poster

Národ snílků

 • Kanada

  Daydream Nation

Drama / Romantický / Mysteriózní

Kanada, 2010, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • janeke
  **

  tento film je funguje iba ako predloha cool imidžu pre tínedžerov. obsahovú prázdnotu a scenáristickú nemohúcnosť sa snaží zakryť overenými postupmi odkukanými z iných coolových filmov pre tínedžerov. tých detí traumatizovaných v minulosti a príduvších do nového mesta a novej školy kde sa automaticky stávajú outsidermi - a to len preto, lebo sú vlastne lepší než ostatní - už tu bolo akurát dosť.(3.3.2013)

 • actor-SP
  ***

  Odvážny film kanadskej produkcie. Chce zaujať, byť niečím výnimočným. Zabúda však na isté fakty, kt. ho činia priblblou telenovelou moderného sveta (napr, Gossip girl, Beverly Hills 90210- nová generácia). Spočiatku som videl veľmi pútavo rozprávaný príbeh strihovo iný-zaujímavý (aj keď trochu stupídny) , ktorý sa vytratil a divákovi zanechal iba popol z toho, čo by mohlo urobiť dojem. O tom, že niektoré postavy a scény sú nevierihodné (pán bláznivy učiteľ, feťácke scény) myslím nie je treba hovoriť. Cením si odvahu odvahu takto natočeného filmu, no ostávam len pri pokuse o dobre natočený film. Protekčné 3*.(28.7.2011)

 • KafuR
  **

  Nicneříkající kanadské drama o sedmnáctileté štětce, které nemůžete přát nic jiného než chomout s nějakým pořádným žárlivcem, který by jí ten šlapkovský syndrom už vytloukl z hlavy a donutil ji zamyslet se nad tím, že ne všichni učitelé mají v popisu práce soukromé konzultace s dobou omezenou na její hladinu estrogenu v krvi. Jediná linie filmu, která mě trochu zajímala, nakonec skončila napíchnutá na kůl po té, co se nejmenovaná slečna snažila řídit a nahánět kluka, který si to v posteli ukázkově užíval i bez ní, takže od této chvíle mi nezbylo nic jiného než s mučednickým výrazem čekat na závěrečné titulky. Ani ten konec nepřinesl nic nápaditého, čímž jsem se jenom utvrdil v tom, že zajímavý tento film nebyl ani na scénaristickém papíře.(9.4.2015)

 • Roman.Ticka
  ***

  Režisér se tak snažil, aby uspěl, až se víc než na docela zajímavý obsah citového hledání, tápání, bloudění, soustředil na formu a to tak urputně, že se místy zapoměl, co vlastně chce natočit a jen se nechal unášet na příjemné hudební vlně barviček, střihů a rušivých serepetiček, aby vše spolu dokonale klapalo, ladilo a líbilo se všem. Což pochopitelně nejde a celé snažení pak logicky vyjde falešně až teatrálně. Herci se fakt předvedli v plné kráse, zvlášť Josh a éterická Kat, jelikož měli co hrát o strastech a bolestech trpkého života každého z nás. Taková Láska nebeská na druhou trochu jinak pořád dokola. Myšlenka ovšem špatná nebyla.(14.9.2013)

 • MontyBrogan
  ****

  Tento film sa tak snažil byť niečo viac ako je, až sa mu to podarilo. Napríklad záverečná scéna (na útese či kde to stáli), v ktorej išlo o uhol pohľadu. Kvôli tomu nápadu mi to ani neprišlo ako klišé. Hlavná hrdinka síce bola občas tak nad vecou, až trochu od veci, ale určite z toho nevzišiel len obyčajný teen fillm. Ak bol toto účel Daydream Nation, cieľ je splnený.(8.1.2013)

 • - Když se Caroline (Kat Dennings) s Barrym (Josh Lucas) pohádá, omylem shodí hrnek s kávou na zem a ten se rozbije. V dalších záběrech je však vidět hrnek zpátky na stole a nepoškozený. (DJDVD)

 • - Caroline (Kat Dennings) řídí první generaci vozu VW Golf (v USA známém pod označením Rabbit) z přelomu 70. a 80. let, který ještě nebyl vybaven airbagy. Přesto je však při nehodě vidět spuštěný airbag. (DJDVD)