poster

Fertile Ground

Horor

USA, 2011, 95 min

Režie:

Adam Gierasch

Kamera:

Yaron Levy

Hudba:

Joseph Conlan

Producenti:

Moshe Diamant

Střih:

Andrew Cohen

Scénografie:

Hannah Beachler
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • J*A*S*M
  **

  Už mě docela unavuje se na tyhle neambiciózní žánrové kousky dívat. Tohle je fakt pásová výroba. Stejná forma, stejné těsto, vyhodíme sterilní duchařinu, vyděláme pár dolarů a jedem nanovo. Tvůrčí proces nikde, invence nikde, požitek nikde.(28.5.2011)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Sledujeme 95 minut hysterické mindráky těhotné ženy. Navíc je tak šeredná, že bych o ní neopřel ani kolo. Film bez napětí, bez krve, prostě ztracený čas. ODPAD!(28.9.2011)

 • ricci.s
  ***

  Čistý priemer s otrepaným námetom. Párik žije v meste, ona je tehotná, potratí, presťahujú sa na vidiek do rodinného domu s temnou minulosťou, začnú sa objavovať vidiny, zlé sny, strašidielka... zvyšok si môže každý domyslieť. Dalo sa to pozerať, ale nie je tam nič, čo som doteraz nevidel. Je to v poradí tretí horor Adama Gierascha, ale mám pocit, že celý svoj talent vyčerpal pri svojej parádnej, krvavej prvotine Autopsy. Ale párkrát som sa fakt poriadne zľakol a udržuje si to celkom dobrú atmosféru, takže aspoň niečo.(26.5.2011)

 • Dellamorte
  ***

  Klesajúca After D. amplitúda - nemám to srdce spadnúť pod 3 a to aj s vedomím , že ostanem sama. Ak si nevidel(a) nič , tak uvidíš niečo nové. Ak si už niečo videl(a) - tak uvidíš to samé - prízraky / náznaky / domeček / tápanie v tme a iné HUH ( ak sa bude A.D.kolektív snažiť upútavať viac coverom , ako dielom , tak nastanú B.Dark časy ) .(25.5.2011)

 • Pilda17
  **

  4/10 = 40%(16.7.2011)

 • Campbell
  **

  Gierascha jsem začal sledovat po jeho filmu Night of the demons kterej mě neuvěřitelně bavil, pak nastal film Autopsy kterej mi potvrdil že je dobrej režisér. No a ted nastal čas na Fertile ground kterej mě ale neuvěřitelně nudil. Od začátku do konce nuda a klišé. Navíc hlavní herečka uměla dvě věci hysterčit a brečet.Takže moje sympatie rozhodně nemá. Režisér se strašně držel u zdi což je pro takovéhleho režiséra škoda protože gore mu jde na jedničku. Film mě nalákal moc pěkným coverem a nakonec jsem dostal hodně slabej horor u kterýho se nejde bát, ani fandit hlavním hrdinům a ani neudrží napětí. Navíc konec je tak předvídatelnej až je to hrůza. Tohle je promarněná šance.(8.4.2012)

 • jonyyy
  ***

  60%(19.3.2012)

 • korbitch22
  **

  Když to začalo měl jsem pocit, že jsem nestáhnul horor ale televizní pohádku která se odehrává v 16.století, páč když vám horor začíná hudbou jak ze středověkého fólklóru jímalo mě tušení, že jsem sáhnul vedle já, ale bohužel sáhnul vedle režisér. Ničím zajímavé, předvídatelné hororové cvičení, které má asi 3 slušné scény a žádný sebemenší pokus i s mizerným rozpočtem a herci vyklouzit nějakou nezapomenutelnou scénu. Vařil jsem u toho oběd a hrál si s mobilem.Brak o ničem.30%.(1.5.2017)

 • ARI50
  *

  To zas pro jednou něco bylo bez jakéhokoliv nádechu. Prostě vůbec nic co by vás u to ho drželo napětí akce a už vůbec nějaký strach jo lekačka byla ale slabší a do toho pomatená manželka, Jaka škoda takových filmu.(24.7.2011)

 • Kudly4
  **

  Režisér a scénárista vynikajícího Hororu z roku 2008 u mě ale na podruhé nezabodoval. A to začal Fertile Ground celkem dobře. Po pěti vteřinách na vás vybafne nahá, celkem pěkná ženská (která se ale v průběhu změní v nesympatickou kravku) a po pár minutách leží na záchodě v kaluži krve, jo to byl výborný začátek. No, to co sledujeme ale dál, mělo "Věřte nevěřte" nádech. Nezáživný, nudný, o Horor se téměř vůbec nejedná, je to spíše takový televizní Thriller. Škoda, od Adama jsem čekal teda lepší jízdu. (123. hodnocení, Full HD)(29.1.2021)

 • Ten Druhy
  ***

  Remeselne zvládnutý horor s presvedčivou predstaviteľkou protagonistky, ktorá má zaujímavý imidž. Najskôr som si myslel, že Leisha Hailey má indiánske korene, ale je to s ňou trochu inak. Tieto poľné horory si často vystačia s predstavou starého domuuprostred obilných lánov, ktorý má temnú minulosť. Atmosféra je vo Fertile Ground pomerne dobrá, vzbudzuje úzkosť a obavy. Horšie je na tom nápaditosť, film prevažne parafrázuje staršie horory.. Spočiatku som si myslel, že rozdelenie filmu do kapitol je zbytočné, pretože ich obsah sa dal predvídať. Postupom času však na niečo upozorňovali a zvyšovali zvedavosť. Podobne ako občasné ľakačky ma aspoň vyrušovali z pomalého tempa príbehu. S týmto filmom to vôbec nie je také tragické, ako sa z celkového hodnotenia zdá. Je to príjemná jednorázovka.(21.8.2011)

 • Morholt
  ***

  Gierasch se rozhodl vsadit na osvědčenou strašidelnou historku a až úzkostlivě se snažil nepřijít s něčím novým. A to se mu bezezbytku povedlo. Fertile Ground do puntíku zachovává všechny žánrové postupy a rochní se skrze duchařská klišé. Na druhou stranu i přes nulovou invenci režie nic výrazně nekazí, takže celkový dojem je takový, že těžko by se hledal průměrnější průměr. 50%(4.6.2016)

 • kaylin
  **

  Americký snímek „Fertile Ground“ je skutečně nejlépe možné označit jako prvoplánový hororový flák, který nemá přinést ale lautr nic nového, jenom se otírá o klasická hororová témata a počítá s tím, že ve chvíli, kdy je natočí někdo jiný než doposud, bude to samo o sobě jiné a zajímavé. Bohužel tenhle předpoklad je zcestný a tvůrci neměli nic vyloženě silného. Prostě jen točili, co už tu bylo, a nijak skvěle.(2.12.2019)

 • Šakalík
  ***

  Po atmosferické stránce solidně natočený horůrek na ohrané téma strašidelného domu. Ke kladům tohoto snímku patří místy mistrně navozená strašidelná atmosféra podkreslená podmanivou hudbou, přesvědčivý herecký výkon Leishi Hailey v hlavní ženské roli a zajímavě pojatý způsob vyprávění, ve kterém je příběh rozdělen do několika kapitol. Vzhledem k tuctovosti scénáře je ale konec do značné míry předvídatelný (pozor SPOILER – třeba to, jak dopadne ta černoška, je přímo nabíledni), navíc se toho moc vlastně ani nevysvětlí, a tak divák ve finále je tak znuděně odfrkne. Přesto tento film své kvality má, přestože třeba Gale Harold v hlavní mužské roli je dost tak dřevo. Celkově se jedná o průměrnou hororovou záležitost, která za podívání stojí, ale brzy padne v zapomnění.(10.7.2011)

 • mosnak
  *

  HU prsa neznámé herečky HU následný potrat HU koupě nového domu HU objevuje se první duch HU hlavní "hrdinka" je opět těhotná HU další duch HUUUU více duchů HUUUUU v tom domě asi straší HUUUUUUuuuu už jeblo hlavní "hrdince" HUUUUUUUU všechny sejme OOOOOO smyslů zbavená hlavní postava končí v blázinci 10% Kravina :-((((12.7.2011)

 • t.mon
  **

  Podle zdejších komentářů After Dark Horrorfesty nejsou zrovna dvakrát dobré, ale i pžřes špatné hodnocení zde na ČSFD a špatné ohlasy jsem si to stáhl. A špatné ohlasy byly tentokrát pravdivé. U hororu se mám klepat aspoň dvě třetiny, a ne půlku jedné třetiny. Ani ti herci už za nic nestojí, hlavní hrdinka je pěkně škaredá (až na tu pěknou bloncku, která tam je na 5 minut). Ale když už něco, tak se to většinou povedlo. A za to ty dvě hvězdičky, protože například závěr či hrob a scény s Mary Weawerovou mají něco do sebe. Tak můj první film od ADF se moc nepodařil. 40%. Edit po dvou letech: Nepamatuju si ani scénku:D(5.7.2012)

 • Naki
  **

  Sledovat těhotenské potíže fakt není můj oblíbený žánr. Taková nudná hodinka, až v 70. minutě řekla Leisha něco rozumného! Zajímavé to začalo být až ke konci, což je problém většiny filmů, co se pokouší o psychologický horor a proto jsou tak nuné.. Nemůžu si pomoct, ale Harold mi tam strašně připomínal Kutchera! :D(23.10.2011)

 • Slidger
  **

  Filmy o duchařině jsou hlavně kůli tomu, aby se divák lekl. Navíc, když do toho přijde dobrý zvukový efekt, který ten pocit povzbudí. Jinak je to film v celku o ničem a jiné filmy na toto téma mi přišli o něco lepší.(9.2.2011)

 • petrik11
  *

  Tak to bola nuda. Žiadny nápad. Aj som začal zívať.(10.7.2011)

 • pridala
  ***

  Důvodem k tomu, abych se na tento film podívala, byl Gale Harold. Musím říct, že i po čtyřicítce vypadá dokonale a brala bych ho všema deseti za manžela, i kdyby mě chtěl pak taky zabít:D. Jeho filmová manželka vypadá jak jeho starší divná sestra... a bohužel je ONA ve většině záběrů, tak se nedá moc na co dívat. Lekačky moc nelekají, hudba taky nepomáhá, konec stojí za prd... ale tak úplná hrůza to nebyla:)(22.2.2012)

<< předchozí 1 2