poster

The Awakening

Horor / Thriller

Velká Británie, 2011, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  *

  A tak dobře to začínalo! Sympatická kikina, která díky svému pragmatismu neskončila s pěti fakanama u plotny, loví falešné spiritisty a dostane šolich, který smrdí opravdovým duchem, nezpůsobeným pikslou fazolí. Temné, ponuré, nadějné. Člověk měl až pocit, že hledí už na druhou paní Černou za měsíc. A pak se to náhle zvrhlo ve strašlivou, plagiátorskou pičózu! Sotva duch udělá své první bubu, jmou se Ti druzí hledat v Sirotčinci Šestý smysl a začíná romanticko - klišovité prdění ukončené řídkým, žlutohnědým maglajzem, klouzajíím směr žumpa. Horor / Thriller / Harlekýn(14.3.2012)

 • B!shop
  ***

  Ja mam tyhlety historicky duchariny zkratka rad. Pribeh je sice dalsi variace na nekoho, kdo v duchy neveri a nasledne se presune do nejakyho domu neco vyresit a dostane nalozeno, ale od tohohle zanru nic moc originalniho necekam, takze pohoda. Navic tu jsou docela kvalitni herci v cele se sympatickou Hall a film nevypada nastesti vubec lacine a ma fajn hudbu. Jsou tu ale bohuzel dva problemy. Jednak, ackoliv se dari nastolit lehce strasidelnou atmosferu, je tu docela nouze o nejaky lekacky a vetsina dramatictejsich scen je vlastne v podani vysilujici hlavni hrdinky. Druhej problem je desne natahovanej a prekombinovanej zaver, jak kdyby chtel reziser nakonec z filmu udelat neco vic, nez bylo puvodne zamysleno. Ale jinak je to docela prijemna, lehce nadprumerna ducharina.(28.5.2012)

 • psy.cho
  ***

  Škoda, film mal na začiatku našliapnuté na poriadny hororový kúsok. Hlavne svojím príbehom. Ale ako sa to všetko prehĺbilo do druhej polovice filmu, tak som sa začal mierne nudiť. Sem-tam bola nejaká dobrá scéna s mrazivou atmosférou, ale bolo ich strašne málo. Niečo tam bolo z El Orfanato, niečo z El Espinazo del Diablo, ale k týmto filmom sa The Awakening priblížil len z časti. Podľa mňa by ani neuškodilo, kebyže koniec príde o niečo skôr.(25.8.2012)

 • Ant
  ****

  Nádherně natočená britská duchařina. Atmosféry a mrazení v zádech je tu opravdu dost. Awakening není tak úplně klasický horror, přece jen už ten název ukazuje na drama. Bavilo mě hádat, kdo vlastně za vším stojí. No nakonec to nebylo nic překvapujícího. A i když ze strany zápletky film občas pokulhává, celkové zpracování rozhodně stojí za to.(11.3.2012)

 • SarumanKo
  ***

  Vynikajúci zážitok sľubujúca duchárska retro atmosféra v štýle The Others zabitá zmätočným scenárom, prekombinovanými zvratmi a hlúpym rozuzlením. Pachuť z hrozne premrhnutého potenciálu neprebije ani dobré herecké obsadenie, zopár výborných ľakačiek a miestami celkom slušné napätie. (5/10)(15.5.2012)

 • - Malba, na níž jsou zobrazeny dvě ženy vraždící muže a která je ve filmu nazvaná chlapci jako oblíbená, se jmenuje "Zavraždění Holoferna". Pochází z roku 1612-1613 a autorkou je italská barokní malířka Artemisia Gentileschi. (Mrs.Blue)