poster

Classic Creatures: Return of the Jedi (TV film)

Dokumentární

USA, 1983, 49 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • Hellboy
  *****

  Další dokument o Star Wars od Roberta Guenetta, jehož průvodcem tentokrát není Mark Hamill, ale Carrie Fisherová a Billy Dee Williams. A stejně jako v případě Special Effects: Empire Strikes Back, je důraz kladen především na výrobu masek, příšer, monster, kulis. Úžasný pohled do zákulisí Návratu Jediho. Velký důraz je samozřejmě kladen na design a výrobu Ewoků, medvídků, kteří porazili Impérium. Stejně tak je vidět výroba Rancora a admirála Ackbara. Vystupuje zde také Jim Henson, slavný tvůrce Puppet Show, který mluví o natáčení Temného krystalu a stvoření Yody. Dost času zabírá Jabbův palác plný nejrůznějších potvor, které vynahrazují to, že samotnému Lucasovi se až tak moc nelíbila scéna v kantýně v prvních Hvězdných válkách. Takže tu máme asi šest desítek různých mimozemšťanů a toho nejsložitějšího ze všech, samotného Jabba Hutta, jehož ovládání je fakt groteskní - v kostýmu se tísnili čtyři lidé!:) Fantastické je také natáčení u pouštní díry, ve které žije Sarlacc. Jednalo se o skutečně velký set, vybudovaný přímo na poušti. ____ Kromě záběrů z výroby Jediho divák uvidí, stejně jako v případě SPFX, scény z dalších klasických monster movie, jako je King Kong či Netvor z Černé laguny. _____ PS: Části tohoto filmu byly později zapracovány do dokumentárního filmu z téhož roku, shrnujícího zákulisí celé trilogie - From Star Wars to Jedi: The Making of a Saga.(7.9.2010)

 • D.Moore
  ****

  Tentokrát se dokumentaristé pojetím snímku zaměřili spíše na mladší diváky (takže se připravte na lehce bizarní okamžiky typu monstra se sama zavírají do přepravních beden, zatímco ewokové, Chewie a Darth Vader si kupují letenky u přepážky), ovšem neznamená to, že by si dospělý nic neodnesl. Jsou tady totiž přímo kvanta informací o poctivé výrobě všech těch úžasných stvoření, která snadno ohromují i dnes - obzvlášť když člověk vidí, jak vznikala.(2.1.2016)

 • kinej
  ***

  Tento dobový dokument sice opět přináší zajímavé informace z tvorby speciálních efektů, soustředí se ale na tvorbu převleků a loutek. To znamená, že se dozvíte jak vznikalo Evoci a Jaba Hutt, což jsou zrovna postavy, které bych klidně ve Star Wars oželel. Navíc užívání loutek ve speciálních efektech považuji již za překonané. Je to jedna z disciplín, kde je digitální animace výhradně ku prospěchu. No a když k tomu přičtu infatilní kometnář Leily a Landa, tak ještě musím na hodnocení ubrat, protože laškování z některými loutkami mi už přišlo za snesitelnou mezí.(17.4.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace