Megažralok versus crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

Horor / Akční

USA, 2010, 90 min

• Zouki

Předně pokládám za nutné oznámit, že nedávám odpady. Razím teorii, že u každého, byť sebešpatnějšího filmu, se někdo snažil. Zde mám ale názorovou krizi, poněvadž je naprosto evidentní, že scénář vznikl náhodným mlácením hlavou do psacího stroje. Pojal jsem totiž neodbytný pocit, že duchaplnější dialogy by napsala i opice po lobotomii. U vážně míněné věty "Ale ono to sežralo atomovou ponorku!" a pozorování jemných hereckých nuancí jsem navíc došel k přesvědčení, že herci byli naverbováni z náhodných kolemjdoucích u benzínky někde v Kongu. Kde se ale tvůrci strefili, byla postava dobrodruha, skoro až mýtického geroje, který si to na férovku rozdá jak se sedmitunovou opicí, tak klidně i s hrůzyplným Krokosaurem. Bez prdele, vidět to Indy, tak se oběsí na biči. Abych byl ale spravedlivý, musím se přiznat, že jsem film nedokoukal do konce. Vydržel jsem do části, kde admirál s apokalyptickým výrazem ve tváři prohlásil "Majore, ukažte krokodýlímu muži vejce!" Nikdy bych nevěřil, že podobné slovní spojení ve svém životě uslyším.(30.5.2013)

• MM_Ramone

V posledných rokoch vznikol nový druh nízkorozpočtových, béčkových horrorov. Osobne som si ich zaškatuľkoval ako "versus monster movie" alebo "vs.monsters". Ide o filmové súboje gigantických zmutovaných zvierat. Videl som duel "Megažralok vs. obria chobotnica", "Boa vs. pytón", "Megakrajta vs. Gatoroid", "Varan vs. Kobra" a teraz som zhliadol aj titul "Megažralok vs. Crocosaurus". Všeky tieto filmy majú hlúpy scénar, hrajú v nich príšerní herci a digitálne triky sú viac ako úbohé. A predsa si to raz za čas rád pozrem. Ani neviem prečo. *(27.10.2016)

O něco víc akčnější než první díl. Tady se přece nemusí na akci čekat až do nějaké 75. minuty. Již po půlhodině několikrát přeskočí žralok bitevní lodě, útočí na stíhačky a sežere jadernou ponorku, čímž se z něj stane jaderná bomba. Na druhou stranu ty filmové triky jsou na mnohem horší úrovni než minule a grafika spíše připomíná počítačové hry z roku 2000. A celej film jakžtakž zase zachraňuje jedna čubka, tentokrát hnědovláska s velkýma kozama. [1101. hodnocení, 148. komentář, 14%](20.1.2016)

Jasně je to mizerný film. Ale snad nikdy ve mě žádný jiný nezanechal tolik, aniž bych to předem čekal. Neuvěřitelné hlášky s jadernými střelami, výbojem z elektrárny a tragické herecké výkony. Chybí sice žralok skákající po letadlech do atmosféry, ale celek bavil více než předchozí díl. V kategorii mizerné filmy, naprosto geniální film.(3.5.2013)

George Clooney měl incestní sex a zrodil se utajovaný syn Gary Stretch. Ten pln smutku, že jej otec nechce přiznat v kombinaci s nepopíratelnou duchovní slabostí propadl alkoholu, bezdomovectví a zoofilii. Zkoušel si přivydělat jako pornoherec, ale byl neustále odmítán pro absenci penisu. To ovšem nevadilo společnosti Asylum Studios, která naopak ráda pořádá casting z řad odmítnutých skoro Rosenbergů. Netrvalo dlouho a ke Garymu přibrali Sarah Lievingovou, slečnu, která měla v porno branži potenciál o velikosti dvou malých dýní, ale dala přednost členství ve fanclubu Matrixu pod nickem "TrinityXXX". Pro politickou korektnost se k nim přimotal ještě černý J. White, neznámý z filmů jako Pokouřeníčko nebo Kissing Cousins. Pak už stačilo zaměnit všechny smysluplné věty opsané z nejmenované tijuanské latríny a načíst něco málo z ilustrované encyklopedie "Žraločák je taky zvíře, haf haf." Hlášky nedosahují geniality Megapiranhy, ale některé skvosty budou na alkoholově filmovém večírku vyvolávat vlny smíchu. "Žralok má měkkou kůži, ale krokodýl je nesmrtelný, toho nemůžete zranit." Ale někteří lidé krokodýly zabíjejí..." "Znají totiž jejich slabé místo vzadu za očima."(1.11.2011)

• - Spoiler: Když má být McCormickova (Jaleel White) přítelkyně mrtvá, pohne levou rukou. (StrYke)

• - Po titulkoch nasleduje krátka scéna. (ExpertRaptor)