Ztracená budoucnost (TV film)

The Lost Future

Tom Hannam

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • Segrestor

Konečně jsem viděl onen proklamovaný film, který prý točili v kulisách Pána prstenů. Dokonce i s vypůjčenými statisty. Jen to přetavili ve sci-fi. Říkám viděl, ale moc toho nebylo. To zkrátka nešlo. Ano, bylo to blbé. Blbé jak bodovej systém ČSFD. Tedy musím dát odpad. Ale že jsem to neviděl celé, je možné, že na konci z toho byla strhující podívaná plná emocí a nezapomenutelných filmových zážitků. Zvedám na jednu stár, podobně jako film se jednou stár může honosit, totiž Mr. Beanem.(6.5.2014)

• Ceberus

Je zvláštní, jak se každý horší film snaží kamuflovat svou nedokonalost obsazením několika hot chicks, popřípadě ještě zařazením erotické chvilky mezi hlavními hrdiny. S tím bych samozřejmě neměl problém. :-) S celkovou kvalitou už však problém mám. Je to někde na úrovni Kroniky mutantů či Soudného dne. Pokud chcete skutečnou akční a zábavnou postapokalypsu, doporučuji Vodní svět.(21.10.2012)

• lennyd

Budoucnost lidstva není nikterak růžová. Po hrátkách s (čímsi, genetikou nebo tak něco, nějak jsem to nepostřehl) se na lidstvo snese zhouba v podobě jakési choroby, která ze živých dělá ehm... nemrtvé. Přežije jen několik kmenů, vývojově zhruba na úrovni doby kamenné, a jediné co je může ochránit před jistou smrtí je žlutý prášek (asi kari). Leč toho se zmocnil padouch jménem (to jsem taky nepostřehl, ale to je buřt), který kolem sebe vybudoval Mekku bohatství, zatímco ostatní živoří v jeskyních. Ale to si nenechá líbit mládenec Kaleb, který kromě toho, že je zabouchlý do kočky budoucího vládce kmen, taky jako jediný umí číst, a to už je v boji proti samozvanému vládci polovina úspěchu... To je tak, když si chcete pustit něco lehčího na odreagování. Třebas nějaké dobrodružné scifi. Už nízké hodnocení mne mělo varovat, ale účast Seana Beana mne jakžtakž uklidnila. A neměl jsem tomu věřit, neměl. Sean Bean je na tom už fakt zle, že se musí účastnit něčeho takového, a prachy mu to asi velké taky nepřineslo (nebo se tak alespoň tváří). Zápletka filmu by sice nebyla až tak příšerná, ale její zpracování a hlavně myšlenkové veletoče scénáristy mi chvilkama unikaly (ještě že hrdinové filmu narazili na tak hodnou diktátorovu dcerku, která jim všechno ukázala, tatíka zradila a ají žlutého prášku zapůjčila). No nic, tento film rozhodně nikomu nedoporučuji, snad jen jako instruktážní video pro hollywoodské celebrity, kam až mohou poklesnout...(16.9.2013)

• Šakalík

Další z filmů televizní stanice Syfy, v tomto případě bych řekl, že jeden z těch lepších (to ale neznamená, že bych to měl někomu doporučovat). Hlavní devízou filmu budiž zvučné jméno Seana Beana. První polovina je velmi koukatelná, ale bohužel postupně film ztrácí tempo a ke konci už to je obsahově docela prázdná trapárna. Pozor SPOILER - trojice hrdinů si to nakráčí k chamtivému záporákovi jakoby nic, před nosem mu seberou drahocenný prášek a hajdy zpátky do lesa. Záporák je ale potvora nenažraná, a tak se vydá za nimi. A když už je skoro čapne, tak vše vyřeší všudepřítomný (a neprůstřelný) Sean Bean. No, tohle vymyslet věru asi nebolelo :-). Nicméně ty nakažené bestie jsou docela fajn, škoda že těch bitek s nimi nebylo víc. Celkově to je typické televizní béčko, ale viděl jsem už i větší kraviny.(18.12.2010)

Lost future Už dloho jsem neviděl film tohoto tématu. Posledni žijící lidé, zmutování neanrdtálci. Tajemná kasta vzdělaných rytířů a honba za žlutým práškem, který může odvrátit zkázu vymírající lidské rase. Tohle všechno vypadalo, až moc dokonale. Ve filmu ta krása ovšem opadala a postupně. Poslední lidi vypadali jako jeskyní muži, negramotní. V pozdější fázi jeskynní lidi se projevovali, až ksakru inteligentně. Beans zasmál jsem se když jsem ho viděl střílet z luku a kosil mutanty........(hned jsem si vzpoměl na Lord of the rings). A v té jeskyni? vypněte prosím vás všechny své mozkové závity,..(30.11.2010)