SOS živočišné říše

• Velká Británie Wildlife SOS
Velká Británie, 1996, 129x30 min

Pro záchranáře zvířat Simona Cowella a jeho tým z nadace na pomoc divoké zvěři Wildlife Aid Foundation představuje běžný den záchranu různých druhů britské zvěře a péči o ni. Při návštěvách podobných organizací v jiných částech světa Simon zjišťuje, že dané situace a druhy zvířat se mohou lišit, avšak problémy, kterým živočišná říše čelí, jsou všude stejné. V jednotlivých epizodách uvidíte Simona a jeho kolegy zachraňovat v Anglii život poštolkám, červenkám a mláďatům jezevce, pomáhat s ochranou lachtanů a delfínů na západním pobřeží Irska, starat se o týrané orangutany v Thajsku, zjišťovat, jak jsou namibijské kmeny podporovány v tom, aby znovu nalezly svou schopnost žít v souladu s přírodou, a vydají se na tajnou akci do vietnamské farmy na žluč medvědů, kde zažijí nejhorší příklady krutého zacházení se zvířaty. (oficiální text distributora)

Kmotr76

Po dokumentech plných exotických zvířat je tento seriál příjemnou změnou. Záchrany domácích psisek a číč mě docela serou a nebaví, ba dokonce jsou mi ta zvířata proti srsti, za to divoká fauna anglických luhů a hájů se mi líbí stejně jako seriál. ()