Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

Zázrak sa čakať nedal - je to samozrejme horšie nakrútené ako jednotka, ale aspoň to nekopíruje [Rec] a tvorcovia sa vykašľali na dokumentárny štýl, čo považujem za najväčšie plus. Obyčajný nenáročný horor, najmä čo sa týka scenára a námetu. Skupinka ľudí bojuje o prežitie na uzavretom letisku, najprv sa nakazí jeden, potom ďalší, a pokračuje to presne podľa očakávania - počet mŕtvych a infikovaných za zvyšuje, počet hlavných hrdinov veľmi rýchlo znižuje. Neurazí to, ale ani ničím neprekvapí.(27.6.2011)

Quarantine 2 rozhodně nedělá ostudu prvnímu dílu, v mnoha případech ho dokonce předstíhá. Nápad dostat zombie do letadla teda zrovna originální není, ale postačí poměrně slušně. Nic extra jsem nečekal a dostal jsem průměrnou zombákovinu s příšernýma hercema ale aspoň jsem se nenudil. Bohužel mi přišlo strašně blbé to že jeden z pasažérů je zlý, to bylo až moc velké klišé. Masky zombie vypadaj dost lacině ale nejsou moc vidět takže to zas tak hrozné není, krev ani gore se nekoná. Takhle jak to píšu to zní možná blbě, ale film příjemně utíkal a jak jsem řekl nenudil jsem se.(4.11.2012)

Quarantine 2 je ukázkovým příkladem toho, jak nízká očekávání udělají dobrý film. Tam, kde Španělé přinesli značně hravé, nápadité a především úplně odlišné pokračování, šli Američané jinou cestou. Změnili prostředí (nicméně jsem přesvědčen, že kdyby se děj odehrával pouze na palubě letícího letadla, bylo by to s šikovným scénáristou celkově mnohem zajímavější), nepoužili blairwitch styl (čímž snímek značně ztuctovatěli) a mytologii rozehráli jiným směrem, no přesto je Quarantine 2 svému předchůdci podobnější, než je podobný REC 2 ku REC 1. Kdyby se jednalo o ambiciózní film, tak bych spokojený rozhodně nebyl, ale vzhledem k tomu, že měl původně jít jenom na video (a do kina šel v nějakým limitovaným sranda počtu kopií), je nutné jej porovnávat s pohromami typu 30 Days of Night: Dark Days či Mirrors 2. A z tohoto porovnání vychází Quarantine 2: Terminal jako jasný vítěz.(27.6.2011)

• korbitch22

Jedničku sem rezolutně odmítl akceptovat, i když mě nevadí remaky a jsem jeden z těch lidí, kteří občas i ten americký remake vyloženě uvítají (13 hra smrti, Kruh, Old Boy atd. atd.) Ale původní španělský Rec je naprosto perfektní a nedotknutelný film, jehož předělání opravdu hodně bolelo.Dvojka naštestí už neměla tu drzost, příběh se točí úplně jiným směrem a vlastně absolutně nemá nic společného se španělskou verzí a to je dobře.Jinak ale bohužel pořád hrozně obsazené a lokacemi zabité béčko, které se může pochlubit jenom perfektními maskami a poměrně vydařenou brutalitou.Zapomenutí hodná blbost amerických producentů.45%.(30.12.2015)

Keď zombíci v lietadle tak jedine "Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane" (2007). Ale nie, to je vysoko zábavná neseriózna komédia. "Quarantine 2: Terminal" je vážny zombie horor, ktorého najväčšou prednosťou je totálny odklon od sérii "REC" pričom ale naň odkazuje, teda skôr na "Quarantine". Skrátka žiadnych démonov nečakajte, len klasickú zombie rezničinu ktoré je zábavnejšia v lietadle vo vzduchu ako mimo neho v termináli. Podobné: "United 93" =).(21.12.2011)