Australská apokalypsa

Marc Windon

Scénografie:

Leslie Binns
  • Phorbo

Jeden z nejhorších katastrofických filmů. Scénář je neskutečně stupidní, postavy s idiotskými plky, kamera stojí za psí štěk a mlha mrazící auto se zvukem praskajícího ledu je hodně solidní výsměch Dnu Poté. Kdo ale mohl čekat, že to bude fakt takhle špatný... Hodně mě dostal zamrzající týpek na lodi jak ho zahlcuje digitální chlad a on se snaží rukama ubránit... Těchdle momentů je tam několik. Holka diabetička a nemá inzulínové pero? Na začátku je dlouhá scéna se zatměním měsíce v úplňku a pak prolítající vrtulník kde v pozadí je polovina měsíce... solidní fail... A opravdu? Letadlo letící do mrznoucí mlhy aniž by jim o tom řekli? a ten výbuch potom? A potom je najednou ten mráz slabší když ti lidi dokonce můžou škrábat led na prosklené výloze? Tráva zůstává pěkne pohyblivá i když projde mráz který zmražuje lidi? A hned v druhým záběru jedný ženský mráz vybije světlík? jak je todle možný? Těch zhovadilých a ostudných scén pro filmový průmysl je hrozně ale hrozně moc. Zlatej Uwe Boll, kterej kurví filmy aspon slušným způsobem. Todle je průser největšího kalibru... Todle si ani jednu * nezaslouží(29.6.2011)

• brasek

Austrálsko - Kanadská produkcia nesklamala. Typické nič, kde hlavný hrdina je génius a nič pre neho nie je prekážkou. Snaha o napätie končí u diváka s myšlienkou, že je mu to jedno kto prežije a kto nie... a očakávať niečo viac sa nedá, predsa všetci dobre vieme, že hlavný hrdina má veľmi rýchle nohy.(14.1.2012)

• MickeyStuma

Další ponurý a hlavně levný katastrofický snímek, na který se vcelku překvapivě docela dobře dívá, ale musí se u toho vypnout mozek a nepřemýšlet. Jinak je to ztracené. Vědci opět bijí na poplach. Na obloze se udělá díra a dolů k zemi se žene mrazivý opar, kterému nikdo neunikne a koho se jen dotkne, do vteřiny umrzne. -70°C není žádná legrace. A tak máme celý snímek možnost vidět jak lidé různě pobíhají a umrzají a do toho neustále hraje dramatická hudba. Jednodušší děj snad být ani nemohl. Jednoduché je i vyřešení problému a myslím, že pokud tohle viděl nějaký vědec, musel okamžitě dostat kopřivku. Ale jak se říká, ve filmu je možné všechno.(19.12.2013)

• verbal

Film o ozónové díře, kterou fučí na Austrálii holomráz z vesmíru, je určen primárně těm, kterým dírou v lebce fučí na šedou kůru freony s polétavým prachem. Mínus devadesátistupňový opar, který během vteřiny zdarma kryonizuje každého účelového figuranta v dosahu, mě utvrdil, jaké jsem to měl z pekla štěstí při poslední návštěvě Polária. Tři minuty jen v plavkách v mínus stošedesáti způsobily pouze to, že jsem pár minut nemohl najít své jindy pěticentimetrové! hovado, což mě vede k přesvědčení, že jsem asi teplejší než průměrný Australan. Partička místních teoretických fyziků a fucktografických hnidopichů nadarmo nešetří superlativy, avšak mě nezbývá, než si přes ten otvor po lobotomii narazit kšiltovku s konstatováním, že jsem se pobavil více, než například při celém Opus Dei paní Rohlíkové.(29.8.2011)

• MM_Ramone

Toto je ďalší z radu béčkových ekologických katastrofických snímkov, ktoré som v poslednom čase zhliadol. Mám akési odpadové obdobie. Je to nízkorozpočtový brak, v ktorom hrajú mizerní herci, filmové triky sú doslova trapné, scenár je nezmyselný, postavy konajú nelogicky, ich dialógy sú idiotské. Réžia netalentovaného babráka Briana Trenchard-Smitha je ukážkou profesijnej neschopnosti. Superchladný vzduch z mezosféry prenikol ozónovou trhlinou, ktorú spôsobilo zatmenie slnka. To je ale blbosť, čo? *(18.4.2018)

• - Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)

• - V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

• - Jack Tate (Michael Shanks) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)