Lady Gaga feat. Beyoncé: Telephone (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2010, 9 min

Jonas Åkerlund
  • RedHot

Nekonečných devět minut jsme nuceni sledovat dvě američanky v křiklavých kostýmcích, které vztyčují prostředníček na všechny morální hodnoty uvažujícího jedince, ukazují prsa, věší se hlavou dolů, provozují lesbický sendvič a vraždí náhodné návštěvníky restaurace, to vše bez jakéhokoli významu nebo poselství. Přístě snad už dojde i na pálení americké vlajky a hajlování před podobiznou Ho Či Mina. Já vážně nevím, jaký satanistický škvár pop kultura ještě zplodí. Ten však sám o sobě škodit nemusí, pokud se k němu přistupuje správně - a to s obrovskou dávkou nadhledu. Ovšem onanovat před devítiminutovou stopáží primitivních elektronických fekálií a nazývat to špičkovým dílem plným geniality je čistý zmar. Ježíš pláče.(14.9.2011)

• ivishka

Dnešní "umělci" mají nezkrotnou potřebu šokovat, jelikož jinak nemají vůbec nic jiného čím by dokázali zaujmout. Další takovou v řadě je Lady Gaga se svými - bohužel pro mě - chytlavými songy. Hlas by špatný nebyl, ale vadí mi to divadýlko kolem. Nejvíce mi asi irituje účast Beyoncé s jejím proslovem, který má jako umravnit Gagu: "You've been a very bad girl! A very, very, bad, bad girl Gaga!" a významně si kousnou obě do nějaké bagetky. Někteří umělci prostě neumí ukázat co v nich je a raději se zaprodají... A to pokračování?! Seriously? Dávám pouze jednu hvězdu za pěknou kameru a docela chytlavou melodii. Jen tak dále s nesmyslnými "božími oky" a trojúhelníky.... Ona je občas i docela dobrá móda hlásit se k těm největším neregistrovaným "reklamním" značkám.(6.8.2013)

Nejlépe to zde vystihla kiddo. Ale tak přesně, že nemám ani jedno slůvko navrch. Cituji - "Mohla bych půl hodiny vykládat, proč je Telephone rádoby kůl, smysl nedávající mišmaš pro snadno potěšitelné slintaly od neskutečně talentované ženy, kterou bohužel zajímá spíš vlastní image než hudba, ale proč bych to dělala, když to už dávno někdo udělal za mě."(27.12.2011)

Videoklipy Lady gagy jsou v každém případě originální, nové a nekompromisní, co záleží kvalitě jejího hlasu nebo nebo textu písně, když má pyroprsa a pyrovaginu?! Tato umělkyně pochopila stejně jako Madonna, že ke slávě není třeba talentu, nýbrž umění lidi šokovat, pohoršovat a provokovat, a nedá se za talent označit právě toto?(16.11.2010)

To, čo predvádza Lady Gaga je jedným slovom genialita. Tromi slovami: avantgardná popkultúrna genialita. Hudobná rytmika asi nikdy nebola lepšie pretavená do obrazu (parafráza na Stepfordské paničky), permanentné zmeny v rozprávaní, popkultúrne vsuvky, šialené kostýmy a ešte šialenejšie a absurdnejšie tanečné kreácie. Meta humor, ktorý presahuje klip je len čerešničkou na torte (mystifikácia o hermafroditizme Lady Gaga). Opäť raz niekto posunul hranice umenia - zatiaľ asi nikto neobsiahol v sebe toľko rôznych jeho foriem (okrem hudby a filmu aj móda, divadlo, mystifikácia a iné) na tak vysokej úrovni. Lady Gaga je požehnanie z neba v súčasnej mŕtvej (alebo skapíňajúcej) popovej scéne.(27.3.2011)