Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do malého městečka uprostřed lesů, Jougy, se přistěhuje mladý chlapec Hiroshi Kuzumi se svou sestrou a otcem, spisovatelem na volné noze. Vše zpočátku vypadá jako idylka, lidé z okolí jsou neuvěřitelně milí a všichni noví spolužáci, na minulé škole nepopulárního Hiroshiho, okamžitě přijmou. Všichni až na v první lavici u dveří sedící dívenku jménem Nemuru Kushinada. Ta má u ostatních spolužáků až znepokojující respekt. Brzy se také ukáže, že skrývá hrozivé tajemství, stejně tak, jako velká část obyvatel města, ve kterém, po té, co na noční obloze vyjde rudý měsíc, už bezpečno vůbec není. V těch chvílích totiž ožívá stará městská legenda. (3KAVKY)

(více)

Recenze (9)

Five By Five 

všechny recenze uživatele

Už z opisu mi to pripomenulo jednu Hitchcockovu poviedku o mestečku kde je všetko dobré, pretože ak by nebolo, mohlo by sa to zmeniť (na cintorín domácich zvieratiek či podobne...)... - samozrejme, než o dákom svojráznom "bohovi" je toto proste o akejsi sekte ********* s veľmi zastaralými zákonmi - povedzme, že minimálne latka pre trest smrti je hooodne nízko... Na to, že chýba akákoľvek misia epizódy je hlavný dej dosť jednoduchý a aj pri len 11-tich častiach až nudný (na konci jednej časti som nemal nutkanie hneď si pustiť ďalšiu - skôr som sa ku tomu musel premáhať...)... Čo sa mi však veľmi páčilo bol posledný 12. diel odohrávajúci sa asi mesiac po hlavnom príbehu... Grafika a "Klub Hľadačov Záhad " mi trochu pripomenuli jeden iný seriál, ale hlavne to bolo veľmi zábavné ("zajba" ^_^ ) - škoda, že takýchto odbočiek nebolo už od začiatku viac... Vizuálna stránka, OP a ED sú slušné - a aj za koniec teda nakoniec 3*... Moja rada - stačí ak si pozriete najprv poslednú časť a ak sa vám zapáči a ostanete zvedaví, môžete to skúsiť aj zo zvyškom... ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Prvé dve epizódy za mnou a zatiaľ sa mi to pozdáva. Vyzerá to zaujímavo. Vtipné ale pritom záhadné. Mysľou mi chodí veľa otázok a dúfam, že postupom času sa všetko bude pekne vyjasňovať a dostanem na ne odpovede. Trošku mi to pripomína Higurashi no naku Koro ni, práve tým, že je to vtipné, sú tam kawaii postavy ako napr. Isuzu ale je tu jedna veľká nezodpovedaná záhada................ No dobre tak som sa mýlila. Už sa neviem dočkať konca, pretože pokiaľ tam nie je Nemuru alebo tí "zlí" je to totálna nuda. Ale tak tie zvyšné 4 časti dáko prežijem. Alebo nie? Tak som to nakoniec prežila a predposledná a posledná časť ma celkom milo prekvapila. Trošku ma to obmäkčilo a miesto pôvodných dvoch hviezdičiek dávam 3*. ()

Reklama

daGGos 

všechny recenze uživatele

Atmosféra hodně evokuje tu z Higurashi no naku koro ni. Není divu, oba seriály jsou totiž adaptacemi videoher, za nimiž stojí stejný autor - Ryūkishi Zero Nana. Ōkamikakushi za svojí starší sestřičkou o krůček zaostává, ale i tak se pro mne osobně jednalo o příjemné překvapení. Počáteční přeskakování mezi brutálním fantasy a podprůměrnou školní romancí seriálu sice dost škodí, ale zhruba po šestém díle ta otravnější část odpadá (a tím nemyslím tu zahrnující kosu a vytrysklé tělesné tekutiny) a seriál postupně začíná nabírat tempo. Slabší 4* Vhodnou alternativou by mohlo být již zmíněné Higurashi no naku koro ni nebo Shiki. ()

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Po pouhých šesti dílech si netroufnu na závazné hvězdičkové hodnocení, ovšem dojem se pohybuje někde u silných **, ve sledování pokračovat nehodlám... Hiro se právě přestěhoval do nového města a nestačí se divit. Lidé v něm se sice navenek chovají normálně, ovšem čas od času někdo zmizí či snad je zabit a jindy zase v šílenství podléhá lásce či chtíči. Ba možná právě proto bývá odstraněn... Tu již lze spekulovat, jak mezi obyčejným, kýčně sladkým anime středoškolněním a "děsivým" odstraňováním, dospěje se k jakémusi "moudru" o lásce, sexualitě, dospívání a lidství obecně. Jistě chápete, že Subjektiv dostal strach. ()

Haide 

všechny recenze uživatele

Co to proboha bylo ta 12. epizoda! Já jsem si sice vždycky říkala, že bych ráda viděla, co se děje po skončení hlavního příběhu u mnoha anime, ale... Mohli to pojmout poněkud jinak. Za tu hvězdička dolů. Na druhou stranu musím říct, že ty 2* jsou poněkud přísné. Příběh byl vcelku zajímavý, jen mi dost vadila jakási nedomyšlenost, nedořešenost a nerozvedenost. Navíc je to všechno bez originálního nápadu a podobný motiv se opakuje v mnoooha anime, které ale většinou ve srovnání s Ookami vycházejí lépe. Ale vzhledem k tomu, že 12 dílů opravdu není moc, proč ne, špatné to nebylo. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama