Jak se točil seriál Četnické humoresky (TV film)

• Česko

Zákulisí seriálu Četnické humoresky

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 1998, 14 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Nejlepší seriál, který byl v produkci České televize Brno a pod taktovkou Antonína Moskalyka natočen. Je skvělé, že pro takový projekt se podařilo získat i celou řadu předních "pražských" herců, kteří se vedle těch brněnských herců výborně doplňovali a na konečném výsledku to bylo vskutku znát. Škoda, že se seriál netočil i dál, osudy hlavních postav např. za období Protektorátu by byly určitě také zajímavé. Ale opravdu, tento projekt se moc povedl a nebyla v něm žádná závratná hluchá místa.(15.7.2017)

Přesně jak říkal architekt, velkým problémem bylo najít místa, domy, návsi odpovídající době 30. let. A to na seriálu já jakožto památkář obdivuji nejvíce, ty reálie, hezké staré domečky, dvory, obchody, ulice, oblečení. Škoda, že jich máme zachovaných tak málo. Zbytek klasický film o filmu se zajímavými komentáři rejži.(21.11.2016)

Seriál dělaný profesionály na všech postech a hlavně s láskou!(15.1.2011)

Stejně jako se velmi povedl České televizi celý seriál Četnické humoresky, stejně tak se ČT povedl i film o filmu, repsektive seriálek šotů o zákulisí, který tak příjemným způsobem dokresloval atmosféru humoresek.(6.6.2012)

Seriál o seriálu Četnické humoresky mám snad ještě radši než seriál Četnické humoresky. S profesionalitou udělaný pohled do zakulisí profesionálně udělaného seriálu. Zajímavá sonda do natáčení. 80%.(1.7.2013)

Tenhle dokument mě přesvědčil o tom, že Četnické humoresky jsou seriálem dělaným s obrovskou pečlivostí a úctě k dobové věrnosti a o tom, že natáčení nebylo asi vždy úplně jednoduché.(21.1.2011)

• rainbof

Nemohu souhlasit vždycky když vidím film o filmu něčeho co mi přirostlo k srdci přijdu si taknějak podveden. Najednou vidím že herci jsou jiní věci jsou jiné. ... co je tohle za nápady dělat film o filmu..(10.11.2013)