Reklama

Reklama

Omyly a přešlapy mladíka, který hledal pravou lásku, ale choval se při tom jako slon v porcelánu… Devatenáctiletý hrdina příběhu Zdeněk (F. Renč) má před nástupem na vysokou školu. Žije u strýce (L. Mrkvička) a začne chodit se sympatickou Markétou (V. Jeníková). Chce se o ní dozvědět víc, a tak jde na její pracoviště i mezi kamarádky, když tam dívka není. Dokonce se vyptává i jejích rodičů a bývalé kamarádky Aleny (M. Bočanová). Ale Markétě se to nelíbí a rozejde se s ním. Od Aleny se Zdeněk dozví, že Markéta měla před svatbou s Ivanem (J. Bartoška), jeho kolegou, který ho s ní vlastně seznámil… (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Televizní příběh o hledání absolutní hodnoty lásky, ve kterém se již po několikáté opět sešli Filip Renč a Ladislav Mrkvička. "Člověk by měl absolutní hodnou hledat především v sobě a teprve potom možná u těch ostatních. On bude také asi zádrhel v tom, že tu absolutní hodnotu nestačí jenom poznat, ale asi jí člověk musí něco obětovat." Takové moudro se dozvíme ke konci příběhu z úst Ladislava Mrkvičky v roli strýce právě Filipa Renče coby devatenáctiletého Zdeňka. Ten začne chodit s dívkou Markétou a začne obcházet její kamarádky, i ty bývalé, a vyptává se na ní, čímž se také ledasco dozví. Že je to víc ke škodě než k užitku samozřejmě musí být už každému divákovi od první chvíle jasné a právě s tímto aspektem příběh pracuje a vytváří tak cílený moralizační aspekt v rámci milostných vztahů mladých. Dnes je samozřejmě něco takového směšné, ale ve své době v rámci SSM téma hodné k debatě. Příběh skromný, s povzbudivou atmosférou a nevytvářející sebemenší dramatizaci. Prostě jen taková obyčejná moralizační vyprávěnka k zamyšlení a to je vše. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Mladý sebestředný floutek není zralý na vztah. Proto svými hloupými činy ničí to dobré a hezké kolem něj. Holky na něj ale letí, tak snad jednou dospěje. Film o tom, kterak je lepší nevědět všechno. Příjemné obsazení, snesitelná délka, nesnesitelný Renč. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Klackovitý Filip Renč hledá absolutní hodnotu lásky a svým neomaleným chováním zničí to nejcennější a nejkřehčí mezi milenci – vzájemnou důvěru. Z dnešního pohledu je to už jen úsměvná retro záležitost, včetně (pre)historických počítačů a tehdejších výkřiků módy, kterých se před kamerou ujaly Veronika Jeníková, Mahulena Bočanová a Simona Postlerová. Cesta do krajiny nevkusu. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama