Město čarodějnic (TV film)

Witchville

Zheying Pu

Kostýmy:

Yuan Yuan
  • SamVimes

Chtěl bych říct, že je to taková lepší epizoda Hercula s Kevinem Sorbem... ale ona je to spíš horší epizoda. Witchville má pitomý scénář i dialogy, levné triky, amatérskou choreografie soubojů i problémy s tempem. Pořád to šlo alespoň částečně zachránit sympatickou partou hrdinů, ale místo nich dostaneme jenom zaměnitelné postavy, jejichž charakteristiky asi končily u popisu srandovních kostýmů.(8.2.2017)

• TERRORDROME

Keby som to videl v časoch keď obrazovkám vládli Herkules a Xena, dal by som asi vyššie hodnotenie. Chatrné prevedenie súbojov aj digitálne triky sú spomínaným seriálom viac než podobné. Čo by som ale od takého projektu chcel, k pozeraniu ma viac-menej nalákal hlavný hrdina Luke Goss. Ten mi bol vždy sympatický, ale tu je za trotla aj on a jediné čím sa blysne sú jeho žiarivo biele zuby a obdobne žiarivá plešina. Scenár je tradične nevzrušivá zívačka akú dá dohromady priemerne inteligentný opičiak pred ktorého postavia písací stroj, kráľovstvo v sračkách, čarodejnice na vzostupe a zastaviť ich môže len stratený princ so svojim gangom Číňanov a orientálnym kúzelníkom. Film nedokáže zaujať ničím, proste tu poskakuje banda kožených panákov mávajúcich mečmi ktorí v akčných scénach nevalnej kvality občas pozabíjajú pár démonických vlkov či maníkov v čiernych kutniach. Havná čarodejnica je naštvaná stará semetrika, ale má sexy dcéru v kostýme Červenej Čiapočky. Možno to neznie tak zle, ale to je práve ten chyták a ja som sa celým tým paškvilom musel udatne prenudiť.(7.12.2014)

• Terva

CITÁT - Poslední, kdo mi tohle řekl, už leží v hrobě....... Je to příšerný. Tak špatně natočený film jsem už dlouho neviděl. Po dlouhé době uvažuju, že dám odpad, ale něco je tu přeci povedené. Scénář, ten je dobrý, ale zpracování je strašné. Asylum nebo Uwe Boll, by to natočili lépe.CITÁT - Mají jen hlad.........(12.12.2014)

Ne vyloženě slabé fantasy ale jeho velká nevýhoda je v tom že trvá strašně dlouho. Ne ona 1 hodina a 30 minut není nijak extra moc ale ten film mi přišel asi tak 3x delší a to díky vině zbytečné roztahanosti které tohle fantasy má. A při tom příběh je takovej klasickej takže to nemuselo být tak špatné. A i efekty nepatří mezi nejhorší, ale režisér se prostě strašně soustředil na podělanej příběh. No nic. Herci jsou sympatyčtí Speleers sice moc nehraje ale do těhle béček se podle mě hodí a Goss je poměrně sympaťák, takže k hercům moc výhrady nemám. Co mě na filmu též potěšilo byl konec kterej mě celkem udržel film dokoukat. Ale i tak nemůžu dát víc jak 3*. Ono by to tak či onak moc nešlo. Ale vyloženě tak moc špatné mi to nepřišlo.(20.8.2012)

• M.M.Mysak

Film s dobrým námětem a zajímavou výpravou. Ve fantasy ale dost podprůměr. Dialogy jsou nesmyslné a scénáristé si s logikou moc hlavu nedělali. Ale viděl jsem českou verzi, takže to může být i překladem a dabingem. Triková část byla průměrná. Stačila první scéna s umělým ptákem, která říkala jaké budou ostatní. Trochu to připomíná Princeznu Fantaghiró, ale ta je o level jinde. Takže celkově dost tragické a to především díky roztřesené kameře při akčních scénách, což má zakrýt nedostatky při soubojích. Jediné plus si zaslouží hudba a zajímavý konec.(24.3.2015)

• - Natáčení probíhalo v Číně. (Terva)