Tintin a případ Hluchavka (TV film)

• Belgie

Belgie, 1964, 57 min

Ray Goossens

Předloha:

Hergé (komiks)

Kromě základní kostry příběhu a několika neodmyslitelných momentů nemá tento film s legendárním komiksem mnoho společného. Tvůrci filmu vzali jeden z nejlepších příběhů, okleštili ho, zdětinštěli ho a dali více prostoru popleteným policistům (všechno, co se událo ve vězení, bylo vycucané z prstu, to v komiksu vůbec nebylo), což jen přidalo celému snímku na infantilnosti. Chápu, že byl tento film natočen pro dětské diváky, ale divím se, že ze všech Tintinových příběhů sáhli zrovna po tomto. Je sice hezké, že si ČT v září 2010 po tři sobotní dopoledne vzpomněla na Tintina, ale ten jejich dabing byl vskutku otřesný. Zase jeden z těch dabingů ve stylu "Sedneme si do studia, přečteme jen tak halabala text a za hoďku půjdeme domů." Fanoušek komiksu, ať raději zůstane u předlohy. A kdo nechce číst, ať si pustí seriál z devadesátých let, který je jediným opravdu kvalitním zpracováním Hergého příběhů. Tento film nechme dětem. Ačkoliv si nejsem jistý, zda ty dnešní děti může vůbec nějak zaujmout...Třetí hvězdička jen z úcty k předloze.(11.9.2010)

"Stotisíc slanečků!"(10.11.2010)

"Máte štěstí, že jste v sanitce.. Budete ji potřebovat !! Sladké sny !!" ;)(28.5.2016)

S Tintinem mám ten problém, že se v těch filmech všichni chovají, jako by frčeli na nějaké droze. Jsou veselí, hyperaktivní a i v tomhle filmu neustále někdo před někým utíká. Zaujaly mě tedy zejména akční pasáže a akce v Opeře.(23.5.2016)

Jojo Tintin umí zapůsobit je to tak sice slabší jak jeho novodobé filmy ale přesto zapůsobil zase.(27.10.2018)