Nejbohatší lidé světa (TV seriál)

World's Richest People, The

Dokumentární

USA, 2008, 45 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Toto téma je mi velice blízké. Ráda nahlížím do soukromí miliardářů, ikdyž někteři mají opravdu nechutné chování. Škoda, že dokument nejde ještě více do hloubky a jednotlivce neprobírá důkladněji.(26.4.2011)

Malé nakouknutí jak si žijí, za co utrácejí a jak se ke svým penězům dostali ti nejbohatší z celého světa. .. Nijak náročný dokument, ve kterém jde o to nakouknutí do života milionářů a miliardářů pro zvědavce. :) .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(17.7.2015)

Někdo je bohatý tím kým je, někdo jen penězi, je to naprosto stejný obrázek jako v jakékoliv jiné sociální skupině..Jinak řečeno vůl zůstane volem...a upřímně kdo z nás je připraven ustát velký prachy...díl.6 k nesehnání...(26.7.2012)

No tak se jen dozvim, co mají nejbohatší lidé světa ve skříni, ledničce, jak se oblékají, čím jezdí, případně létají, jaký mají úchylky (to je toho) a jak ty prachy vydělali, se dozvim jen sporadicky. Podvodníci jsou to všichni! Komouše na ně!!!(21.5.2011)

Zhlédnuto: 2.díly, moje hodnocení: 65%(1.2.2015)

Souhlasím s tím, že proprat miliardáře trochu více do hloubky by bylo hezké a jistě zajímavé, ale podle mne je úspěch už jen to, že se tolik bohatých lidí odhodlalo o svých nemalých úspěších hovořit před kamerou. Viděl jsem celou sérii a nebylo dílu, kde by mne někdo svými myšlenkami nezaujal. Není to úplně inspirativní dokument, ale je zajímavý. Vždyť, kolik z nás může vidět a prožívat to co miliardáři !? Tenhle dokument odhaluje jejich denní život a mě to bavilo.! Doporučuji..! =))(31.1.2013)

Bylo to o ničem. Všimněte si, že na začátku každého příběhu se v levém dolním rohu obrazu na chvíli objeví údaje o příslušném zbohatlíkovi. Jméno: ...; Věk: ...; a slůvko Worth: např. $ 240 mil. Tohle kouzelné slůvko by se v souladu s mentalitou Čechů do češtiny, ale i v souladu s mentalitou většiny národů kontinentální Evropy přeložilo jako „hodnota majetku“. V angličtině vyjadřuje doslovný překlad tohoto slůvka pojmy: hodnota, cena, zásluha, vážnost, význam, zasloužilý člověk, kvalita. Dolar je v Americe jediným Bohem a množství dolarů na kontě je jedinou hodnotou člověka. Američané jsou na to dokonce hrdí. Evropané jsou navzdory tvrdošíjné amerikanizaci úplně jiní. Film také ve ctižádostivých mladých mužích, včetně těch českých, bezpochyby vzbuzuje silný, ale velmi mylný dojem, že k bohatství lze přijít tvrdou prací a dobrým nápadem. On ten film totiž už neříká nic o tom, že na každého takového zbohatlíka připadají stovky, nebo spíš tisíce těch, kteří do toho šli (léta nekonečné tvrdé práce, obrovské půjčky, podrazy konkurence, smůla, lidská závist, byrokracie státních úředníků, selhání vlastního zdraví, rozvrácené rodiny), ale neuspěli a skončili v blázinci, pod mostem nebo na hřbitově. Tenhle film je dokonalým obrazem duše Anglosasa. Dokonalá nuda o ničem. Znechucen filmem, bych dal nejraději odpad. Ale objektivně nutno filmu přiznat přece jen jakousi dokumentární hodnotu.(22.10.2012)

Masakr...(20.1.2014)

Celkem pěkně udělaný seriál, ale vlastně neřekl nic nového, protože jak oficiálně žijí miliardáři víme všichni, zajímavé jsou spíš informace, které nikdo do kamery neřekne.(12.1.2017)