Reklama

Reklama

Karanténa 2: Terminál

  • USA Quarantine 2: Terminal

V letadle se objeví první člověk s podezřením na nakažení nebezpečným virem. Letadlo tedy nouzově přistává a na celý terminál je uvalena karanténa. Podaří se tentokrát někomu přežít? Jenny a Paula pracují jako letušky. Tentokrát mají na starost let jen s několika málo cestujícími. Jeden z pilotů vypadá nemocně, ale prý je to jen rýma. Mezi cestujícími je sympatický Henry, který si s sebou veze křečky – ti ale musejí do zavazadlového prostoru. Křečci však před svým přestěhováním jednoho z cestujících pokousali a on začne brzy vypadat velmi nemocně. Nakonec zaútočí na Jenny. Ostatní cestující muže spoutají, kapitán vše ohlásí a dostane rozkaz okamžitě přistát. Během přistání nakažený muž pokouše Paulu...
Letiště odmítne dát letadlu bránu, tak si ji kapitán najde sám. Ven z letadla pomůže cestujícím Ed, který je jediný, kdo momentálně na kapitánem vybraném terminálu pracuje. Letiště odmítne pustit cestující dál, takže musejí jít do prostorů pro zaměstnance. Piloti zůstanou s nakaženým mužem. Ed se snaží všechny vyvést ven, ale všechny dveře jsou zamčené, což je nezvyklé...
Brzy všem dojde, že jsou v karanténě, a potvrdí to i informace od záchranných složek. Medička Shilah se snaží ošetřit Paulu, k tomu ale potřebuje svoji lékárničku, kterou má v zavazadle. Jenny jde tedy s několika muži zpět do letadla mezi zavazadla. Oba piloti jsou již nakažení a nákaza se samozřejmě šíří dál. Ed a Jenny si myslí, že jde o nákazu vzteklinou. Pokousaní jsou izolováni od ostatních. Brzy skupinu navštíví hygienici a něčím je naočkují. Pak ale dojde k útoku a zmatku, při kterém jsou nakaženi další lidé... (TV Prima)

(více)

Recenze (129)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Quarantine 2 je ukázkovým příkladem toho, jak nízká očekávání udělají dobrý film. Tam, kde Španělé přinesli značně hravé, nápadité a především úplně odlišné pokračování, šli Američané jinou cestou. Změnili prostředí (nicméně jsem přesvědčen, že kdyby se děj odehrával pouze na palubě letícího letadla, bylo by to s šikovným scénáristou celkově mnohem zajímavější), nepoužili blairwitch styl (čímž snímek značně ztuctovatěli) a mytologii rozehráli jiným směrem, no přesto je Quarantine 2 svému předchůdci podobnější, než je podobný REC 2 ku REC 1. Kdyby se jednalo o ambiciózní film, tak bych spokojený rozhodně nebyl, ale vzhledem k tomu, že měl původně jít jenom na video (a do kina šel v nějakým limitovaným sranda počtu kopií), je nutné jej porovnávat s pohromami typu 30 Days of Night: Dark Days či Mirrors 2. A z tohoto porovnání vychází Quarantine 2: Terminal jako jasný vítěz. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Zázrak sa čakať nedal - je to samozrejme horšie nakrútené ako jednotka, ale aspoň to nekopíruje [Rec] a tvorcovia sa vykašľali na dokumentárny štýl, čo považujem za najväčšie plus. Obyčajný nenáročný horor, najmä čo sa týka scenára a námetu. Skupinka ľudí bojuje o prežitie na uzavretom letisku, najprv sa nakazí jeden, potom ďalší, a pokračuje to presne podľa očakávania - počet mŕtvych a infikovaných za zvyšuje, počet hlavných hrdinov veľmi rýchlo znižuje. Neurazí to, ale ani ničím neprekvapí. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Nielen na výprave vidieť, že režisér mal k dispozícii smiešne peniaze. Film je preplnený neznámymi hercami a väčšina akčných scén sa odohráva potme. Napriek tomu som bol prekvapený, že to malo atmosféru. Čakal som céčko, preto som bol milo zaskočený, keď som dostal béčko. I tí neznámi herci sa ASPOŇ SNAŽILI niečo urobiť s ukážkovo nezaujímavo napísanými postavami „odvážna letuška“ či „zbabelý provokatér“. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Letadlo, pár cestujících - jeden nesympatický hnusák za druhým. A k tomu odporný nakažený tlusťoch, který všechno pozvrací. Následně jsou lidi izolováni na letišti. Dávám velké plus za to, že film není natočen třepající kamerou, jako je tomu u REC. Bohužel, dost jsem se nudil. Zombíků málo i když byli velice rychlí. Potoky krve se také neobjevily. Herecké výkony slabé a nevýrazné. Prostě bída a utrpení! 40% ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Uvést pokračování Karantény "direct to dvd" se ukázal jako jasnozřivý tah. Američtí tvůrci si totiž museli být dobře vědomi toho, jakou sračku to na nás zase chystají. Nejspíš sami uznali, že znovu vykrást políčko po políčku španělský sequel by zavánělo totální demencí, smekli tak klobouky, a rozhodli se jít na to po svém. Zbavili se dokumentární kamery, z činžáku vyrazili rovnou na letiště a svůj původ nákazy našli také jinde. Z dvojky tedy nezbyl kámen na kameni, což by vůbec nikdo nepostřehnul, kdyby se film jmenoval jinak. Parazitování na zvučnym názvu hold vydělá víc, to mají producenti dobře spočítaný. Jenže o to víc je ta pachuť hnusnější. Rozpočet se rapidně zkrouhnul, za kameru si sednul nějaký nýmand, příběh šel do prdele a atmosféra si vzala dovolenou. Naštěstí je mi to celkem šumák, originál je jenom jeden. Nejhezčím momentem tak zůstává rána tyčí do oka. Za 30 procent, víc ani náhodou. Terminal se nedá doporučit, ale vy se stejně na něj podíváte, už jenom ze zvědavosti... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama