Australská apokalypsa

Marc Windon

Scénografie:

Leslie Binns
  • Gilmour93

Připomnělo mi to vtip, kdy malý tučňák hopsá ve vaku klokaní samice australským vřesovištěm a kousek dál na jih se na Antarktidě drkotá malý klokánek zimou a cedí mezi zoubky: „Zasrané výměnné pobyty..“ Carpenterova Mlha - sice bez mrtvých námořníků, ale zato dokonale fungující jako kryoterapie nejen pro vaše bradavice. Mráz z mezosféry, který je skoro tak intenzivní jako ten z Moskvy, sice ignoruje fyzikální zákony, vyhýbání se klišé i trpícího diváka, nicméně mezi svými katastrofickými bratříčky se může oprávněně cítit jako slepec na večírku hluchoněmých holdujících metylalkoholu. I tak, dokázal bych si představit zajímavější film, kde jsou hlavními atributy díra a balóny..(17.9.2012)

Nejsem fyzik, takže netuším, co způsobí to a jindy zase tohle...ale můžu říct, že tenhle film mě udržel ve stálém napětí...a to ne každý film umí...přežijí a nebo ne? Hledání východiska občas vypadá jak honba kočky na myš...ale i tak bych mu dal šanci...tady uvidíte, že ty co mají moc něco udělat, čekají na důkazy, a nedělají zatím nic...pak už ale bývá pozdě...(23.10.2011)

• LIVINGDEAD

Probíhalo zatmění slunce a v nebíčku se udělala dírka. Prý díky znečišťování životního prostředí. Přes dírku se dostávala zlá mlha, která měla -70°C. Kam se připlížila, vše zamrzlo. Zamrzla loď, zamrzli děti, zamrzlo celé město..... Sekundové efekty na úrovni, avšak 80 minut plných keců o rozvodu a o tom, jak taťka nemá na rodinu čas. Dávám 10% za dírku v nebi! OBSAH: Příběh o skupině vědců, kteří pod vedením Jacka Tate'a se musejí poprat z ledovou mlhou, která ničí zemskou atmosféru. V místě, kde se mlha objevila, umírají lidé. Katastrofa se rozprostírá děsivou rychlostí.....(28.11.2010)

• Lenii

Hvězdičku si tento film zaslouží jen z několika málo důvodů: 1. Příběh má sice hlavu a patu, ale je takový umělý, splácaný a počítačové triky jsou až moc viditelné. 2. Hlavního hrdinu hraje sice oblíbený herec z SG-1, který tu nad ostatními vyniká, ale to je asi tak vše. No, a pak už bych musela vypisovat jen samou kritiku a neúspěchy. Takže hvězdička za to, že se to dalo sledovat, i když se zaťatými zuby. 20%(17.9.2012)

Je to sice námet vycucaný s filmu "Deň potom" ,Michael Shnanks sa tiež nápadne podobá Dennisovi Quaidovi,ale napočudovanie to nebolo vôbec také zlé ako sa to tu hodnotí.Ľudia ja neviem čo by ste cheli?Na nedeľu doobeda pri šúpaní zemiakov vynikajúca vec.Je to samzrejme tak maximalne za 3*,ale jednu prihadzujem natruc zlému hodnoteniu ktoré tu film má.(27.1.2013)

• - Jack Tate (Michael Shanks) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

• - Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)