Reklama

Reklama

Australská apokalypsa

  • Austrálie Arctic Blast (více)
všechny plakáty

Skupina vedcov musí vyriešiť problém ľadovej hmly, ktorá ničí pozemskú atmosféru a zabíja ľudí. Katastrofa sa však šíri desivou rýchlosťou.  Pri zatmení Slnka zasiahne Zem obrovský výbuch superchladného vzduchu, ktorý zapríčinilo globálne otepľovanie, čo vyvolá katastrofálny reťazec udalostí a hrozí, že našu planétu ovládne svet ľadu a nastane nová doba ľadová. Vedci pod vedením Jacka Tatea sa pokúšajú zachrániť planétu skôr, kým na nej úplne nezamrzne všetok život... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

honajz 

všechny recenze uživatele

Typické schéma těchto béčkových katastrofických filmů. Aby se dala zpět dohromady rozvádějící se rodinka, musí nejdřív přírodní katastrofou zhebnout tisícovky lidí.... Jinak to schéma - katastrofa, jediný vědec ví, jak na to, ostatní jsou blbci, rodinné vztahy, kecy kecy kecy, zkušený veterán nevěří mladému vědci, ale nakonec mu dá za pravdu, kecy kecy, vše dobře dopadne - tedy pro ty tisícovky mrtvých ne. Ale domy se hned zbaví námrazy a dokonce ihned vypukne jaro... Logické nesmysly. Jen docela ucházející triky, na béčkovou produkci, i když na Carpenterovu Mlhu to nemá ani náhodou. ()

Jack333 

všechny recenze uživatele

Nejsem fyzik, takže netuším, co způsobí to a jindy zase tohle...ale můžu říct, že tenhle film mě udržel ve stálém napětí...a to ne každý film umí...přežijí a nebo ne? Hledání východiska občas vypadá jak honba kočky na myš...ale i tak bych mu dal šanci...tady uvidíte, že ty co mají moc něco udělat, čekají na důkazy, a nedělají zatím nic...pak už ale bývá pozdě... ()

Reklama

LihO 

všechny recenze uživatele

Suchý scenár, lacné efekty, ... to, čo tam bolo dobré, bolo aj tak "prebraté" z The Day After Tomorrow, ktorý však bol na tom podstatne lepšie. ĎALEJ SPOILER: Utekajúca skupinka, ktorej sa valiaci sa oblak hmly o teplote -90°C doslova dotýka nôh, hneď po čom majú 10 sekúnd čas aby nasadli do auta, s tým, že ďalších 10 minút ich zas naháňa ten oblak, tak, že ide pár metrov za ich autom, no dosť... a z klišé "hrdina musí ísť von zohnať inzulín" v tomto úbohom podaní sa mi obracal žalúdok. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Film o ozónové díře, kterou fučí na Austrálii holomráz z vesmíru, je určen primárně těm, kterým dírou v lebce fučí na šedou kůru freony s polétavým prachem. Mínus devadesátistupňový opar, který během vteřiny zdarma kryonizuje každého účelového figuranta v dosahu, mě utvrdil, jaké jsem to měl z pekla štěstí při poslední návštěvě Polária. Tři minuty jen v plavkách v mínus stošedesáti způsobily pouze to, že jsem pár minut nemohl najít své jindy pěticentimetrové! hovado, což mě vede k přesvědčení, že jsem asi teplejší než průměrný Australan. Partička místních teoretických fyziků a fucktografických hnidopichů nadarmo nešetří superlativy, avšak mě nezbývá, než si přes ten otvor po lobotomii narazit kšiltovku s konstatováním, že jsem se pobavil více, než například při celém Opus Dei paní Rohlíkové. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Další ponurý a hlavně levný katastrofický snímek, na který se vcelku překvapivě docela dobře dívá, ale musí se u toho vypnout mozek a nepřemýšlet. Jinak je to ztracené. Vědci opět bijí na poplach. Na obloze se udělá díra a dolů k zemi se žene mrazivý opar, kterému nikdo neunikne a koho se jen dotkne, do vteřiny umrzne. -70°C není žádná legrace. A tak máme celý snímek možnost vidět jak lidé různě pobíhají a umrzají a do toho neustále hraje dramatická hudba. Jednodušší děj snad být ani nemohl. Jednoduché je i vyřešení problému a myslím, že pokud tohle viděl nějaký vědec, musel okamžitě dostat kopřivku. Ale jak se říká, ve filmu je možné všechno. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)
  • V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

Reklama

Reklama