Válečník Erik je pověřen umírajícím králem, aby přivedl zpět dědice trůnu prince Malachiho, který je již dlouhá léta na cestách po kontinentu. Po návratu však skupina zjišťuje, že král je mrtev a království bylo zničeno. Náhle se zjeví tajemný cizinec, který jim prozradí, že původci hrůzného činu jsou čarodějnice. Pod vedením cizince se nový král se svými muži vydává na cestu plnou bitev, zrady, magie a odhalení, aby zachránili království. (oficiální text distributora)

Šakalík

Filmy televizní stanice Syfy jsou obvykle laciná béčka, přičemž nejlepší bývají asi jejich sci-fi. Fantasy žánr většinou naráží na chudou výpravu a nedomyšlený scénář, přičemž oba tyto neduhy jsou v případě Witchville velmi zřetelné. Syfy ve velké míře zaměstnává vyčichlé hvězdičky, které se kdysi objevily v některém slavném sci-fi či fantasy – v tomto případě dostal příležitost Luke Goss, který si zahrál ve druhém díle Bladea a Hellboye. Ne že by mu role krále Malachye úplně nesedla, ale velmi chatrný příběh v kombinaci s nemožně amatérskou bojovou choreografií nepředstavuje zrovna parketu, kde by mohl nějak zazářit. Děj filmu je pohříchu velmi plochý – čarodějnice devastují království (což je v podstatě jedno město se zhruba tuctem ušmudlaných poddaných), pak se objeví lovec čarodějnic se vševědoucí knihou a hurá do boje. Zlá čarodějnice sice působí docela majestátně a má velmi pohlednou dcérku, ale to je asi tak všechno. Celé je to hrozně předvídatelné, nelogické a za vlasy přitažené, no ale na televizní film to je ještě docela koukatelné, byť určitě pouze jednou. ()

Terva

CITÁT - Poslední, kdo mi tohle řekl, už leží v hrobě....... Je to příšerný. Tak špatně natočený film jsem už dlouho neviděl. Po dlouhé době uvažuju, že dám odpad, ale něco je tu přeci povedené. Scénář, ten je dobrý, ale zpracování je strašné. Asylum nebo Uwe Boll, by to natočili lépe.CITÁT - Mají jen hlad......... ()

SamVimes

Chtěl bych říct, že je to taková lepší epizoda Hercula s Kevinem Sorbem... ale ona je to spíš horší epizoda. Witchville má pitomý scénář i dialogy, levné triky, amatérskou choreografie soubojů i problémy s tempem. Pořád to šlo alespoň částečně zachránit sympatickou partou hrdinů, ale místo nich dostaneme jenom zaměnitelné postavy, jejichž charakteristiky asi končily u popisu srandovních kostýmů. ()

KASUGI

Pokus o fantasy horor, s tradiční slabinou Asylumovek: tvrdohlavá snaha tvořit s minimálním rozpočtem epické, velkolepé příběhy a v jádru neškodné, jednoduché scénáře prznit zbytečými dějovými zvraty, které ve výsledku nedávají smysl. Třeba scéna, kdy je v lese napaden král s družinou, což probíhá tak, že se družina potká s rebely, král řekne něco vy smyslu: "ustupte" a pak se začnou spolu bít. Po půl hodině král s družinou ty rebely přemůže a teprve pak řekne to, co mohl říct hned na začátku: "Dost! Jsem král a potřebujeme tudy projet. Chytáme nebezpečné čarodejnice a vy nám musíte pomoct, blá blá blá" a rebelové, že ok, my vám teda pomůžem, protože defacto máme stejný cíl... Taky hrozně pobavila králova počáteční skepse vůči nadpřirozenu. Prostě všichni mají meče a zbroj jak z nějakého Warcraftu, žijí v zemi, kde záhadně odumírá příroda, do jejich zamčeného sídla vnikne kouzelník, aniž by poškodil zámek a před jejich očima oživí mrtvého králíka, což je doplněno výrazným kouzelným vizuálem a když kouzelník začne mluvit o čarodějnicích, král se mu vysměje, že na dětské báchorky nevěří... Kdo to píše? Korunu debility tomu nasazuje scéna na vesnici, kde kouzelník vysype z lahvičky práškovou krev, aby odhalil čarodějnice, načež ten prach se opět viditelně kouzelným stylem zvedne a letí až ke staré babce a vletí ji do pusy. Vesničané ji chytí a upálí. Král se tomu snaží zabránit, že prý upalují nevinou ženu. Když kouzelník řekne: "Sám si to viděl, krev odhalila čarodějnici", král na to odpoví: "Byl to jen poryv větru." To už jsem vyprsknul smíchy. Samozřejmě nechybí epické scény, jako král burcující ve městě (dvě dřevěné chýše na 10ti metrech čtverečních) k boji s čarodějnicemi dav měšťanů (asi 10 lidí s extrémně nehereckými ksichty). Zkrátka taškařice k popukání. Ideální film na párty. ()

Campbell

Ne vyloženě slabé fantasy ale jeho velká nevýhoda je v tom že trvá strašně dlouho. Ne ona 1 hodina a 30 minut není nijak extra moc ale ten film mi přišel asi tak 3x delší a to díky vině zbytečné roztahanosti které tohle fantasy má. A při tom příběh je takovej klasickej takže to nemuselo být tak špatné. A i efekty nepatří mezi nejhorší, ale režisér se prostě strašně soustředil na podělanej příběh. No nic. Herci jsou sympatyčtí Speleers sice moc nehraje ale do těhle béček se podle mě hodí a Goss je poměrně sympaťák, takže k hercům moc výhrady nemám. Co mě na filmu též potěšilo byl konec kterej mě celkem udržel film dokoukat. Ale i tak nemůžu dát víc jak 3*. Ono by to tak či onak moc nešlo. Ale vyloženě tak moc špatné mi to nepřišlo. ()

• Natáčení probíhalo v Číně. (Terva)