Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Návštěvy více než 30 vybraných metropolí, ale tak jak je neznáte, z podzemí. (sator)

Recenze (11)

argenson 

všechny recenze uživatele

Že já blbec se vždycky nechám nalákat na nějakej přiblblej americkej quazidokument. Přitom to téma není špatný, ale zpracování otřesný. Bulvár, spekulace, sci-fi teorie, templáři, zednáři atd. Cituji z dílu o Edinburghu: "Tohle je královský záchod? Tady vážně chodil na záchod král? Představoval jsem si to úplně jinak. Dívejte se, sem chodil trůnit král!" A v tomhle duchu se to celé nese. ()

Sandiego 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavé a vzrušující téma, které však trochu trpí bulvárním, konspiračním a povrchním podáním. I tak však někdy člověk až kroutí hlavou, co všechno se skrývá pod dlažbou jinak profláknutých měst. Doporučuji hlavně velmi zajímavý díl z Edinburghu. Překvapila mě i Praha, i když tam se většina stopáže točí spíše kolem nacistických podzemních továren v jejím okolí. ()

Reklama

mcleod 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem pouze díl zabývající se podzemím města Říma. Přes občasný závan zajímavých informací se mi ale dokument nelíbil pro jeho povrchnost, prázdnotu a trapnost, snahu o dynamičnost a zabití jakéhokoli rozvinutí zajímavé debaty s odborníkem klasicky americkými výkřiky jako: "Cože! Támhle je další místnost a další a další, skoro to ani nejde přehlédnout! To je neuvěřitelné!!!" Jako zábava pro bezduché televizní diváky určitě dobré, ale já mám radši dokumenty než televizní show. Přemýšlím, kolik jsem se toho vlastně dozvěděl... jedinou opravdu zajímavou informací zřejmě bylo to, že některé současné římské obytné domy jsou antické stavby. Pak je tam pár dobrých záběrů, většina z nich je ale tak zdynamizovaná a roztřesená, že si stejně divák nemá šanci všimnout ničeho zajímavého. Škoda, námět je přitom hodně lákavý... ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Překvapilo mě, že 80 tisíc Australanů šlo dobrovolně vraždit do války ve Vietnamu. Ale tento zdegenerovaný národ pomalu vymírá a nahrazují ho ve velkém přistěhovalci hlavně z Asie. V Sydney jsem byl v roce 2008. Většina Australanů má pocit, že žijí v hrozné pr...světa. Lesy ve vnitrozemí byly zničený, z půdy se stala poušť s půdou ztvrdlou na beton. Čekal jsem lepší záběry podzemních prostor. ()

sator 

všechny recenze uživatele

No nějak promarněná šance...Neudrželi myšlenku takže o podzemí je tak 20 %... České republice je věnováno: Podzemní továrna Richard,Podzemí Pražského hradu a staroměstského náměstí a lomy "Amerika"- Mořina. Vše horkou jehlou a letem světem, prázdnota monologů průvodce pořadu je opoťující... Díl o Austrálii o dost lepší... ()

Galerie (47)

Reklama

Reklama