• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle film prostě nesedl. Nevím, jestli je to tím přehnaným pozitivismem, který z něho doslova sálá. Prostě jsem se s ním nedokázal nijak propojit. Melodie nejsou opravdu k zapamatování, prostě jen hudební doprovod, texty místy ujdou a jsou docela fajn, ale to je prostě všechno. Prostě nadšený americký muzikál.(24.7.2014)

(1001) I do not care for musicals. Nějak mě nenapadá, jak tuto větu říct česky s tím stejným pocitem. A musím říct, že i přes počáteční odpor mě tahle věc vcelku bavila. Například zpomalená scéna, když jelen spí, a ještě podbarvená tou hudbou, ach.(12.2.2012)

Love me tonight je podľa mňa skôr priemerný film, lenže má v sebe zopár prvkov, ktoré ho robia nesmrteľným. Napríklad začína úžasnou scénou predávania si pesničky a spieva sa pri tom o krásnej Paríži, ktorá je takto aj zobrazená. Mamouilan točí film s takým entuziazmom a ľahkosťou, že vás chtiac nechtiac tuctový príbeh nebude nudiť. Love me tonight som videl v pôvodnom znení bez titulkov a tak som si viac mohol užiť jednotlivé rýmy pesničiek, ktoré spievajú aj tí menej predpokladateľní protagonisti deja. Zároveň som asi prišiel aj o zopár vtipných dialógov, každopádne ma pobavila okrem iného ironická poznámka o tom, ktorýže kôň je ten Solitude a prečo. Ako sa to skončí každý pozná ihneď, avšak záverečné spárovanie je nesmierne originálne a je ukážkou, že správnu ženu nezastaví vôbec nič. Kone, vlaky, pesničky, Paríž, optimizmus a sympatická ústredná dvojka s prihrávačmi. To je Love me tonight.(24.6.2014)

Isn't It Romantic?(21.9.2011)

• Houdini