Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, že Romeo mohl být i bez příčiny rebel, a ani nepocházel z Verony, a krásné Julii nescházelo nic, což jediné jí právě scházelo. Johnny Rourke, syn ocelářského dělníka, z rozvrácené rodiny, s pověstí rebela odmítajícího konvence, upřednostňující silnou motorku před všemi přáteli. Tracey Prescott, vedoucí roztleskávaček školního fotbalového mužstva, všemi oblíbená kráska z bohaté rodiny, s nápadníkem z kategorie Muž roku. Co tyhle dva tak silně táhne k sobě? Skrývá se odpověď na vyhlídce před temně žlutou oblohou tonoucí v kouři místních hutí? (dopitak)

(více)

Recenze (8)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně to pravé ořechové pro osmdesátkové nostalgiky. Ti pro neopakovatelnou atmosféru oněch časů jistě rádi snesou i nenáročný, ale přitom vůbec ne hloupě natočený příběh o zvláštním a poněkud dramatickém vztahu chudého rebelantského studenta a dívky z lepší rodiny. (V hlavní ženské roli se objevila tehdejší vycházející mladá hvězdička Daryl Hannah, známá dnes hlavně jako jednooká mrcha z Kill Bill.) Jestli vás ta doba alespoň trochu bere, pak nemůžete Reckless nepodlehnout. Zvlášť když se rozezní ultrachytlavá "Kids In America", asi nejlepší písnička ejtýsácké popové ikony Kim Wilde. Ale troufám si tvrdit, že příběh a jeho poměrně kvalitní zpracování mají šanci oslovit také širší divácké vrstvy, než jenom pamětníky a fanoušky oné tolik vysmívané i zbožňované osmé dekády. Hodně příjemná záležitost. ()

Reklama

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Hodně sympatický, leč polozapomenutý filmeček z osmdesátek. Typický, a přesto jiný. Odlišuje se větším důrazem na vizuál se všemi těmi komíny, kouřem a mlhou. Tahle romance není ani tak do růžova jako spíš do fialova. A ústřední duo (hlavně tedy Aidan Quinn s poněkud sebedestruktivními sklony) táhne film věrohodně i přes to, že jeho děj je dost předvídatelný, a dopřeje si při tom i pár nečekaně odvážných scén. Dlužno dodat, že podstatnou roli sehrává i dobře zvolený soundtrack, který nestačil moc zestárnout (INXS, Kim Wilde...). Zvlášť mi utkvěla scéna, v níž Quinn rozhazuje složky studentů po chodbách školy, zatímco hraje megahit "Kids In America". ()

arkie 

všechny recenze uživatele

Říkáte si další teenage romantika na sobotní dopoledne? Omyl. Tohle jsou jiné osmdesátky, žádné krásky v růžovém. V syrovým zakouřeným industriálu uvidíte nohatou Daryl Hannah nahoře bez, dialogy budou Hemingwayovsky stručné, souložit se bude v kotelně a sebedestruktivní Quinn v kožené bundičce bude brázdit školní budovu na mašině... Noční vandalismy, bláto, popel, sex, pivo a všechny sociální a generační konflikty temných ejtýs... Vlastně je to dost blbý film. Ale cool způsobem blbý :o)..... Tvoje sny a cíle, you little shit? TO GET OUT OF HERE! A co chceš od života? MORE! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmů, jenž směle zastoupí celou dekádu. Mám-li vybrat pět filmů, nejlépe vystihujících atmosféru filmového desetiletí, pak Lehkomyslní budou mezi nimi. Ačkoliv příběh nepřináší zcela nic nového, mnoho prvků jsem ve filmu viděl vůbec poprvé (sex v bezobslužné kotelně, shazování plechovky, jízda po chodbě high school). Scénu, ve které Johnny a Tracey stanou proti sobě v bazénu, o patnáct let později slušně obšlehli do Cruel Intentions. Skvělá hudba a výborný soundtrack, moc pěkná erotika. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Jennifer Grey v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama