poster

Raavanan

Dobrodružný / Drama

Indie, 2010, 135 min

Režie:

Mani Ratnam

Hudba:

A.R. Rahman

Scénografie:

Samir Chanda
(další profese)
 • NinadeL
  ****

  Raavan nebo Raavanan? Je to těsné, ale vítězem se u mě stal Raavanan, který snad vznikl "jen" jako rozšířená verze pro oslavu Vikramova herectví. Zatímco v Raavanu pronásledoval, v Raavananu je pronásledovaným, což je dokonalý twist. Příběhu velice prospívá minimum efektních herců, jakými jsou Abhishek a Govinda z hindské verze, ačkoli Govinda má mnoho tváří. Aishwarya je aktuálně ve zlatém věku svého herectví a já kvituji s povděkem, že v Kollywoodu navázala po svých třech raných filmech právě takto. Kollywood dozrál fantasticky, už není nutné osvěžovat jen hudebními klipy z celého světa, už je možné celý film pojmout moderně a odvážně. V Indii si zkrátka vzali za svůj další vynikající rys meziválečné kinematografie. Po kaleidoskopickém oku jsou to vícejazyčné verze točené naráz s různým obsazením. Jen více, jen houšť.(17.1.2011)

 • MacGuffin
  ***

  O: Raavanan, IND 2010; R: Mani Ratnam H: Vikram (Veera); Prithviraj Sukumaran (Dev Prakash Subramaniam); Priyamani (Vennila); Aishwarya Rai (Ragini Subramaniam); Prabhu (Singarasan)(30.8.2014)

 • Lavinia
  **

  Lump unese policajtovu manželku, ten ji hledá po pralese s celou armádou pomocníků, mezitím se lump a manželka co chvíla ráchají ve vodě či věnují erotickému pnutí. Do toho se pěje a občas tančí. Náááramná zábava.(2.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace