Josef Fritzl: Příběh zrůdy (TV film)

Josef Fritzel: Story of a Monster

Josef Fritzl: Story of a Monster

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 48 min

Daisy Beaumont (vyp.)
  • Lulu13

Spraviť z natoľko silnej témy tak nudnú záležitosť, to je skutočne umenie. Tvorcom tohto dokumentu sa to však podarilo! Čakala som mnoho nových faktov, či výpovede ľudí, ktorých sa tá hrôza priamo dotýkala. Miesto toho som sa dočkala len rozhovorov z druhej, tretej či desiatej ruky. Všetky boli ako cez kopirák, tvrdiac ako nik o ničom netušil, či ako by to do toho milého pána nikto nepovedal. To, čo sme sa tu (ne)dozvedeli bolo už sto krát uvedené v kdejakej tlači. Takže informatívna hodnota dokumentu je na bode mrazu.(5.6.2013)

• mrmartinrohr

Nejhorší dokument co jsem snad viděl… Na jedný Wikipedia stránce si za 10 minut přečtete 10× víc informací než uvidíte v tomhle blábolu… A to přesně, bez omáčky a bez naprosto nesnesitelnýho kvíkání Fritzlovo švagrový, která s hodně velkou parádou dělá generála po bitvě. Nedoporučuju ani pokud máte sklep.(10.7.2018)

• KNicole

Film zbytečný asi jako osmi stý první díl Ordinace v růžové zahradě. "Dosud nezveřejněné záběry a fakta ze života" ve filmu znamenají vidět Josefa Fritzla v plavkách, jehož (pro poetičtější duše) po čase střídají umělecké záběry zasněženého alpského pohoří. Vypravěč vám přetlumočí všechno, co jste si o kauze v roce 2008 přečetli v Blesku a v nasimulovaných scénkách propůjčí Elizabeth Fritzlové hlas Britka závislá na pervitinu, kterou do role pravděpodobně obsadili z castingu pro nejstrašnější lidský hlas na zeměkouli. (A pokud náhodou ne, tak jedině proto, že takový casting neexistuje.) Kdybych během filmu ze zvědavosti neprolezla anglickou wikipedii skrz naskrz, věděla bych po něm o Fritzlovi přibližně tolik, co orangutani na Sumatře. Výsledek? Plus dvě hvězdy za námět, mínus tři za naprosté vypuštění období Josefova života, které ono "zrůdcovství" paradoxně celé zformovalo. Občas se mu říká třeba dětství.(29.5.2016)

Dokument o rakouském " otci number 1 ".Nic moc nového tenhle dokument nenabízí. Za mě jasné pochybení policie nebo aspoň laxní přístup, Frietzlova manželka musela něco vědět nebo aspoň tušit. Jeho povaha, cynický úsměv a pohled při kterým mu ta zvrhlost přímo číšila z očí byly jen dalšími indiciemi k tomu, že něco bude jinak než se na první pohled může zdát. Jenže všichni tu Frietzlovu pohádku sežrali a tak chudák Elisabeth musela přežít 8516 dní ve sklepě.(22.5.2020)

Nikdo by to do něj neřek, akorát za napadení a znásilnění žen už seděl a pak mu záhadně zmizela dcera a začly se objevovat její děti. Taky žijete 20 let v domě a nebyli jste ve všech místnostech? Nevim, ta jeho žena o tom buď musela vědět, nebo je to nebetyčná kráva. Mně se na dokumentu líbí, že jakžtakž svižně probere ten jeho osobnostní vývoj, je tam spousta jeho citací z výslechů a taky záběry z dovolený. To je asi nejvíc hardcore, jak se tam líně povaluje na pláži, nechává si dělat masáže a pak jde nakupovat šatičky pro svou otrokyni. "Paule, už mi zase nechali u dveří dítě!" (70%)(15.7.2017)

• - Dům Josefa Fritzla byl prodán v prosinci roku 2016 za 160 000 euro (4,5 mil. korun). (M.B)