Australská apokalypsa

Marc Windon

Scénografie:

Leslie Binns
  • brasek

Austrálsko - Kanadská produkcia nesklamala. Typické nič, kde hlavný hrdina je génius a nič pre neho nie je prekážkou. Snaha o napätie končí u diváka s myšlienkou, že je mu to jedno kto prežije a kto nie... a očakávať niečo viac sa nedá, predsa všetci dobre vieme, že hlavný hrdina má veľmi rýchle nohy.(14.1.2012)

• Phorbo

Jeden z nejhorších katastrofických filmů. Scénář je neskutečně stupidní, postavy s idiotskými plky, kamera stojí za psí štěk a mlha mrazící auto se zvukem praskajícího ledu je hodně solidní výsměch Dnu Poté. Kdo ale mohl čekat, že to bude fakt takhle špatný... Hodně mě dostal zamrzající týpek na lodi jak ho zahlcuje digitální chlad a on se snaží rukama ubránit... Těchdle momentů je tam několik. Holka diabetička a nemá inzulínové pero? Na začátku je dlouhá scéna se zatměním měsíce v úplňku a pak prolítající vrtulník kde v pozadí je polovina měsíce... solidní fail... A opravdu? Letadlo letící do mrznoucí mlhy aniž by jim o tom řekli? a ten výbuch potom? A potom je najednou ten mráz slabší když ti lidi dokonce můžou škrábat led na prosklené výloze? Tráva zůstává pěkne pohyblivá i když projde mráz který zmražuje lidi? A hned v druhým záběru jedný ženský mráz vybije světlík? jak je todle možný? Těch zhovadilých a ostudných scén pro filmový průmysl je hrozně ale hrozně moc. Zlatej Uwe Boll, kterej kurví filmy aspon slušným způsobem. Todle je průser největšího kalibru... Todle si ani jednu * nezaslouží(29.6.2011)

• LihO

Suchý scenár, lacné efekty, ... to, čo tam bolo dobré, bolo aj tak "prebraté" z The Day After Tomorrow, ktorý však bol na tom podstatne lepšie. ĎALEJ SPOILER: Utekajúca skupinka, ktorej sa valiaci sa oblak hmly o teplote -90°C doslova dotýka nôh, hneď po čom majú 10 sekúnd čas aby nasadli do auta, s tým, že ďalších 10 minút ich zas naháňa ten oblak, tak, že ide pár metrov za ich autom, no dosť... a z klišé "hrdina musí ísť von zohnať inzulín" v tomto úbohom podaní sa mi obracal žalúdok.(18.5.2011)

• Lenii

Hvězdičku si tento film zaslouží jen z několika málo důvodů: 1. Příběh má sice hlavu a patu, ale je takový umělý, splácaný a počítačové triky jsou až moc viditelné. 2. Hlavního hrdinu hraje sice oblíbený herec z SG-1, který tu nad ostatními vyniká, ale to je asi tak vše. No, a pak už bych musela vypisovat jen samou kritiku a neúspěchy. Takže hvězdička za to, že se to dalo sledovat, i když se zaťatými zuby. 20%(17.9.2012)

• Movie Gourmet

Tenhle film je hodně slabý! Mrazivá mlha, která se šíří po naší planetě a během sekund vše zahubí, to je fakt slabý scénář, který postrádá veškerou inteligenci. To, že zde hraje i Michael Shanks, známý především ze seriálu Hvězdná brána (Stargate SG-1), nijak kvalitu filmu nezlepšuje. Jsou ale i horší a mnohem horší filmy, takže verdikt: 2* a 20-40 % je optimální.(7.12.2014)

• - Mapy vyvesené na stenách v hlavnom stane sú z dielne National Geographic. (vander19)

• - V jednom zo záberov Londýna sa objavil v tom čase nový Bentley Continental. (vander19)

• - Jack Tate (Michael Shanks) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)