Zajíc v pytli (TV pořad)

Zajíci v pytli

(Československo)

Talk-show

Československo, 1987, 56 min

S výčtem a popisem dílů v komentáři otíka by se dalo až na výjimky souhlasit, uvedu též svou rekapitulaci a tučně opravu a doplňky. Nejdříve ještě k písni - jmenuje se Každý na světě a zpívá se v ní "každý na světě, každý je tu rád." V prvních třech dílech jsou určitě scénky s uvítáním diváků, kdy Sobota a Šimek losují, kdo diváky uvítá, dále scénka důchodců v parku na lavičce a čtení z ruky. Možná se objevily i některé scénky z nahrávek Neuvěřitelné situace, Ze Soboty na Šimka nebo Kurzy první pomoci, ale jistý si tím nejsem. 4. díl (rok výroby 1987, 56 minut) je se Šimkem, Sobotou a s Nárožným v muzeu. 5. díl (rok výroby 1987, 59 minut) je již s Krampolem, Jak jsem dělal čerta, černošská ukolébavka, rozhovor s Kawasakim. 6. díl, 1987, 49 minut, Jak jsem hledal manželku, rozhovor s Josefem Dlažkou. Díl sedmý byl dílem vánočním (1987, 72 minut), rozhovor s Dlažkovým bratrem Vyrážkou, povídka Jak jsem prodával kapry, hosty jsou Gott, Švandrlík a Holzmann jako Lemlíček. Díl osmý je z roku 1988, trvá 55 minut, obsahuje rozhovor s Václavem Stehnem. Díl devátý (1988, 57 minut) je vzpomínání na Jiřího Grossmanna, díl desátý (1989, 59 minut) je památný rozhovorem se Surio Mariem. Posledním dílem nebyl střihový díl, ale Zajíc v pytli č. 12, který byl pojat jako návštěva v zákadní škole, Šimek dělal ředitele Douchu, Krampol školníka Kolíska, dle webu ČT trval 70 minut a byl vyroben v r. 1990. http://www.ceskatelevize.cz/porady/899444-zajic-v-pytli/290320741250012/ Tento díl jsem viděl a dodnes ho mám bez vystřižených písniček převeden na CD jako zvukový záznam, byl jako 12. díl očíslován, buď přímo v titulcích pořadu, nebo v programu. Nejde o vzpomínku, ale ověřený fakt. Dle mého názoru to je nejslabší díl ze všech dílů s Krampolem, doslova jsem ho protrpěl. Asi mělo jít o návrat k besídkám, které dělal s Grossmannem, ale hodně to nevyšlo. Díl jedenáctý, dle webu ČT (http://www.ceskatelevize.cz/porady/899444-zajic-v-pytli/29032064122-zajic-v-pytli-11/) trvající 79 minut, jsem zřejmě nikdy neviděl a mohlo jít o stříhový pořad a výběr toho nejlepšího, jak píše otík.(15.11.2016)

Železná neděle aneb Seber co můžeš, kde se řeší papiňák z dovozu (ešus a píšťalka)... Soudruh Vyrážka, inženýr Dlažka, Surio Mario... Šimek s Krampolem byli super. Jediné, co mne nebavilo tenkrát a ani dnes, byly pěvecká vystoupení Milušky Voborníkové a spol. Ale jinak je tenhle pořad "pořád kvalitní, takzvaně málcajt, jak říkali staří Římané. Ty první, co je odkojila vlčice". :-)(22.12.2015)

Jak se mě ten pořad dřív líbil tím víc , když ho mám možnost vidět po letech, tak zjišťuji jak je to mimo scének a povídek naprosto nudné a šedivé Ty rádoby zpěváci druhé či i třetí kategorie, které dnes nikdo nezná, (nemyslím ty prvotřídní jako Gott a spol, ale těch tam tolik zase nebylo), to se nedalo poslouchat udělat souhrn jen scének bez písniček jdu do plných.(18.2.2016)

Hudební a zpívané vsuvky mě nezajímaly, ale na scénkách a dialozích Šimka a Krampola jsem vyrůstal. Už od dětství mám naposlouchanou kazetu Večer při petrolejce složenou z několika scének tohoto pořadu. Havarijní údržba pražských chodníků s Ing. Dlažkou, železná neděle s Ing. Vyrážkou, dialog o nespavosti, povídky navazující na tradici s Grossmannem a další humorné perly mě vždycky dokážou rozesmát, třebaže mnohé znám už téměř zpaměti. Nejslabší a nejméně vtipný mi přišel 4. díl se Sobotou a Nárožným (humor v této sestavě mi moc neříká), ale od 5. dílu je to opět výrazně lepší, Krampol a Kluková Šimkovi sekundují daleko vtipněji. Šimek tehdy ani netušil, jak nadčasový bude jeho humor. "Vole, nech se vyšetřit, řekla dívka hlubokým hlasem a mně došlo, že ne každý, kdo má dneska v uchu náušnici musí být holka."(30.3.2016)

Zatímco období Šimka s Grosmannem mě spíše nudilo a nepřipadalo mi téměř nikdy vtipné, tak s příchodem Jirky Krampola se vše otočilo o 360 stupňů a Šimkův humor mě začal velmi bavit. Hlavní zásluhu na tom nese právě skvělý "Krampoul" (jak mu říkal jeho učitel Mistr Nedbal :-D), který si své postavičky patřičně užíval a člověk se jim jednoduše řečeno musel od srdce zasmát. I dnes se mi vždy velmi zlepší nálada, hned jak "holzmannovsko-izerovský Krampoul" vejde na jeviště.(24.6.2013)