Nech si hovori, kto chce co chce, mne sa to pacilo. Madonna sice nepatri nedzi moje oblubene herecky, ale v tomto filme sa mi ohromne pacila a dokanale ma svojou osobnost ovladla. Jej herecky partner za nou taktiez v nicom nezaostaval a spolu vytvorili naozaj podarenu dvojicu. Film ma bavil uz od vybornych uvodnych animovanych titulkov az po tie zaverecne. A ked si k tomu este priratam vyborne Madonnine pesnicky, nemozem hodnotit inak ako styrmi hviezdickami.(12.11.2009)

Viděl jsem to teď znovu a s odstupem 15ti let, kdy jsem to viděl poprvé musím uznat, že to taková pecka není jak jsem si pamatoval, ale přeci jen dám 3ku z nostalgie.Je to dost bláznivý ale 80. léta takový filmy chrlila pořád takže pokud to berete v potaz, myslím rok vzniku, tak to má ty 2 zasloužené 3 pokud ste na to koukávali v mládí :)(1.6.2007)

• 1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Najlepším prvkom tohto snímku je animované intro. Chválim na začiatku malú invenciu a kreativitu. A čo zvyšok filmu? Zaužívané dramaturgické postupy, v 80. rokoch zrejme "ikonický" (najmä kvôli Madonne) film, miestami príliš patetický, sebestredný, nevýrazná (počkať, nie vtedy, stále to pretrváva dodnes) a typická Hollywoodská produkcia. Film sa viac sústredí na príbeh samotný, ako na odkaz určitého filozofického alebo morálneho posolstva. Zápletka jednoduchá, na štandart komerčnej sféry filmu: značne stereotypná (o tom, že niektoré významné firmy majú svojich mecenášov z akýchsi mafií, takých nápadov už bolo.) Tvrdo pracujúci chlapík, ktorý sa má oženiť s dcérou vplyvného človeka (otecka, vlastníka veľkej firmy), nakoniec sa zachráni v poslednej chvíli a odíde s druhou. Pre fanúšikov tejto speváčky je tento film povinnosťou, samozrejme že Madonnu to vyzdvihlo do stratosféry popularity. Preukázala, že nie je len speváčkou sladkých popových pesničiek, že zasahuje aj do herectva. Zo subjektívneho pohľadu sú omnoho a OMNOHO lepšie herečky (myslím, že ona to dobre vie), plus jej intonancia, a dramatizovanie replík bolo miestami laické (a little bit cringe for my taste, but never the less, when you love her, you don´t give a thing about those critical notes, right?). Madonne viac sadnú tieto potrhlé svojrázne postavy, než milujúce nežné postavy, viď. Šanghajské prekvapenie (jej výkon bola jediná vec, ktorá ma dokázala rozosmiať, dokonca ako si aj stepovala v malej bielej sukni---> https://youtu.be/R6nZpcweYXw). Nakrúcanie filmu prebehlo v októbri 1986, nahrávanie soundtracku v decembri 1986. Zo spomínaného soundtracku stoja pesničky ako "Who´s That Girl", "The Look Of Love", "Causing A Commotion", "Can´t stop" za váš posluch na LP: Nemecké vydanie: 0 7599-25611-1, Matrix/ Side: R/S Alsdorf 925611-1-A2 20. Choďte prosím vás na discog.com, a nájdite si vydanie. /35%/(5.10.2019)

• lebowski

Písničky od Madonny jsou dobré,jinak nic(22.3.2003)

Rozverná Madonná v celkem plytké komedii, ve které se objeví i nějaká ta romantika. Jenže v té době jsem Madonnu miloval, takže mé tři hvězdy jsou spíš subjektivním vyjádřením mých nostalgických citů. Jinak - objektivně - střet naprosto dvou odlišných lidí, kdy ušlápnutý muž zjistí, že má něco v kalhotách.(1.3.2012)

• - Madonna získala získala v roce 1987 za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herečku. (Terva)

• - Původní název byl Slammer, dokud se Madonna nerozhodla ve filmu použít píseň "Who's That Girl" a nenavrhla film přejmenovat. (contrastic)

• - Klip k Who's That Girl (1987) logicky doplnily záběry z filmu. (NinadeL)