poster

Australská apokalypsa

 • Austrálie

  Arctic Blast

 • Kanada

  Arctic Blast

 • Slovensko

  Ľadová katastrofa

Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

Austrálie / Kanada, 2010, 92 min

Scénář:

Jason Bourque

Kamera:

Marc Windon

Scénografie:

Leslie Binns
(další profese)
 • Safa Daniel
  odpad!

  Katastrofický film a to doslova! Tragické efekty a to hlavně mrazivé mlhy. Většina lidí do doby co jí nevidí na vlastní oči, div si nejdou zaplavat do bazénu. A hrdinský čin "dojedu ti pro inzulín, venku je jen -45ºC" nechám čekat celý svět a vše svěřím mezi tím ufňukané 16tileté puberťačky", byla poslední tečka, před vypnutím filmu.(15.12.2013)

 • dalziel
  ****

  Je to sice námet vycucaný s filmu "Deň potom" ,Michael Shnanks sa tiež nápadne podobá Dennisovi Quaidovi,ale napočudovanie to nebolo vôbec také zlé ako sa to tu hodnotí.Ľudia ja neviem čo by ste cheli?Na nedeľu doobeda pri šúpaní zemiakov vynikajúca vec.Je to samzrejme tak maximalne za 3*,ale jednu prihadzujem natruc zlému hodnoteniu ktoré tu film má.(27.1.2013)

 • honajz
  *

  Typické schéma těchto béčkových katastrofických filmů. Aby se dala zpět dohromady rozvádějící se rodinka, musí nejdřív přírodní katastrofou zhebnout tisícovky lidí.... Jinak to schéma - katastrofa, jediný vědec ví, jak na to, ostatní jsou blbci, rodinné vztahy, kecy kecy kecy, zkušený veterán nevěří mladému vědci, ale nakonec mu dá za pravdu, kecy kecy, vše dobře dopadne - tedy pro ty tisícovky mrtvých ne. Ale domy se hned zbaví námrazy a dokonce ihned vypukne jaro... Logické nesmysly. Jen docela ucházející triky, na béčkovou produkci, i když na Carpenterovu Mlhu to nemá ani náhodou.(24.11.2011)

 • Gilmour93
  **

  Připomnělo mi to vtip, kdy malý tučňák hopsá ve vaku klokaní samice australským vřesovištěm a kousek dál na jih se na Antarktidě drkotá malý klokánek zimou a cedí mezi zoubky: „Zasrané výměnné pobyty..“ Carpenterova Mlha - sice bez mrtvých námořníků, ale zato dokonale fungující jako kryoterapie nejen pro vaše bradavice. Mráz z mezosféry, který je skoro tak intenzivní jako ten z Moskvy, sice ignoruje fyzikální zákony, vyhýbání se klišé i trpícího diváka, nicméně mezi svými katastrofickými bratříčky se může oprávněně cítit jako slepec na večírku hluchoněmých holdujících metylalkoholu. I tak, dokázal bych si představit zajímavější film, kde jsou hlavními atributy díra a balóny..(17.9.2012)

 • verbal
  **

  Film o ozónové díře, kterou fučí na Austrálii holomráz z vesmíru, je určen primárně těm, kterým dírou v lebce fučí na šedou kůru freony s polétavým prachem. Mínus devadesátistupňový opar, který během vteřiny zdarma kryonizuje každého účelového figuranta v dosahu, mě utvrdil, jaké jsem to měl z pekla štěstí při poslední návštěvě Polária. Tři minuty jen v plavkách v mínus stošedesáti způsobily pouze to, že jsem pár minut nemohl najít své jindy pěticentimetrové! hovado, což mě vede k přesvědčení, že jsem asi teplejší než průměrný Australan. Partička místních teoretických fyziků a fucktografických hnidopichů nadarmo nešetří superlativy, avšak mě nezbývá, než si přes ten otvor po lobotomii narazit kšiltovku s konstatováním, že jsem se pobavil více, než například při celém Opus Dei paní Rohlíkové.(29.8.2011)

 • - V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

 • - Jack Tate (Michael Shanks) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

 • - Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace