poster

Kuragehime (TV seriál)

 • japonský

  Kurage hime

 • japonský

  海月姫

 • anglický

  Princess Jellyfish

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 11x25 min

 • Subjektiv
  ***

  Je to snad po spoustě let poprvé, co se anime od Takahira Ómoriho vkradly nepříjemné "ozdoby" povětšinou průměrných anime v takovém množství: uřvanost, levný humor a dokonce deformace. Je otázkou, zda je to hodno žánru, vždyť Kuragehime se tváří jako moderní romance (ano, popelkovská, jak píše mandelbrot - i ztraceného střevíčku se dočkáme), jež dbá na vnitřní život svých hrdinů a hodlá jej představit ve vší komplexnosti. Hovořím samozřejmě pouze o povaze 3, možná 4 význačnějších postav - ty ostatní jsou spíše jednou hypertrofovanou úchylkou (osazenstvo Amamizukanu, řidič, strýc), nebo šediví myšáci (kolega záporačky, otec pan veliký politik). Ti šediví příliš nevadí, ti první často otravují tím, jak se neustále, téměř vždy marně snaží člověka rozesmát. Nicméně, všechny ty vedleší postavy jsou přítomny jen okrajově a tak lze jejich načrtnutost omluvit. Ale co ty hlavní? Začnu s bratrem, zastydlým panicem. Inu, člověk své první sexuální zkušenosti může získat i v tomto, pro danou věc pozdním věku. Sám pár takových lidí znám a rozhodně jsou vším jiným, než ranně pubertálně se zajíkajícím hošíkem. Myšlenka, že člověk jen proto, že, s prominutím, nepíchá, zamrzne ve vztahu k ženám někde na prahu 13 let, je trapná. Kuragehime ji snad ani nepředkládá k uvěření, ono ji jenom dává k dispozici pro vyvolání pocitu mazlení se štěňátkem. V takových chvílích bych zvracel. A tahle karikatura lidství se svého problému začne zbavovat dík lásce, jež se zakládá a startuje na fyzické kráse Tsukimi a ničím jiným nemůže žít, protože nic jiného (až na drobnůstky) o ní není známo. Něžně dojímavé nebo tupě stereotypní a povrchní? A Tsukimi? Holčina zavřená s mrtvou máti do svého světa, bohatého leda tak na medúzy. Spekulovat o tom, co ji táhne k tomu chlapíkovi (prostě pocit, že on ji neublíží, páč je nevinný jak ona sama nebo nějaký jiný rádobyromantický lživý blábol) nehodlám, nepřišel bych na nic mě uspokojujícího, stejně jako nemohu pochopit, co ji vlastně spojuje s osazenstvem Amamizukanu (společné večeře a barák, nic jiného nevidím). Konečně nezaostává ani transvestita, jehož stihl Oidipovský komplex a celý jeho život určuje jeden pohled do maminčiny skříně. Záporačku patřičně zhodnotil mandelbrot a mě nezbývá než říci: "Slabé ***." Občas Kuragehime umí být citlivá, ale v základu do absurdních (a přesto nudných) výšin tlačí "anime uchopení" romantického žánru: osudové souznění, nevinnost protagonistů či traumata z minulosti. Viděny díly 1-10. Edit: Přinutili mě mrknout na díl poslední. Hodnocení zůstává.(24.1.2011)

 • Cracker
  ***

  Len zriedkakedy sa pustím do Josei žánru, a len v 4 prípadoch z piatich to dopadne pozitívne. A bohužiaľ, Kuragehime nie je práve jedna z týchto výnimiek. Predsa len Josei je venovaný výhradne ženám a muži tu budú vždy stratení. Ja som sa stratil veľmi rýchlo, medzi všetkými tými mega-nezaujímavými dialógmi, skutočne otravnými a nesympatickými postavami a nudným príbehom. S kľudom by sa mi podarilo nájsť ešte pár ďalších záporov, ale skutočne vyzdvihnúť môžem len asi prvé 3-4 epizódy. Dávam slabé 3 hviezdy a to som ešte celkom zhovievavý.(20.3.2013)

 • Monoxid
  *****

  WOW, vypadá to, že jsem našla DOKONALÝ seriál:D Lámu se smíchy od začátku do konce, není nic, co by mi v něm lezlo na nervy, dokonce ani ty úvodní a závěrečný titulky, který jsou obvykle nesnesitelný! Takhle to vypadá, když se víla kmotřička zamiluje do Popelky... Pokud hledáte smysluplný nebo hlubokomyslný seriál, nekoukejte se, protože...(16.3.2011)

 • Hees
  ***

  Pozrieme sa teda na anime, ktoré sa snaží vyťažiť z nápadu všetko. V dieloch sa nič mimoriadne nedeje. Vtipných situácie ma bavili, ale príbeh mohol napredovať rýchlejšie. Postavy nie sú veľmi zaujímavé až na hlavného hrdinu Kuranosuke Koibuchi a hlavnú hrdinku Tsukimi Kurashita. Ženy sú bez zmyslu pre krásu a jediný kto ma zmysel pre krásu je Kuranosuke. Už v tomto bode mi je jasné, že by sa takéto typy ľudí nedali ani dohromady, teda Kuranosuke s ostatnými. Nepáči sa mi ani myšlienka postaviť celé anime na jednom nápade a to ešte na ne-žene, ale nejako som sa cez to "prehryzol" a nebudem za to haniť celý tento počin. Postavy musia byť čo najviac zvláštne, aby boli zaujímavé a tvorili obrovský kontrast. Tento kontrast vychádza a situácie sú vtipné a bavili ma. Takže čo dostaneme? Nadpriemernú romantiku "šmrcnutú" s vtipom a celkom pekným openingom. Príjemnú oddychovko jednohubku na jeden večer s čajom prípadne si k tomu dajte aj čokoľvek iné. Pokračovanie by sa samozrejme hodilo a rád by som si ho pozrel. (Hodnotenie 3,5)(24.12.2014)

 • Five By Five
  ***

  Ak sa nejedná o záplavu bišíkov (a hlavne lásku medzi nimi), rád si pozriem aj anime s takouto až telenovelovou zápletkou určené skôr pre ženy - no a toto je určite jedno z tých lepších... Po grafickej stránke síce nič, čo by som vyhľadával, ale dá sa ľahko zvyknúť... Partička žien, naozaj prípad od prípadu, je skutočne originálnym oživením... Hlavnými postavami sú zakríknutá milovníčka medúz a chlapec, ktorý sa rád oblieka do ženského oblečenia - a hoci transvestizmus vôbec nemusím, tu mi to prišlo akosi úplne prirodzené... Ku koncu sa moje prvotné nadšenie už pozvoľna vytrácalo, ale koniec ušiel... silné 3*(23.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace