Maturiťák organizuje obdivovaná prezidentka třídy Nova Prescottová. Pomáhat jí má rebel Jesse, kterému to jako trest nakázal ředitel školy. On ale raději chodí za školu, prohání se na své motorce nebo naoko balí svou učitelku. Oba mladí se postupně poznávají a pronikají vzájemně do svých světů. Když se dozví, že sousední škola chystá podobný ples, jedou se tam jako dva špióni podívat. Aby viděli výzdobu, musí se tam vloupat. Chytí je hlídač a je z toho průšvih. Otec Novy se zlobí na jejího nového kamaráda a řekne mu, že dceru jen brzdí, ať ji nechá na pokoji. Během přípravy se tak změní život i dalších mladých lidí. Pár jich bude šťastných, někteří se znemožní a ostatní budou čelit očekáváním, která obklopují jednu z nejdůležitějších událostí střední školy. (TV Nova)

Zíza

Není to úžasný film, je přímočarý, snadno stravitelný, je od Disney… ale mně to pro tu chvíli bohatě stačilo. Je to film postavený na klišé, ale je jich tam víc, střídají se, takže to vůbec nevadí. Nejde o tom, že bych si z toho filmu odnesla veliké prozření, jde o to, že jsem se u něj nenudila a ten trumbelín, co si někoho hledal na ples a nakonec vzal svoji sestru byl prostě… úžasnej. :-) Navíc, já na Disneyho blbinkách ujíždím, protože většinou stojí za starou klišovitou bačkoru a to mám na nich ráda. Mohla bych to přirovnat k někomu, kdo ujíždí na Béčkových, Céčkových, … hororech. ()

Rosaviva

"It´s the last night and it´s the last dance. And for that one night, who we were for four years of High School, it doesn´t matter. It´s all of us together, in this one perfect moment." Na film od Disneyho, mi to přišlo nadprůměr. Možná proto, že rozumím proč hlavní hrdince tak hrozně záleželo na tom, aby to bylo dokonalý. Maturiťák byl nejlepší noc za celou střední školu a vážně nezáleželo na tom s kým jste se bavili a s kým ne, prostě jste si to užili společně. Mám z toho trochu nostalgickou náladu, ano maturiťáky jsou v Americe trochu vyhrocený, ale řekněte, která holka by nechtěla aby jí nějákej kluk pozval na ples jedním z těch romantických způsobů? A která holka by chtěla jít na ples sama? Možná trochu lituju, že u nás se prostě rande na ples neřeší, tady jde každej sám az sebe. A co, že byl ten film předívatelný a ničím neoriginální. Dokázalo to zabavit. 4* ()

playboxguest

Tak jsem si to včera pustila, s tím že jsem od toho nic nečekala, spíš jsem si po prvních minutách říkala, jestli to zvládnu vůbec bezbolestně dokoukat. Kupodivu mě film zhruba v polovině docela chytl a ve výsledku musím uznat, že mě bavil víc něž hvězdnější kousky podobného ražení (film řešící několik vztahů zároveň) alá Na sv. Valentýna, nebo Až tak moc tě nežere (což jsou v obou případech snímky, jejichž dokoukání pro mě opravdu bylo utrpením). Solidní romantika s kupou (opravdu je jich kopec) hezkejch chicks. 50% ()

freddy

Maturitní ples je velká událost, tedy alespoň v Americe určitě ano, a tak není divu, že pro končící ročník na střední škole se stává maturiťák velkým tématem k řešení už několik týdnů před jeho samotným konáním. Oproti americkým maturitním plesům jsou ty naše české maturiťáky strohé, nudné a nezajímavé, a právě proto rád uvítám, kdykoliv mám tu možnost, se podívat na nějaký americký film nebo seriál, kde na záběry z maturitního plesu narazím. To je ten hlavní důvod, proč jsem chtěl vidět tento film, a zklamán jsem rozhodně nebyl, i když ze samotného maturitního plesu je ve filmu jen asi zhruba 10 až 15 minut, ale i tak to byl zajímavý film, který rozhodně stálo za to vidět. Vždyť film nabídl například i originální způsoby zvaní holek na ples, nebo jednu velkou lovestory mezi hlavní hrdinkou a školním grázlíkem. Jasně, ve filmu je k vidění i velká řada scén plných klišé, ale na druhou stranu je to příjemný film z prostředí střední školy, který v sobě skrývá hned několik různých minipříběhů, u kterých jsem se vůbec nenudil. Ve výsledku si tedy myslím, že film nedopadl nejhůř, ale ani nejlépe, jak dopadnout mohl, a proto hodnotím průměrně, což znamená tři hvězdy. ()

castor

Za oceánem je to událost. U nás jde o ples hlavně pro rodiče, v Americe pro studenty a jejich partnery/partnerky. Spoustu tradic, spousta veselí i vyčkávání na to, kterýpak princ vezme odvahu a pozve tu nebo tamtu na ten velký večer. A my se tomu tak trochu smějeme. Stejně úsměvné jsou charaktery jednotlivých postav, vztahy mezi nimi jsou spletité asi jako puzzle pro desetileté děti. Tuctový a nekomplikovaný Disney, co jsme ale čekali? ()