Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

Vôbec som ani len netušil, že sa amíci pustili do druhého pokračovania Karantény. Tak ako tvorcovia prvej Karantény stavili na čistý Remake španielského RECu, o druhom pokračovaní sa to povedať nedá. Napísal sa úplne iný scenár v novom prostredí a či to bol dobrý nápad musí posúdiť každý sám. Kupodivu sa nepoužíva ani "ručná" kamera a možno aj tento faktor o niečo ubral body originalite prvej časti. Film, ale vyznieva príliš amatérsky, hudba je nevýrazná, casting nedopadol najlepšie a tým pádom som si ani nevytvoril nejaké citové puto k žiadnemu z hlavných hrdinov. Suma sumárum druhá časť Karantény síce nesklamala, ale predchádzajúcim časťiam nesiaha ani po zadok. A ešte jedna vec..keď som videl plagát k filmu, myslel som si, že sa tomuto "bijáku" vyhnem...veľa ľudí sa asi vyhne.(18.8.2011)

• mosnak

Konečně se amíci po přesně okopírované jedničce (REC) rozhodli vydat se cestou vlastní. Bohužel nízký rozpočet udělal svoje. Tak tu máme nesympatické herce s nakaženou krysou, kočkou a bůh ví čím ještě. Zbytečný snímek na jednou podívání a rychlé zapomění. Případnou Karanténu 3 už asi vynechám :-( 18%(12.7.2011)

Mně se na rozdíl od mnoha jiných velmi líbila už jednička, takže jsem k tomuto volnému pokračování přistupoval s nadšením, byť mi bylo jasné, že bez Jennifer Carpenter to už prostě nebude ono. No a nebylo. Dvojka sice začíná – pozor SPOILER – bravurním útokem nakaženého tlusťocha, což je začátek přímo lahůdkový, nicméně posléze tempo trestuhodně uvadne a rozmělní se v halasném přeřvávání uvězněných pasažérů. Rozsáhlý letištní hangár coby kulisa pro hrátky s nakaženci taktéž nedisponuje tou stísněnou atmosférou jako hermeticky uzavřený dům z jedničky, takže občasné ataky těchto pokousaných individuí nemají ten správný říz. A pak je tady linka s bio-terorismem, což tak nějak k americkým filmům posledních let asi patří, ale přiznejme si, že už to začíná trošku nudit (a prudit). Celkově však tenhle film za podívání stojí, byť na rozdíl od svého předchůdce neobsahuje ani jednu wtf scénu.(1.8.2011)

• Bloody13

Uvést pokračování Karantény "direct to dvd" se ukázal jako jasnozřivý tah. Američtí tvůrci si totiž museli být dobře vědomi toho, jakou sračku to na nás zase chystají. Nejspíš sami uznali, že znovu vykrást políčko po políčku španělský sequel by zavánělo totální demencí, smekli tak klobouky, a rozhodli se jít na to po svém. Zbavili se dokumentární kamery, z činžáku vyrazili rovnou na letiště a svůj původ nákazy našli také jinde. Z dvojky tedy nezbyl kámen na kameni, což by vůbec nikdo nepostřehnul, kdyby se film jmenoval jinak. Parazitování na zvučnym názvu hold vydělá víc, to mají producenti dobře spočítaný. Jenže o to víc je ta pachuť hnusnější. Rozpočet se rapidně zkrouhnul, za kameru si sednul nějaký nýmand, příběh šel do prdele a atmosféra si vzala dovolenou. Naštěstí je mi to celkem šumák, originál je jenom jeden. Nejhezčím momentem tak zůstává rána tyčí do oka. Za 30 procent, víc ani náhodou. Terminal se nedá doporučit, ale vy se stejně na něj podíváte, už jenom ze zvědavosti...(28.6.2011)

• Carol Pifková

Komentár obsahuje spoilery aj k REC 1 a 2, tak opatrne! Prvému dielu Karantény som dala 1* už vlastne ani neviem presne jasný dôvod ale zrejme to musela byť strašná nuda, určite väčšia ako Rec 1 lebo si spomínam, že pri Rec 1 som len pozerala ako taký bezduchý kameň.... I keď je pravda, že i pri dvojke to tiež nebola "zábava" každých 5 minút no páčilo sa mi, že tu to ponechali ako vírus, zatiaľ čo v dvojke Rec to už súviselo s diablom. Preto sa radšej prikláňam k tomuto druhému dielu. Úprimne bolo to dosť tragické ale tí nakazení boli fakt dobrí. Hlavne ten burt. Tak by som to uzatvorila na také slabé 2*. Keď už bol ten halovín tak sa mi zachcelo horroru ale o rok vyberieme dačo lepšie dúfam.(4.11.2014)