Město čarodějnic (TV film)

Witchville

Scénografie:

Zheying Pu

Kostýmy:

Yuan Yuan

Ne vyloženě slabé fantasy ale jeho velká nevýhoda je v tom že trvá strašně dlouho. Ne ona 1 hodina a 30 minut není nijak extra moc ale ten film mi přišel asi tak 3x delší a to díky vině zbytečné roztahanosti které tohle fantasy má. A při tom příběh je takovej klasickej takže to nemuselo být tak špatné. A i efekty nepatří mezi nejhorší, ale režisér se prostě strašně soustředil na podělanej příběh. No nic. Herci jsou sympatyčtí Speleers sice moc nehraje ale do těhle béček se podle mě hodí a Goss je poměrně sympaťák, takže k hercům moc výhrady nemám. Co mě na filmu též potěšilo byl konec kterej mě celkem udržel film dokoukat. Ale i tak nemůžu dát víc jak 3*. Ono by to tak či onak moc nešlo. Ale vyloženě tak moc špatné mi to nepřišlo.(20.8.2012)

• Šakalík

Filmy televizní stanice Syfy jsou obvykle laciná béčka, přičemž nejlepší bývají asi jejich sci-fi. Fantasy žánr většinou naráží na chudou výpravu a nedomyšlený scénář, přičemž oba tyto neduhy jsou v případě Witchville velmi zřetelné. Syfy ve velké míře zaměstnává vyčichlé hvězdičky, které se kdysi objevily v některém slavném sci-fi či fantasy – v tomto případě dostal příležitost Luke Goss, který si zahrál ve druhém díle Bladea a Hellboye. Ne že by mu role krále Malachye úplně nesedla, ale velmi chatrný příběh v kombinaci s nemožně amatérskou bojovou choreografií nepředstavuje zrovna parketu, kde by mohl nějak zazářit. Děj filmu je pohříchu velmi plochý – čarodějnice devastují království (což je v podstatě jedno město se zhruba tuctem ušmudlaných poddaných), pak se objeví lovec čarodějnic se vševědoucí knihou a hurá do boje. Zlá čarodějnice sice působí docela majestátně a má velmi pohlednou dcérku, ale to je asi tak všechno. Celé je to hrozně předvídatelné, nelogické a za vlasy přitažené, no ale na televizní film to je ještě docela koukatelné, byť určitě pouze jednou.(19.8.2011)

• M.M.Mysak

Film s dobrým námětem a zajímavou výpravou. Ve fantasy ale dost podprůměr. Dialogy jsou nesmyslné a scénáristé si s logikou moc hlavu nedělali. Ale viděl jsem českou verzi, takže to může být i překladem a dabingem. Triková část byla průměrná. Stačila první scéna s umělým ptákem, která říkala jaké budou ostatní. Trochu to připomíná Princeznu Fantaghiró, ale ta je o level jinde. Takže celkově dost tragické a to především díky roztřesené kameře při akčních scénách, což má zakrýt nedostatky při soubojích. Jediné plus si zaslouží hudba a zajímavý konec.(24.3.2015)

• Terva

CITÁT - Poslední, kdo mi tohle řekl, už leží v hrobě....... Je to příšerný. Tak špatně natočený film jsem už dlouho neviděl. Po dlouhé době uvažuju, že dám odpad, ale něco je tu přeci povedené. Scénář, ten je dobrý, ale zpracování je strašné. Asylum nebo Uwe Boll, by to natočili lépe.CITÁT - Mají jen hlad.........(12.12.2014)

• SamVimes

Chtěl bych říct, že je to taková lepší epizoda Hercula s Kevinem Sorbem... ale ona je to spíš horší epizoda. Witchville má pitomý scénář i dialogy, levné triky, amatérskou choreografie soubojů i problémy s tempem. Pořád to šlo alespoň částečně zachránit sympatickou partou hrdinů, ale místo nich dostaneme jenom zaměnitelné postavy, jejichž charakteristiky asi končily u popisu srandovních kostýmů.(8.2.2017)

• - Natáčení probíhalo v Číně. (Terva)