Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

Dvojka Karantény se konečně pořádně odchýlila od série REC, která jí byla předobrazem a je to jedině dobře. První polovina filmu, kde se teprve roztáčel děj, byla opravdu zajímavá. Bohužel s odtajněním "hodného zlého muže" přišlo na scénu necitlivé a nelogické stříhání, velice nepřehledná akce a hlavně úplně do háje šlo napětí. I tak slušná jednohubka.(28.11.2011)

překvapivě velmi solidní pokračování,kterému nakonec vůbec nevadí,že tvůrci nepoužitím autentické/ruční kamery snímek poměrně ztuctovatěli.Ani nevadí,že myšlenka se prakticky nezměnila a nic objevného nás tudíž nečeká,jelikož tvůrcům cekem vyšlo propojení s prvním dílem a děj toho druhého se tak odehrává prakticky zároveň.V porovnání s jinými pokračováními úspěšných snímků (30 Days of night,...) je druhá Karanténa opravdu vyvedená a moje nízké očekávání tentokrát bylo liché...60%(1.8.2011)

Když před třemi roky John Dowdle natočil remake ani ne rok starého úspěšného španělského hororu REC, rozdělil diváky na dvě poloviny. Některým se Karanténa líbila, ti jiní jí zase označili za nejzbytečnější remake. Pogue se rozhodl nejít ve šlépějích svého předchůdce a místo aby nesmyslně okopíroval děj dvojky, rozhodl se napsat vlastní scénář. Což byla prvotní věc, kvůli které jsem dal tomuto filmu vůbec šanci. Jednička se mi totiž moc nelíbila. No, nebudu vám lhát, ani dvojka není žádný zázrak, ale rozhodně jsem v některých momentech našel přece jenom zalíbení. Nový scénář sebou přinesl i „originální“ myšlenku, jakže vlastně onen smrtící virus vznikl. Byl to dobrý nápad, nebo totální blbost? To nechám na vás, každopádně po nutném seznámení s většinou postav při nástupu do letadla, se konečně začalo dít něco zajímavého. Nesympatický agresivní pasažér nás pomalu vtáhne do děje, při kterém se postupně začala budovat atmosféra. No tedy alespoň její náznaky, protože ničeho extra děsivého, přičemž by se vám ježili chloupky na těle tu na nás nečeká. Otázkou zůstává, zda by nebylo lepší, kdyby se děj odehrával čistě v letadle, nebo bylo nezbytně nutné jej přesunout do letištního terminálu. Zvláště když bylo citelně znát, že moc velký rozpočet už zřejmě na kulisy nezbyl. Takže ve finále jsem byl určitě s dvojkou více spokojený, nežli tomu bylo u první Karantény. Hlavně jsem rád, že zas nešlo jen o další prachobyčejnou „kopírku“. Zahrála si tu v hlavní roli pěkná herečka, našlo se tu několik slibných momentů a ani mi moc nevadilo vlastní pojetí příběhu o původu zákeřného viru. 50%(4.4.2016)

• korbitch22

Jedničku sem rezolutně odmítl akceptovat, i když mě nevadí remaky a jsem jeden z těch lidí, kteří občas i ten americký remake vyloženě uvítají (13 hra smrti, Kruh, Old Boy atd. atd.) Ale původní španělský Rec je naprosto perfektní a nedotknutelný film, jehož předělání opravdu hodně bolelo.Dvojka naštestí už neměla tu drzost, příběh se točí úplně jiným směrem a vlastně absolutně nemá nic společného se španělskou verzí a to je dobře.Jinak ale bohužel pořád hrozně obsazené a lokacemi zabité béčko, které se může pochlubit jenom perfektními maskami a poměrně vydařenou brutalitou.Zapomenutí hodná blbost amerických producentů.45%.(30.12.2015)

Karanténu prvý diel som videl iba tak do polovice, ale aj tak som o nič neprišiel, keďže ide iba o skopírované REC. Druhá časť si už ide svojou vlastnou cestičkou, aj keď nie tak celkom. Posledný diel REC nás zavedie na loď, pokračovanie Karantény do lietadla, no i tak, oproti jednotke aspoň nejaká zmena. A musím povedať veľmi príjemná. Infikovaní síce nevypadajú tak hororovo výborne ako v REC, no zato nám tých 80 minút ponúkne sústavné napätie, akciu s minimom prestávok a výbornú atmosféru. Stále sa tu niečo deje, stále sa tu niečo rieši, žiadne hluché miesta tu nie sú - rýchle, svižné, efektné. Snímku sa dokonca podarilo hneď na začiatku navodiť príjemný pocit dusnoty a ťaživého pocitu, že o chvíľu sa v tom lietadle niečo stane a to niečo mi dokázalo nahnať príjemné zimomriavky očakávania. Veľká spokojnosť.80/100(31.3.2016)