Karanténa 2: Terminál

Quarantine 2: Terminal

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 83 min

Ako to začalo prituhovať v tom lietadle tak to malo silnú dispozíciu strachu a napetia.Logicky zmyšlajúce osoby tú chýbali ale nevadilo mi to,lebo to bolo parádne nahradené atmosférou.Hudba tu nebola ale tento film celkom vystačil s nepríjemnými zvukmi a tu by sa hudba hádam ani nehodila.A keď mala to nočné videnie to ma zaujalo.Je pravda že veľmi ľahko dostal laboratórne krysy do lietadla,tým pádom o posobivom príbehu sa ani baviť nemusím ale neprekážalo mi to.Nedával som tomuto filmu veľkú šancu.Nechápem niektorých užívatelov,ktorý zombie kok....ám dajú 4-5* a tomuto parádnemu snímku dajú nanajvýš 2* napadá mi asi len to že sa nerozumeju zombie filmom a napetím a atmosférou ktorú má obsahovať a tento film ho obsahoval veľmi veľa.Dal by som 4* ale za tých ktorý tomuto filmu neskutočne uškodili dávam plný počet a odkaz choďte do riti.(26.5.2014)

Quarantine 2 je ukázkovým příkladem toho, jak nízká očekávání udělají dobrý film. Tam, kde Španělé přinesli značně hravé, nápadité a především úplně odlišné pokračování, šli Američané jinou cestou. Změnili prostředí (nicméně jsem přesvědčen, že kdyby se děj odehrával pouze na palubě letícího letadla, bylo by to s šikovným scénáristou celkově mnohem zajímavější), nepoužili blairwitch styl (čímž snímek značně ztuctovatěli) a mytologii rozehráli jiným směrem, no přesto je Quarantine 2 svému předchůdci podobnější, než je podobný REC 2 ku REC 1. Kdyby se jednalo o ambiciózní film, tak bych spokojený rozhodně nebyl, ale vzhledem k tomu, že měl původně jít jenom na video (a do kina šel v nějakým limitovaným sranda počtu kopií), je nutné jej porovnávat s pohromami typu 30 Days of Night: Dark Days či Mirrors 2. A z tohoto porovnání vychází Quarantine 2: Terminal jako jasný vítěz.(27.6.2011)

Potěšilo mě, že druhý díl snímku Quarantine není opět přes kopírák obtáhnutý horor [REC] 2, nýbrž že se jedná o volné pokračování nebo jakýsi sequel časově protínající události prvního dílu. Je o hodně béčkovější, trochu slabší, ale stále zábavný. Obávám se však, že případný třetí díl (o kterém může být řeč, vzhledem k závěru této dvojky) by už filmaři měli ponechat v šupleti, nebo do toho injektovat více peněz.(6.11.2011)

Dvojka Karantény se konečně pořádně odchýlila od série REC, která jí byla předobrazem a je to jedině dobře. První polovina filmu, kde se teprve roztáčel děj, byla opravdu zajímavá. Bohužel s odtajněním "hodného zlého muže" přišlo na scénu necitlivé a nelogické stříhání, velice nepřehledná akce a hlavně úplně do háje šlo napětí. I tak slušná jednohubka.(28.11.2011)

Že by USA dostala rozum? Konečně něco nekopírovali a vymysleli něco svého? Quarantine 2 je úplně něco jiného než REC 2 a proto u mě má velké plus. Jen škoda, že se nedrželi kamery jako v jedničce, protože by to mohlo být daleko zajímavější. Pár povedených scén se najde a rozhodně o jeden stupeň lepší než kopírovaný první díl. Už díky tomu, že Quarantine 2 jde vlastní cestou, z toho mám lepší pocit. Další plus je, že na sebe oba díly navazují hodně slušně a není to jen pokus o vyždímání dalších peněz. Tím si u mě napravili reputaci u kompletně kopírované jedničky. Vůbec bych se nezlobil na další díl, který kdyby pokračoval takovým stylem, tak jdu s hodnocením ještě víš.. 6/10 = 65%(16.7.2011)