Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

Když před třemi roky John Dowdle natočil remake ani ne rok starého úspěšného španělského hororu REC, rozdělil diváky na dvě poloviny. Některým se Karanténa líbila, ti jiní jí zase označili za nejzbytečnější remake. Pogue se rozhodl nejít ve šlépějích svého předchůdce a místo aby nesmyslně okopíroval děj dvojky, rozhodl se napsat vlastní scénář. Což byla prvotní věc, kvůli které jsem dal tomuto filmu vůbec šanci. Jednička se mi totiž moc nelíbila. No, nebudu vám lhát, ani dvojka není žádný zázrak, ale rozhodně jsem v některých momentech našel přece jenom zalíbení. Nový scénář sebou přinesl i „originální“ myšlenku, jakže vlastně onen smrtící virus vznikl. Byl to dobrý nápad, nebo totální blbost? To nechám na vás, každopádně po nutném seznámení s většinou postav při nástupu do letadla, se konečně začalo dít něco zajímavého. Nesympatický agresivní pasažér nás pomalu vtáhne do děje, při kterém se postupně začala budovat atmosféra. No tedy alespoň její náznaky, protože ničeho extra děsivého, přičemž by se vám ježili chloupky na těle tu na nás nečeká. Otázkou zůstává, zda by nebylo lepší, kdyby se děj odehrával čistě v letadle, nebo bylo nezbytně nutné jej přesunout do letištního terminálu. Zvláště když bylo citelně znát, že moc velký rozpočet už zřejmě na kulisy nezbyl. Takže ve finále jsem byl určitě s dvojkou více spokojený, nežli tomu bylo u první Karantény. Hlavně jsem rád, že zas nešlo jen o další prachobyčejnou „kopírku“. Zahrála si tu v hlavní roli pěkná herečka, našlo se tu několik slibných momentů a ani mi moc nevadilo vlastní pojetí příběhu o původu zákeřného viru. 50%(4.4.2016)

Ako to začalo prituhovať v tom lietadle tak to malo silnú dispozíciu strachu a napetia.Logicky zmyšlajúce osoby tú chýbali ale nevadilo mi to,lebo to bolo parádne nahradené atmosférou.Hudba tu nebola ale tento film celkom vystačil s nepríjemnými zvukmi a tu by sa hudba hádam ani nehodila.A keď mala to nočné videnie to ma zaujalo.Je pravda že veľmi ľahko dostal laboratórne krysy do lietadla,tým pádom o posobivom príbehu sa ani baviť nemusím ale neprekážalo mi to.Nedával som tomuto filmu veľkú šancu.Nechápem niektorých užívatelov,ktorý zombie kok....ám dajú 4-5* a tomuto parádnemu snímku dajú nanajvýš 2* napadá mi asi len to že sa nerozumeju zombie filmom a napetím a atmosférou ktorú má obsahovať a tento film ho obsahoval veľmi veľa.Dal by som 4* ale za tých ktorý tomuto filmu neskutočne uškodili dávam plný počet a odkaz choďte do riti.(26.5.2014)

Jsou to velice silné tři hvězdičky. Musím totiž vzít v potaz, že od remaku se upustilo a šlo se vlastní cestou. Příběh je určitá pararela k událostem v prním dílu (události z jedničky se vysílají ve zprávách) a čeká nás ještě jedno překvapení a spojení s předešlým dílem. Celý film je dobře zvládnutý jako žánrová jednohubka.(2.8.2011)

Pánové a dámy, překvapení jako prase. Dobře vybraní herci, spousta inovativních nápadů, uvěřitelný scénář, napětí by se dalo krájet. Karanténa jednička jen trapně kopíruje Španěle téměř ve všech záběrech, za což si obdiv nezaslouží a vyšší pozornost už vůbec ne! To John Pogue a jeho terminál si pozornost rozhodně zaslouží, velmi mile mě překvapil i vzhledem k tomu, že je to jeho prvotina a za pár kaček vytřel mnohým letošním hororům zrak. 70%(26.11.2011)

Vůbec né špatný pokračování. Prvně jsem se bál, jak se filmu chytnu, když se to odehrává (pro mě) na nesypmatickým místě jako plný tmy, nepříjemného světla a na místě, které nejde ani moc využít (to už bytovka byla něco jinýho), nebo se to aspoň mohlo odehrávat celý v tom letadle, na to by se určitě koukalo líp.. Nicméňě tu máme klsický příběh, který už známe - a zase s otevřeným koncem. I tohle ale pro mne ukončí očekávaný Apocalipsis, i když to vede jinam, nechci s tim mít už nic společnýho. :D 60%(16.10.2013)