Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

• Bobik9

Obrovské zklamání. Jednička byla super, ale dvojka s ní nemá prakticky nic společného. Z napínavé krvavé řežby se stávají "rodinná pouta" s nudnými a nezajímavými herci. Vskutku bídné pokračování, po kterém doufám, že se nedočkáme třetího dílu. Nicméně pokud bych měl najít nějaký plus, tak tím je rozhodně velice nezvyklé prostředí, do jakého je Karanténa tentokrát zasazena. Se sérií REC se to nedá ani moc srovnávat. REC je prostě na těžce vyšší úrovni. Ovšem kdyby to byl samostatný film, který by neměl mít nic společného s Karanténou nebo RECem, tak to není tak zlé.(2.5.2012)

Dvojka Karantény se konečně pořádně odchýlila od série REC, která jí byla předobrazem a je to jedině dobře. První polovina filmu, kde se teprve roztáčel děj, byla opravdu zajímavá. Bohužel s odtajněním "hodného zlého muže" přišlo na scénu necitlivé a nelogické stříhání, velice nepřehledná akce a hlavně úplně do háje šlo napětí. I tak slušná jednohubka.(28.11.2011)

překvapivě velmi solidní pokračování,kterému nakonec vůbec nevadí,že tvůrci nepoužitím autentické/ruční kamery snímek poměrně ztuctovatěli.Ani nevadí,že myšlenka se prakticky nezměnila a nic objevného nás tudíž nečeká,jelikož tvůrcům cekem vyšlo propojení s prvním dílem a děj toho druhého se tak odehrává prakticky zároveň.V porovnání s jinými pokračováními úspěšných snímků (30 Days of night,...) je druhá Karanténa opravdu vyvedená a moje nízké očekávání tentokrát bylo liché...60%(1.8.2011)

• Momo_desu

Komentár obsahuje spoilery aj k REC 1 a 2, tak opatrne! Prvému dielu Karantény som dala 1* už vlastne ani neviem presne jasný dôvod ale zrejme to musela byť strašná nuda, určite väčšia ako Rec 1 lebo si spomínam, že pri Rec 1 som len pozerala ako taký bezduchý kameň.... I keď je pravda, že i pri dvojke to tiež nebola "zábava" každých 5 minút no páčilo sa mi, že tu to ponechali ako vírus, zatiaľ čo v dvojke Rec to už súviselo s diablom. Preto sa radšej prikláňam k tomuto druhému dielu. Úprimne bolo to dosť tragické ale tí nakazení boli fakt dobrí. Hlavne ten burt. Tak by som to uzatvorila na také slabé 2*. Keď už bol ten halovín tak sa mi zachcelo horroru ale o rok vyberieme dačo lepšie dúfam.(4.11.2014)

• LIVINGDEAD

Letadlo, pár cestujících - jeden nesympatický hnusák za druhým. A k tomu odporný nakažený tlusťoch, který všechno pozvrací. Následně jsou lidi izolováni na letišti. Dávám velké plus za to, že film není natočen třepající kamerou, jako je tomu u REC. Bohužel, dost jsem se nudil. Zombíků málo i když byli velice rychlí. Potoky krve se také neobjevily. Herecké výkony slabé a nevýrazné. Prostě bída a utrpení! 40%(3.7.2011)