Lehkomyslní

Reckless

Drama / Romantický

USA, 1984, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,289,916Tržby Celosvetovo $-(7.2.2010)

Tohle je přesně to pravé ořechové pro osmdesátkové nostalgiky. Ti pro neopakovatelnou atmosféru oněch časů jistě rádi snesou i nenáročný, ale přitom vůbec ne hloupě natočený příběh o zvláštním a poněkud dramatickém vztahu chudého rebelantského studenta a dívky z lepší rodiny. (V hlavní ženské roli se objevila tehdejší vycházející mladá hvězdička Daryl Hannah, známá dnes hlavně jako jednooká mrcha z Kill Bill.) Jestli vás ta doba alespoň trochu bere, pak nemůžete Reckless nepodlehnout. Zvlášť když se rozezní ultrachytlavá "Kids In America", asi nejlepší písnička ejtýsácké popové ikony Kim Wilde. Ale troufám si tvrdit, že příběh a jeho poměrně kvalitní zpracování mají šanci oslovit také širší divácké vrstvy, než jenom pamětníky a fanoušky oné tolik vysmívané i zbožňované osmé dekády. Hodně příjemná záležitost.(20.12.2006)

Říkáte si další teenage romantika na sobotní dopoledne? Omyl. Tohle jsou jiné osmdesátky, žádné krásky v růžovém. V syrovým zakouřeným industriálu uvidíte nohatou Daryl Hannah nahoře bez, dialogy budou Hemingwayovsky stručné, souložit se bude v kotelně a sebedestruktivní Quinn v kožené bundičce bude brázdit školní budovu na mašině... Noční vandalismy, bláto, popel, sex, pivo a všechny sociální a generační konflikty temných ejtýs... Vlastně je to dost blbý film. Ale cool způsobem blbý :o)..... Tvoje sny a cíle, you little shit? TO GET OUT OF HERE! A co chceš od života? MORE!(21.12.2009)

Jeden z filmů, jenž směle zastoupí celou dekádu. Mám-li vybrat pět filmů, nejlépe vystihujících atmosféru filmového desetiletí, pak Lehkomyslní budou mezi nimi. Ačkoliv příběh nepřináší zcela nic nového, mnoho prvků jsem ve filmu viděl vůbec poprvé (sex v bezobslužné kotelně, shazování plechovky, jízda po chodbě high school). Scénu, ve které Johnny a Tracey stanou proti sobě v bazénu, o patnáct let později slušně obšlehli do Cruel Intentions. Skvělá hudba a výborný soundtrack, moc pěkná erotika.(11.1.2015)

Hodně sympatický, leč polozapomenutý filmeček z osmdesátek. Typický, a přesto jiný. Odlišuje se větším důrazem na vizuál se všemi těmi komíny, kouřem a mlhou. Tahle romance není ani tak do růžova jako spíš do fialova. A ústřední duo (hlavně tedy Aidan Quinn s poněkud sebedestruktivními sklony) táhne film věrohodně i přes to, že jeho děj je dost předvídatelný, a dopřeje si při tom i pár nečekaně odvážných scén. Dlužno dodat, že podstatnou roli sehrává i dobře zvolený soundtrack, který nestačil moc zestárnout (INXS, Kim Wilde...). Zvlášť mi utkvěla scéna, v níž Quinn rozhazuje složky studentů po chodbách školy, zatímco hraje megahit "Kids In America".(10.7.2012)

• - Jennifer Grey v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)