Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

• Nivenx

A jsme u pokračování předělávky ReCu od američanů. Jelikož už podle recenzí, hodnocení a zpracování prvního dílu si američané chytře řekli. Uděláme to jinak a po svém. Tak zvolili jiný typ točení a jiné prostředí. Jenže kámen úrazu padá, jelikož atmosféra je zase na bodě 0 a scény, které by zůstaly v paměti tam prostě nejsou. Hodně slabé. 35%(1.12.2014)

• mosnak

Konečně se amíci po přesně okopírované jedničce (REC) rozhodli vydat se cestou vlastní. Bohužel nízký rozpočet udělal svoje. Tak tu máme nesympatické herce s nakaženou krysou, kočkou a bůh ví čím ještě. Zbytečný snímek na jednou podívání a rychlé zapomění. Případnou Karanténu 3 už asi vynechám :-( 18%(12.7.2011)

Potěšilo mě, že druhý díl snímku Quarantine není opět přes kopírák obtáhnutý horor [REC] 2, nýbrž že se jedná o volné pokračování nebo jakýsi sequel časově protínající události prvního dílu. Je o hodně béčkovější, trochu slabší, ale stále zábavný. Obávám se však, že případný třetí díl (o kterém může být řeč, vzhledem k závěru této dvojky) by už filmaři měli ponechat v šupleti, nebo do toho injektovat více peněz.(6.11.2011)

Keď zombíci v lietadle tak jedine "Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane" (2007). Ale nie, to je vysoko zábavná neseriózna komédia. "Quarantine 2: Terminal" je vážny zombie horor, ktorého najväčšou prednosťou je totálny odklon od sérii "REC" pričom ale naň odkazuje, teda skôr na "Quarantine". Skrátka žiadnych démonov nečakajte, len klasickú zombie rezničinu ktoré je zábavnejšia v lietadle vo vzduchu ako mimo neho v termináli. Podobné: "United 93" =).(21.12.2011)

Že by USA dostala rozum? Konečně něco nekopírovali a vymysleli něco svého? Quarantine 2 je úplně něco jiného než REC 2 a proto u mě má velké plus. Jen škoda, že se nedrželi kamery jako v jedničce, protože by to mohlo být daleko zajímavější. Pár povedených scén se najde a rozhodně o jeden stupeň lepší než kopírovaný první díl. Už díky tomu, že Quarantine 2 jde vlastní cestou, z toho mám lepší pocit. Další plus je, že na sebe oba díly navazují hodně slušně a není to jen pokus o vyždímání dalších peněz. Tím si u mě napravili reputaci u kompletně kopírované jedničky. Vůbec bych se nezlobil na další díl, který kdyby pokračoval takovým stylem, tak jdu s hodnocením ještě víš.. 6/10 = 65%(16.7.2011)