Ztracená budoucnost (TV film)

The Lost Future

• Německo

Lost Future - Kampf um die Zukunft

2012 Koniec sveta

Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2010, 90 min

• D28

Rozumné a asi aj slušné by bolo nepozerať film, o ktorom už dopredu tuším, že extrazážitok mi neprinesie.Občas je to ale asi naozaj potrebné už len kvôli tomu, aby vynikli tie hodnotnejšie. /Len občas,nechápem tých, čo majú na konte desiatky odpadov, to už sú masochisti,veď isto tušia, do čoho lezú,alebo to vôbec nevideli a hodnotia/.Ja som toto dopozerala a dúfala, že dám viac bodov.Vôbec mi nevadia televízne produkcie,aj slabší dej a primitívna zápletka niekedy obstojí, ale keď príbeh nemá šťavu, nevcucne vás do seba, o hrdinov sa nebojíte a potvory sú smiešne,skrátka keď jediná emócia vo vás je ľútosť nad nevydareným dielkom, nemôžem byť spokojná.(19.6.2011)

• corpsy

Nechajme na pokoji slovenských, mimoriadne kreatívnych tvorcov a prekladateľov názvov zahraničných filmov a pozrime sa na film ako taký. Musím však potvrdiť, že ani títo tvorcovia nemajú veľa talentu. A veľmi sa čudujem hercovi Seanovi Beanovi, že úlohu prijal a režisérovy Mikaelovi Salomonovi, ktorý ako keby zabudol akým bol skvelým kameramanom ( PRIEPASŤ ) a príležitostným režisérom ( POVODEŇ ).(19.6.2011)

Docela zajímavý nápad utopený v nezajímavé režii a neskutečném castingu. Sledovat nějakou modelku a dva modely zastřižené přesně podle Gillete Mach-3 běhat půl hodiny po lese, to je fakt jen pro otrlé nátury. Jistou zajímavost, nápad i scénář to má, Sean Bean a jeho žena se snaží podávat alespoň trochu uvěřitelné výkony, ale ta tuctovost zpracování a ta školka modelů a modelek to celé sráží do propasti. Hodně, ale skutečně hodně mi to připomnělo italské scifi remaky, třeba 2019: Dopo la caduta New York.(27.11.2010)

• Morganela

Zaujímalo by ma, akými finančnými ťažkosťami musia trpieť herecké "hviezdy" (V rámci svojich medzí), aby sa nechali prehovoriť na takúto koninu. Navyše na filmoch o postapo budúcnosti ma dokáže fascinovať najmä to, že 2-3 generácie po katastrofe ľudstvo stratí akúkoľvek vedomosť, ktorú za tie storočia nahromadilo (Napr. tkanie súkna. To sa jednoducho na to vykašľali a rozhodli sa pobehovať v nepraktických kožušinách?). Ja viem, logika by si pri filmoch tohto typu mala dať polročnú dovolenku a poriadne sa opiť, ale i tak, keď je niečo tak nehorázne tupé, má to byť aspoň zábavné - a nie nuda na entú.(22.6.2012)

• Phobia

"Ztracená soudnost" by byl přiléhavější název, ale mám pro Fazolkovic Šóna pochopení, musel být hodně zoufalý. Předpokládám, že mu ti hajzli z castingu unesli dcery a vyhrožovali, že je pošlou domů poštou rozkouskované ve více balíčcích, jestli taťka Boromir nesvolí k účinkování v koprodukční céčkové srajdě "Lost Future". Mr. Bean sice hrál s nasazením tři dny chcíplého čolka, ovšem kdo by se tím trápil - hlavně když byl film zaštítěn poměrně slavným hereckým jménem! Bylo to nebetyčně blbé - od scénáře, přes masky až ke kostýmům, přesto jsem schopná najít i nějaká drobná pozitiva: hudba sice nepasovala, nicméně netrhala uši, exteriéry byly koukatelné, na několika jedincích mužského pohlaví spočinulo mé oko rovněž se zalíbením... a to bude asi tak všechno. Zdejších 33% filmu sedne jak Rathovi tepláky.(22.10.2012)