Mořská bestie (TV film)

Chuck Cirino

Breanne Hartley

Gordon Williams

Scénografie:

Troy Hansen, Mark Lane (set dekoratér)

Kostýmy:

Allisa Swanson
  • rikitiki

Jak je možné, že při těch desetiletích pokroku a rozvoje filmové techniky autoři tohohle filmu dokázali se všemi počítačovými vychytávkami vytvořit něco, co nesahá loutkám Karla Zemana z Cesty do pravěku ani po kotníky? ( boj tyranosaura se stegosaurem je dodnes geniální - jak rex mu rozerve krk a stegosaurus ho probodá ostny do hrudi) Tohle je názorná ukázka toho, že když není invence, není nic. /20. 11. 11./(20.11.2011)

• nash.

Všichni, kteří měli být sežráni, byli sežráni, všichni kdo měli přežít, přežili. Mořské příšery, které si stejně zdatně vedly v moři jako v lese, zvládly nejen ladné skoky z větvě na větev, ale také situační komiku. Pojedly sice nadpoloviční většinu místní populace, ale pak se zase na oplátku nechaly místy zábavnými způsoby pobít lehce hysterickou puberťačkou . Byla to sice ultralaciná konina natažená na tu nejjednodušší a nejobvyklejší dějovou kostru, ale svým způsobem zábavná, zejména díky vrozené škodolibosti publika.(5.9.2010)

• SOLOM.

Když jsem letmým okem viděl poprvé obal tohoto filmu, měl jsem za to, že na obrázku je nějaká velká piraňa. Ukázalo se, že bych si měl raději pořídit brýle. Další přírůstek z Maneater film Series nám totiž nabídne úplně jiné digitální monstrum a společně s ním i podprůměrnou céčkovou podívanou, která zřejmě moc lidí neokouzlí. A já se jim tentokrát ani moc nedivím. Prvotním varováním pro mnohé bude už jen fakt, že do režisérského křesla usedl Paul Ziller, který ač toho natočil už opravdu dost, tak většina jeho kousků jsou neskutečné rádoby hororové nebo katastrofické braky. Je zde jasně vidět, že scénárista měl opravdu bujnou fantazii a lidi v Syfy s jeho prací museli být velice spokojení. Posunul ty jejich braky na novou úroveň. Naše příšera měla do „mořského ďasa“ hodně daleko, mýtický Troglodyte se musel za břicho popadat a filmový Predátor si zase vehementně ťukal na čelo. Naše zdejší mořská bestie a její potomci dokázali produkovat toxin, který oběť paralyzuje – některé jed hned i zabije, dokázali být neviditelní, extrémně rychlí jak ve vodě, tak na souši, odolní proti kulkám – přesto je dokážete zabít kuchyňským nožem, sekerkou, nebo obyčejným kamenem. Ehm, tomuhle se už nedalo ani smát. Navíc to jejich digitální zpracování taky nebylo nějak dobře provedené. Útěchou může být alespoň fakt, že mrtvých je tu opravdu docela dost a dočkáme se i nějakých těch gore scén (digitálních samozřejmě). Herecké výkony bych taky neoznačil zrovna za katastrofální, nicméně kvalita dialogů i charakteristika jednotlivých postav byla skutečně velmi bídná. Největší hvězda filmu? Bezesporu rybářova dcera, která nečekaně zabíjí tvory jak na běžícím páse, že i borec se samopalem či brokovnicí se musí červenat studem. Njn céčková pohádka se vším všudy. 30%(11.4.2021)

• 666teen

Další pokračování příběhu o tom, že NĚCO vyleze z vody, NĚKOHO to sežere, NĚKDO to jde honit (lépe nahánět, aby si ostraváci zase nepředstavovali nějakou přehlídku orgánů) a nakonec TO po jistých ztrátách dohoní. Tupé a předvídatelné. Ale potvora co disponuje maskováním jako romulanský křižník, to je novum. Vlastně ne. Predátor to měl taky.(21.11.2011)

• Z0oMb3E

Ďalšie nádherné béčko od pána Zillera. Ďalší film pri ktorom stratíte polovicu preživších mozgových buniek vďaka zníženému prietoku krvi. No povedzme si pravdu, dá sa tomu nádhernému smajlíkovi v galérii odolať? Ak ste divák ako ja, že sa v podobných úchylkách vyžívate, budete hoďku a pol stenať orgazmami. Ak máte chuť po serióznom filmovom zážitku a nejakým nedopatrením ste siahli práve po SeaBeast-e máte za sebou prvú chybu. Všetko to čo my béčkari milujeme, a to ľudožravé monsterky poskakujúce na jasnej obrazovke, herci pre ktorých by bolo ocenenie Oscarmi urážkou či úplne zbytočné dialógy tu sú. A sú tu v dostatočne hojnom počte. To že tu máme inšpiráciu v Predátorovi, Alienovi či podobných prehnane preplatených a komerčne úspešnejších béčkach je viac ako zrejmé. Ďalšia rečnícka otázka: Komu to vadí, keď salvy smiechu a umelecký zážitok to všetko dostatočne vynahradia. Para-pa-pa pá I´m lovin it!(29.3.2012)

• - Když je na začátku filmu vidět loď, nemá na sobě jméno, v další scéně má však na sobě jasně napsáno SARITA. (StrYke)

• - Spoiler: Když Drew zemře, vypluje na hladinu bílá ruka navzdory tomu, že Drew byl černoch. (StrYke)