1. Příběh má sice hlavu a patu, ale je takový umělý, splácaný a počítačové triky jsou až moc viditelné. 2. Hlavního hrdinu hraje sice oblíbený herec z SG-1, který tu nad ostatními vyniká, ale to je asi tak vše. No, a pak už bych musela vypisovat jen samou kritiku a neúspěchy. Takže hvězdička za to, že se to dalo sledovat, i když se zaťatými zuby. 20%(17.9.2012)

• MickeyStuma

Další ponurý a hlavně levný katastrofický snímek, na který se vcelku překvapivě docela dobře dívá, ale musí se u toho vypnout mozek a nepřemýšlet. Jinak je to ztracené. Vědci opět bijí na poplach. Na obloze se udělá díra a dolů k zemi se žene mrazivý opar, kterému nikdo neunikne a koho se jen dotkne, do vteřiny umrzne. -70°C není žádná legrace. A tak máme celý snímek možnost vidět jak lidé různě pobíhají a umrzají a do toho neustále hraje dramatická hudba. Jednodušší děj snad být ani nemohl. Jednoduché je i vyřešení problému a myslím, že pokud tohle viděl nějaký vědec, musel okamžitě dostat kopřivku. Ale jak se říká, ve filmu je možné všechno.(19.12.2013)

• noriaki

Arctic Blast je takový chudý příbuzný katastrofického velkofilmu Den poté. Původní zápletka je v podstatě stejná. Matka příroda si znovu připomněla jaká je to děvka a rozhodla se vyhubit celé lidstvo. A protože metoda mrazu z vesmíru se už jednou osvědčila, není důvod nepoužít ji znovu. Zde jenom malou poznámku. Ať už vypadá ozónová díra jakkoliv, jsem si téměř jistý že prostým okem viditelná není. Zpočátku jde na to zlehka, vymrznutí Hobartu je takové lehké oťukávání a sondování jak bude lidstvo reagovat. Když to se k ničemu nemá, nastoupí jiný kalibr. Tokio, Londýn, Moskva, Peking, skoro jako kdyby živly četly geopolitické přehledy - s neomylnou přesností si vybírají nejhustěji obydlená centra světových metropolí. Naštěstí je zde táta od rodiny "nejlepší klimatolog na světě", který je odhodlám tomuto řádění učinit přítrž. Jak je scénář slaboduchý, tak musím s podivem říct že zbytek filmu rozhodně špatný není. Herecké výkony jsou dostačující, speciální efekty ucházející a napětí mě udrželo celou dobu v pozornosti. Fyzikální stránku raději hodnotit nebudu, ale proboha, člověk při mínus sedmdesáti rozhodně nezmrzne do tří vteřin. A ani do pěti ne. Suma sumárum Arctic Blast nedopadl vůbec tak tragicky jak dopadnout mohl. Na průměr to nevytáhne, ale pro lidi se slabostí pro filmy o počasí je perfektní.(20.12.2011)

• Safa Daniel

Katastrofický film a to doslova! Tragické efekty a to hlavně mrazivé mlhy. Většina lidí do doby co jí nevidí na vlastní oči, div si nejdou zaplavat do bazénu. A hrdinský čin "dojedu ti pro inzulín, venku je jen -45ºC" nechám čekat celý svět a vše svěřím mezi tím ufňukané 16tileté puberťačky", byla poslední tečka, před vypnutím filmu.(15.12.2013)

• - Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)

• - V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

• - Jack Tate (Michael Shanks) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)