V čertích službách

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1989, 16 min

Lubomír Beneš

Docela roztomilé verze klasických pohádek.(25.12.2014)

"Takhle si sedlák se selkou to hodování nepředstavovali.. Místo do žaludku dostali sekanou na záda.." ;)(15.6.2014)

Když člověk v pekle pořádně hákuje tak tam má docela pohodu.(29.9.2012)

Hezke zpracovani tradicni pohadky.(20.7.2019)

Honza se vydá hledat službu, nabídne mu ji Lucifer. Po roce služby si z pekla odnáší kouzelný ubrus, který mu však vymění lakomý sedlák se svou ženou, u kterých Honza přenocuje. Honza s pomocí skřítka, kterému pomohl, získá nakonec kouzelný dar zpět. Příjemnou animovanou pohádku vypráví Václav Postránecký.(20.12.2011)

Hezká česká pohádka o Honzovi, který šel do světa a našel službu v pekle. 70%(22.7.2011)

Velice pěkná krátká loutková pohádka. Tyto motivy se v našich pohádkách objevují v mnoha obměnách, proto se nelze divit podobnostem se známou filmovou pohádkou "Obušku, z pytle ven!". Tento krátký film je podle jedné z pohádek z knihy "Český Honza" Jiřího Horáka. Moc se mi líbil "stroj času", který odpočítává Honzovi měsíce strávené ve službě v pekle. Velice dobře posloužil i spádu celé pohádky. Zajímavé komentáře: honz, LadyEsik.(16.4.2013)

Moc pěkně zpracovaná pohádka o hloupém Honzovi, který šel do světa a pracoval v čertích službách. Animace moc pěkná, určitě můžu doporučit . Pravda ale, že části jsou docela okopírované Obušku z pytle ven – popřípadě naopak, to nevím.(1.1.2013)

Podobné téma nabídla například pohádka Obušku, z pytle ven! Vůbec to je docela častý motiv pohádek. Četl jsem to v knížce lidových pohádek s dcerou. Takže nic nového pod sluncem. Ale tahle mini pohádka je hezky animovaná a Václav Postránecký taky není špatný vypravěč. Byli v minulosti lepší, ale je dobrý.(25.4.2020)