Reklama

Reklama

Beware, My Lovely

Drama / Film-Noir
USA, 1952, 77 min

Obsahy(1)

Howard Wilton (Robert Ryan) je naoko slušný a pracovitý člověk. Občas trpí ztrátou paměti, pak si nepamatuje, kde se nachází a co udělal. Také mívá pocit, že ho lidi nechápou a jsou proti němu. Ani teď si nepamatuje, jak se dostal do tohohle městečka. Ale smysl pro pořádek mu velí, aby si našel práci... Helen Gordonová (Ida Lupino), mladá vdova s dcerkou, se rozhodla najmout si nádeníka, aby se postaral o práci kolem domu. Přihlásí se úslužný a sympatický muž, Helen ho najme. Vůbec netuší, jakého člověka si pustila do domu... (ilclassico)

(více)

Recenze (7)

kaylin 

všechny recenze uživatele

To na člověka někdy vyskočí takové pěkné perly, ani to nečeká, hlavně proto, že o těch perlách skoro nikdo neví a skoro nikdo je neviděl. Snímek "Beware, My Lovely" je rozhodně jednou z nich. Noir film o jednom šílenci, který se nakvartýruje k dámě jako její pomocník. Film postupně skvěle graduje a vy nemáte tušení, jak to dopadne. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Ida Lupino hraje vdovu, která si v předvánočním shonu najme na pomocné práce v domě Roberta Ryana. Z toho se po chvilce vyklube solidní paranoidní psychopat, ze kterého by určitě měl Sigmund Freud radost. Jeho postava je hrůzostrašná, ale stejně tak vzbuzuje lítost. Filmu vévodí skvělá napínavá atmosféra podpořená výkony obou hlavních představitelů. Škoda, že ten závěr nebyl trochu dramatičtější. ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Škoda, že vizuál nie je viac noirovejší. Lupino štandardne dobrá, Ryan štandardne psychopatický. Vzhľadom na dve postavy a jeden priestor je ďalšia škoda, že príbeh nemá väčší dramatický náboj, vrátane finále. Námet ženy v ohrození bol vo filme noir už neraz lepšie spracovaný (Gaslight; Sorry, Wrong Number; Jeopardy). Veľkou devízou je však Diskantova kamera s nápaditou záľubou v odrazoch. Spokojnosť tak na pol ceste. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Noirům padesátých let dominují psychopati a ten magor, kterého zahrál v Hornerově snímku Robert Ryan je úžasný. Několik lahodných záběrů (báňky na stromečku), jedna žena oběť a solidní klaustrofobie! ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nenápadný skorotriler (kdeže noir), ktorý spočiatku vyzerá nevinne, ale rýchlo sa prehupne do atmosferickejšej časti, v ktorej muž sužuje ženu v jej vlastnom a uzamknutom dome. Škoda, že mužská postava je krkolomne napísaná. Nestačí vysvetlenie o neustálej strate pamäti (alias zábudlivá rybka Dory) a paranoi, chcelo to viac rozviesť. V scéne, kde si muž oblieka kabát po vdovinom manželovi, som čakal viac, no nestalo sa. Každopádne film nenudí a známy westernový herec - RR - ho dobre ťahá. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama