Posesión de Emma Evans, La

Španělsko, 2010, 98 min

Manuel Carballo

David Muñoz

Javier Salmones

U mňa je to približne na takej istej úrovni ako The Rite, aj keď sa to veľmi porovnávať nedá. Je to skôr rodinný horor o teenagerke Emme, ktorá žije v usporiadanej rodine, ale nadobúda pocit, že je posadnutá. Má záchvaty, zvracia, pokúša sa utopiť svojho brata, dokonca levituje, ale zdravotne je v poriadku, takže rýchlo treba privolať na pomoc strýčka farára. Nebolo to zlé, ale strašne zdĺhavé a rozťahané. Striedali sa napínavé a hluché momenty, no tých hluchých bolo jednoznačne viac, a keď som sa nazdal, že už už dôjde k niečomu zaujímavému, tak to vzápätí poľavilo - celé to bolo akoby nedotiahnuté a občas som mal pocit, že sledujem rodinnú drámu. Vlastne tam nebola ani jedna prevratná scénka, ktorú by som si mohol zapamätať, alebo ju nazvať fakt podarenou. Má to alternatívny názov "Exorcismus", ale k žiadnemu vlastne ani nedošlo (aspoň nie tak, ako by som chcel). Báť sa tiež nie je čoho. Veľkým plusom je pekná kamera, slušné herecké výkony a zaujímavé rozuzlenie. Priemer.(10.5.2011)

• verbal

Už by bylo načase, aby to vymítání konečně někdo udělal aspoň trochu zábavné! Tohle je jen další sériová, amatérská parazitovačka, kterých se poslední dobou vyrojilo jako Abnormálních pasivit. Odporná bloncka, co se dostala k filmu snad jen proto, že umí perfektně předstírat orgasmus, je kapku obsedantní, cení zuby, koulí očima a chroptí jako Pavarotti s rakovinou hrtanu. Kolem ní poskakuje flanďák, cáká na ní modlením profiltrovanou H2O, mává ji před xichtem přitlučeným akrobatem a promrskává latinu. No strašlivé bubu! A má to úžasné a inovativní masky! Aby ta pipina vypadala hrozivě a nemuseli zbytečně krátit rozpočet (velmi nadnesené) utrácením za nějaké sajrajty od L´Oréalu, prostě ji akorát někdo dal v maskérně přes držku. Nějaký hispánský Papučář si patrně potřeboval prokrvit ego a sází na to, že se vždycky někde najde pár úchylů, co čumí na kdejakou sračku.(4.11.2011)

• *CARNIFEX*

Dalo sa. Nič extra ale dalo sa to RAZ pozrieť. Dej ma prekvapil, samotné rozuzlenie ušlo. Taká pohodička pred spaním :) Nečakal by som nič extra a tak som nebol ani veľmi sklamaný. Farárko si robil kariéru na natáčaní posadnutej neteri a udržiaval ju v tom do vtedy kým nemal dostatok video nahrávok. Celkom dobrý nápad :D Len zabudol že steny majú uši a diabol počuje všetko ;)(21.12.2011)

• Fr

BŮH NEDOVOLÍ, ABY SE TI STALO NĚCO ZLÉHO.......... /// Emma má (zapomeňte na mísu...) záchvat. Flákne sebou, klepe bačkorama a z huby jí vytejká nějakej sajrajt. Ještě taky píše na zrcadlo a její oči jsou – vždyť víte... Bude výhodou, že její strejda je kněz? Ó DUCHU JSI LI ZDE, DEJ NĚJAKÉ ZNAMENÍ – což o to, znamení tu jsou (bát se? ne, nebudete...) Zvuky, divný chování, smrt... – furt nic? Levitace .... ,,VŠECHNO BUDE DOBRÉ...“ (jasný, to víme ). Vymítací sezení – ĎÁBEL JE DOBRÝ LHÁŘ! ... Levnej film o Ďáblovi, ve kterým jde hlavně o to, jak to ta holka (Sophie Vavasseur) dokáže zahrát. (Uznávám, je to dobrej ,,magor“.) A tak tam spolu debatujou (Emma, kněz, Ďábel) a TA VĚC nabírá na síle. Film už jinej nebude. Laciný kecy a zvraty mě nepřiváděj k úžasu. Vlastně je to čím dál horší a jen díky ,,skandálnímu odhalení“ a závěru říkám 2a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se vyvolávat Ďábla. 2.) Potřebuju si oživit základy vymýtání, protože TADY mi toho taky moc neřekli. 3.) Říká se, že Bůh nenechá nikoho napospas zlu. Mám věřit? 4.) Thx za titule ,,Ergulus“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(27.10.2011)

La Possesión de Emma Evans je sice možná průměrný, ale slušně zvládnutý horor se spoustou efektních scének i dobře fungující atmosférou. Sophie Vavasseur je coby posedlá teenagerka přesvědčivá. Z ostatních herců stojí za zmínku sotva povšimnutelná rolička Douga Bradleyho. V rámci "Exorcism horror movies" je pro mě Emma Evans podařeným "malým" snímkem, který se mi líbil a stojí za zhlédnutí. Pokud ovšem nečekáte nějaké mistrovské dílo s "vysokoprocentním" zážitkem či blockbuster s vysokým rozpočtem.(21.7.2012)