Megažralok versus crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

Horor / Akční

USA, 2010, 90 min

• Vakomlok

Někdy žasnu, proč se na podobné filmy koukám. Většina trikových scén by se dala věrohodněji zahrát s obrázky vystřiženými z učebnice přírodopisu, herci jsou otřesní, dialogy trapné... Jasný odpad a je škoda, že to s tímhle filmem tvůrci vidí tak vážně a prezentují ho snad i jako horor, protože jako komedie by byl Mega Shark vs. Crocosaurus geniálním počinem.(18.1.2011)

• cocrHeLL

Tato ultimátní kravina mě dostala do kolen. Člověk opravdu neví, zda je to myšleno vážně či se pokoušeli o nějakou parodii na žraločí godzillu a krokodýlího king konga. Popravdě jsem se velice zasmál při téměř periodickém opakování stejných slov a scén. Hypersonické koule a scéna žraloka přeskakujícího loď. Film jsem hodnotil stěží 2* a ty jsou za solidní zábavu s přáteli, se kterými se bavíte nad těžce odpadními filmy.(8.1.2013)

• Ragdoll

Když se naskytne nový film, respektive film, který jste ještě neviděli, chcete si o něm přirozeně zjistit příslušné informace. Tudíž například v jakém roce vznikl, kdo ho režíruje, koho uvidíme v hlavních, popřípadě vedlejších rolích, a jak byl přijat odbornými kritiky a masovou komunitou. Jelikož já jsem stálý návštěvník a věrný uživatel této stránky, tak je v této situaci mou primární reakcí kontrola hodnocení onoho filmu, dále například čtení různých názorů, zhlédnutí upoutávky či obrázkové galerie právě zde. Tím pádem vždy vím, do čeho jdu a co mám očekávat. Což nás konečně přivedlo k té zásadní, nevyhnutelné otázce: proč se na tyhle snímky lidi koukají, já totiž výrazně pochybuji, že jsem jediný, kdo dělá tyto průzkumy. Navíc v komerční televizi se s tím opravdu nesetkáte, a jestli ano, tak hodně zřídka, proto je jediný způsob, jak se k těmhle skvostům přiblížit, stáhnutí z internetu. U mě je ten důvod velmi prostý, u něčeho jiného se takhle nepobavím, žádná komedie nemá podobný účinek, já tady normálně uchcávám! Při založení mého účtu jsem také přemýšlel, jestli budu hodnotit srdcem, nebo rozumem, a rozhodl jsem se pro druhou volbu, proto jsem přihodil odpad!, ale být to naopak, nasázel bych jasných pět hvězd! To je mé vysvětlení, pro bližší recenzi filmu si myslím stačí přečíst název a popis, obrázek už si uděláte sami. 0%.(12.3.2012)

• Terva

Po nedávném shlédnutí filmu Píseční žraloci jsem se rozhodl podívat na film, od něhož mě možná mohl varovat už název samotný. Leč jako fanda Godzill a King Kongů jsem byl zvědav. Zatím co jsou Píseční žraloci asi půl hodiny celkem koukatelní, tady to nešlo hned od začátku. Vlastně první slova filmu už mě zarazily - CITÁT - Řiťka video uvádí.......... Já se omlouvám nadšencům této série, ale to prostě nejde sledovat. Ani mi tak nevadí špatné triky, ale se spojením špatných výkonů herců, střihu, kamery a hudby - to prostě NEJDE. Předcházející film, na který tento navazuje, jsem viděl až později. Jiné jméno režiséra možná značí i jiná kvalita snímku - ani tady to však nefunguje. Ale to až v dalším komentáři, vraťme se k tomuto příběhu. Jenže, kam se vrátit ? To je něco strašnýho. V době, kdy se mistři v oboru jako je Quentin Tarantino nebo Steven Spielberg vrací k černobíle točeným filmům němé éry, je tento snímek svou kvalitou horší než kdejaký film ze čtyřicátých let. (já vím přeháním, ale chtěl jsem to napsat). Když jsem viděl jakým lehkým a plavným kamerově opakovaným dvojskokem potopil žralok loď, sem to prostě vypnul. A pustil si Mega Shark vs. Giga Oktopus nebo tak nějak.(27.5.2012)

• Fíma

Škoda, že tu není i záporná stupnice, protože tohle má u mě minus pět. Kdyby to bylo jen pitomé, kdyby to bylo jen špatně natočené, kdyby v tom byly jen ubohé triky, prkení herci, slaboduché dialogy, ale ono to hlavně mělo tu nejhorší hudbu v historii filmu! Neskutečně mě vytáčela ta rádoby napínavá hudba, která hrála pořád a pořád a stále dokola ve smyčce. Ne jen ve vybraných pasážích, ale neustále. Asi aby ještě víc dokreslila, jak moc je to napínavý film. Ve výsledku jsem neustále čekal: teď, teď! A ono nic, hudba stále gradovala, stále gradovala, ale film degradoval, degradoval, až zdegradoval (nebo zdegeneroval) na úplný suterén lidské tvořivosti (přesahující rámec filmové tvorby). Tohle je úplné dno lidské tvorby od prvních nesmělých krůčků jeskynních malířů až po dnešní postmoderně postmodernisticky postmoderní postmodernu. Ve srovnání s tímto už se mi ani roztavený kontejner jakožto umělecké dílo nezdá tak zavrženíhodný. To mi připomíná jeden z, dle mého názoru, nejznámějších případů moderně moderního nevkusismu první kategorie, veleumělecké veledílo (v kontextu tohoto filmu spíš megaumělecké megadílo) Damiena Hirsta: Žralok naložený ve formaldehydu. A tam by měl, dámy a pánové, skončit i tento megažralok a i všechny ostatní megapotvory tohoto megastupidního megastudia. Meganazdar!(30.5.2013)

• - Spoiler: Když má být McCormickova (Jaleel White) přítelkyně mrtvá, pohne levou rukou. (StrYke)

• - Po titulkoch nasleduje krátka scéna. (ExpertRaptor)