16 přání (TV film)

16 želaní

Rodinný

Kanada / USA, 2010, 87 min

• mai

Hlavní hrdinka Abby ve ztvárnění Debby Ryan je strašně nesympatická (Debby moc nemusím, ale najdou se i filmy či seriály, ve kterých se ještě snést dá, nicméně tady se to očividně nestalo). Další postava, která mi moc nesedí je jakási "kouzelná víla" či co. Její nucený úsměv a divné trapné pokusy o vtipy jsou... poněkud zvláštní a jenom to přidává filmu na trapnosti. Další v pořadí je hlavní "záporačka". Tahle holčina mi od začátku přišla sympatičtější než Abby a přijde mi, že v průběhu filmu se zajímavě vyměňují role - Abby se stává jakousi pomstychtivou mrchou a Kirsten (záporná postava) se zdá být celkem v pohodě. To taky moc dobrého dojmu filmu nepřidá, protože o každé postavě si udělám jakýsi obrázek a je celkem nesmysl, abych asi od prvních 15 minut filmu fandila záporákovi že... Jediný kdo mi přišel fajn už od začátku byl Abbyin kamarád, který si na nic nehrál, ikdyž hrál jestli rozumíte. Takže celkový dojem - nic moc. Pro cílovou věkovou skupinu ( tipnu si tak 7-12 let ) by to ale mohl být pěkný film, takže přidám jednu hvězdu. Ta druhá je za celkový nápad (sice je už trochu ohraný ale mohlo to být i horší...co si budeme povídat - Disney...no ).(18.8.2013)

Ačkoliv Debby Ryan nepatří mezi mé oblíbené herečky, vydržela jsem film shlédnout celý a jako už to u romantických komedií bývá, aspoň diváka vedou přesně tam, kde chce být. Taková pěkná romantická pohádka, navíc v hlavní roli sympatický Jean-Luc Bilodeau. 16 přání mi tématem krapet připomíná film Přes noc třicítkou.(11.12.2011)

Na začátku to může být otravný, ale díky představitelce Debby Ryan to na chvilku přestane. Mlladá dívka má na své narozky prostě smůlu, a tak si díky kouzelné vílce splní všechny (něktterá pitomá) přání. Nakonec jí dojde, že to byla celá chyba, a díky písni "Open Eyes" je tam opravdu pěkná a povedená scéna na přemýšlení. (nebo jeto písní? to je fuk..) Když už se vám Debby nelíbí jako herečka, zkuste ji ocenit jako zpěvačku.(18.8.2013)

Prva polovica velmi mila a vtipna (na film o nespokojnej teenagerke ma az prekvapivo vtiahol do deja :D), no potom to akosi sklzlo do vod vlastnych tomuto zanru, pochovavajuc dobry zaciatok az privelmi naivnymi dejovymi zvratmi (alebo skor zvratom) pozliepanymi do toho krasne poucneho romantickeho finale, ktory sice filmu tohto typu nemozno vycitat, no bolo v jeho silach, aby tam doplaval aspon o nieco dostojnejsiou cestou. 50%(11.3.2011)

• Silviaxx

Aj keď to bolo celé STRAŠNE umelé, presladené, priblblé a namyslené, tak neviem prečo, ale zaujalo ma to asi po dvoch minútach sledovania a musela som to dopozerať. A zas na druhej strane bolo to pozerateľné a len slabý odvar toho seriálového hnoja, ktorým dennodenne vymýva mozgy detí disney channel. Tak v rámci ničnerobenia a vypnutia väčšiny mozgových buniek to bola celkom fajn oddychovka, ktorú si iste už nechcem zopakovať, ale pre tento jedenkrát mi nespôsobila žiadne trvalé následky.(31.12.2013)

• Debby Ryan

• - Natáčení probíhalo v Kanadě. Školní scény byly nafilmovány na střední škole v Langley v provincii Britská Kolumbie. (Ded@M@tes)