A Horrible Way to Die

Simon Barrett

Jasper Lee

Adam Wingard
  • sochoking

A Horrible Way To Die je skvost, na aký sa nezabúda. Hlavne teda posledných dvadsať minút! Do tej doby som totiž v napätí očakával, aké bude rozuzlenie a ked konečne prišlo, tak som neveril vlastným očiam, že v podstate išlo o fanklub nejakého trampa, ktorý s príborovým nožíčkom, niekde od ešusu, šibrinkoval akoby s mačetou a jeho priaznivci si dávali spicha v chatrči v lese, niekde v Prdelákove! No skoro ma porazilo!(21.10.2011)

• Traffic

Odvrácená strana mumblecoru. Místo, aby to bylo hrůzostrašné, tak je to hrůzostrašně odvyprávěné s nekoncepčním prolínáním časových rovin a dějových linií a nepříliš přesvědčivými zvraty (byť ty jsou na tom nakonec asi to nejlepší). Do toho nehorázně ožralá kamera, která se nesmyslně třese jak v rukou abstinujícího notorika, provádí občas úplně absurdní pohyby (někde jsou tak absurdní, až jsem z toho měl záchvaty smíchu - formalistický humor par excellence) a neustále se rozostřuje. Hlavní hrdinka je sice odvykající alkoholička, takže v tom by tyhle úchylárny dávaly smysl, ale stejně je to otravné. Swanberg se tu zas akorát cucá s Amy Seimetz, ach jo. You're Next teď budu vyhlížet s větší obezřetností, ale pořád doufám, že to je fakt tak super.(25.8.2013)

Nepříliš krásné postavy, civilní herecké výkony, sem tam nějaká mrtvola, pochmurná atmosféra, překrývající se časové linie, pomalé tempo vyprávění, častokrát rozostřený obraz, třesoucí se kamera ... indie jako ze škatulky. Nemůžu říct, že bych byl zrovna fanouškem tohoto typu žánrovek, ale A Horrible Way to Die se mi opravdu hodně líbilo. A úplnému závěru pak nechybělo mnoho k tomu, abych z něj byl vyloženě nadšenej. Režisér Adam Wingard je soudě dle imdb hodně pilnej, na jeho další filmy jsem zvědavej (You're Next je kupříkladu součástí letošního torontského Midnight Madness).(8.9.2011)

• dubinak

Kdybych tu teď měla psát jen klady, byl by to hodně krátký komentář. Tak k záporům. Postavy byly totálně mimo mě, nesympatické a nemožné, vůbec mi nedávaly šanci nějak s nimi soucítit, ba jim dokonce držet palce. Atmosféra mě silně míjela a ta debilní kamera! Už po 30 minutách se mi z ní začala motat hlava. S těží jsem to kvůli ní dokoukala do konce. Chtěla jsem ale vidět, jak tahle hovadina skončí. No závěr fakt úplnej "zvrat". Nevím, proč to tady pár lidí tak unáší. Já čekala podle názvu nějaký gore, i podle galerie to vypadalo slušně, nakonec jsem ale dostala devadesáti minutovou porci nudy, příšerných herců a motejlice. Tu jednu hvězdu dávám asi za tu kraťoučkou scénu s Carlou. Pro mě to byl jinak hodně špatný film.(28.3.2013)

Před (mnou ultra očekávaným) You're Next jsem asi podobnou studenější sprchu potřeboval. Dějově hodně zajímavá podívaná s výborným twistem a uvěřitelnými vztahy mezi hlavními postavami, ale zrežírovaný je to prostě impotentně. Jistým způsobem neotřele, ale dává to smysl zhruba patnáct minut v celým filmu (flashbacky) a ve zbytku už to působí jen otravně. Když jsem viděl (mimochodem skvělou) Amy Seimetz, tak jsem si akorát posteskl, o kolik líp by to natočil Shane Carruth, který už s temnějšími tóny experimentoval v Upstream Color. Takhle jen taková příjemná konečná uprostřed cesty. 60%(24.8.2013)