poster

Josef Fritzl: Příběh zrůdy (TV film)

 • Velká Británie

  Josef Fritzel: Story of a Monster

 • USA

  Josef Fritzl: Story of a Monster

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 48 min

Hrají:

Daisy Beaumont (vyp.)
 • SOLOM.
  ***

  Elisabeth měla smůlu, že se narodila do takové rodiny (matka kráva, otec sadistický úchyl – dobytek – psychopat – zrůda, zbytek rodiny se o ní vůbec nezajímal – ani jeden ze sourozenců, ono celé to městečko – sousedi – známí – byli vážně nějací divní. V domě samé párty a mejdany, hromada zákazů – nikomu nic nebylo divné ani děcka zanechaná u dveří…ve sklepě mnoholeté znásilňování, incestní děcka a nikdo nic neviděl- neslyšel…Ty vole se divím, že to rakouské prase někdo ve vězení nezapíchnul. Chudák holka i její děcka, jenž nemají klid ani po tolika letech a se změněnou identitou…Co se dokumentu týče, viděl jsem už lepší, ale zas je tu hromada archivních fotek i videí...(25.5.2020)

 • KNicole
  **

  Film zbytečný asi jako osmi stý první díl Ordinace v růžové zahradě. "Dosud nezveřejněné záběry a fakta ze života" ve filmu znamenají vidět Josefa Fritzla v plavkách, jehož (pro poetičtější duše) po čase střídají umělecké záběry zasněženého alpského pohoří. Vypravěč vám přetlumočí všechno, co jste si o kauze v roce 2008 přečetli v Blesku a v nasimulovaných scénkách propůjčí Elizabeth Fritzlové hlas Britka závislá na pervitinu, kterou do role pravděpodobně obsadili z castingu pro nejstrašnější lidský hlas na zeměkouli. (A pokud náhodou ne, tak jedině proto, že takový casting neexistuje.) Kdybych během filmu ze zvědavosti neprolezla anglickou wikipedii skrz naskrz, věděla bych po něm o Fritzlovi přibližně tolik, co orangutani na Sumatře. Výsledek? Plus dvě hvězdy za námět, mínus tři za naprosté vypuštění období Josefova života, které ono "zrůdcovství" paradoxně celé zformovalo. Občas se mu říká třeba dětství.(29.5.2016)

 • agassi68
  ***

  Tak to dopadne, keď sa nechá rozvinúť manipulátorstvo. Nechápem otázky novinárov - prečo ste to urobil? Lebo mohol a chcel. Tak ako každý diktátor a vládca. A ten trtko, čo býval nad obeťou 4 roky sa ešte nehanbí ukázať video z žúrovania, divil sa nad čudným správaním svojho psa, nič ho nenapadlo. Nuž, ale ktovie koľko ľudí je ukrytých aj pod vašou pivnicou..(30.7.2012)

 • Lulu13
  **

  Spraviť z natoľko silnej témy tak nudnú záležitosť, to je skutočne umenie. Tvorcom tohto dokumentu sa to však podarilo! Čakala som mnoho nových faktov, či výpovede ľudí, ktorých sa tá hrôza priamo dotýkala. Miesto toho som sa dočkala len rozhovorov z druhej, tretej či desiatej ruky. Všetky boli ako cez kopirák, tvrdiac ako nik o ničom netušil, či ako by to do toho milého pána nikto nepovedal. To, čo sme sa tu (ne)dozvedeli bolo už sto krát uvedené v kdejakej tlači. Takže informatívna hodnota dokumentu je na bode mrazu.(5.6.2013)

 • ghatos
  ***

  Odpůrci trestu smrti nemůžou mít jediný argument, když jim někdo omlátí o hlavu Fritzla. Už dávno měl být mrtvý. Tenhle dokument je ještě uhlazený. Vypráví, co se dělo v okolí unesené dcery. Nepokrývá celý ten děs. Za nejzávažnější považuji sklep. Mapován je zvenku, ale důležitější bylo, co se dělo uvnitř. Něco tak otřesného lidé nesnesou, a právě proto je důležité ukazovat celou hnusnou pravdu. 68%.(9.11.2010)

 • - Dům Josefa Fritzla byl prodán v prosinci roku 2016 za 160 000 euro (4,5 mil. korun). (M.B)