Cesta nikam (festivalový název)

Road to Nowhere

Romantický / Thriller

USA, 2010, 121 min

Monte Hellman

Steven Gaydos

Josep M. Civit

Tom Russell
  • predators

Tak nevím, jestli bylo horší to, co ve filmu natáčeli, nebo tento film o filmu. Toto vážně nikam nevedlo, zdlouhavé prázdné záběry byly ubíjející a potěší snad jen nějakou fiflenku fénující si své nehtíky. Pokud i tak budete mít zájem, klidně místo 10-ti gigového fullhd sáhněte po nějakém kinoripu, vyjde to nastejno :-)(13.8.2011)

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Road to Nowhere / ROAD TO NOWHERE / Cesta nikam) - Kdyby to byl třeba Izraelský snímek tak bych mu takovou nudu odpustil, čekal bych ji, ale tomuto to odpustit nelze. Relativně slušné obsazení filmu, zajímavé téma a vznikne z toho tato přeutahaná, přenudná haluz... - 9. 7. 2011 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 20%(18.8.2011)

• reqiuem

Podle slov samotného Hellmana před projekcí má film v divákovi probudit jeho nevědomí a snovost. Divák se má stát spoluautorem a dokončit tak dílo.(takovej klasickej hermeneutickej kruh:-). Cesta nikam by ale podle mě alespoň trochu někam vést mohla. Film je až příliš fragmentární a pro mě dost nečitelnej(i když Hellman (podle jeho slov) nechápe, jak je tohle vůbec možný). Nabízí se tak otázka nakolik se sen režiséra může stát snem diváka. Kolik je potřeba vodítek a jak moc se může scénář proškrtat (vytvořit v něm bílá místa), aby si divák "doprojektoval" svoje vlastní vidění příběhu. Cesta nikam je filmem ve filmu, ale bohužel ani jeden film neposkytuje tolik, abych si vůbec mohl vytvořit nějakej lepší názor nebo jednotlivé příběhové roviny rekonstruovat. To, že byl sál už v polovině projekce z velké části prázdný, je na jednu stranu nelichotivou vizitkou českýho diváka, ale na druhou vypovídá o výše zmíněném./S Lynchem, prosím, nesrovnávat./MFF/(7.7.2011)

• rakosabasta

Cesta nikam je skutečně cestou nikam. Těžko říct o čem to bylo. O natáčení filmu? O jakémsi pojišťovacím podvodu? O čísi vraždě/sebevraždě? Naprosto nerozlišené poskakování mezi časovými a dějovými rovinami, které se nedá jednoznačně oddělit snad trochu připomíná filmy Davida Lynche, ale rozhodně jim nesahá ani po paty. Navíc, naprosto nevyrovnaná dynamika záběrů, které se občas nechutně a bezdůvodně táhly.(11.7.2011)

• CiTrus007

Film byl zajímavý, ale trochu zmatený - opravdu mi cca 10 minut trvalo, než jsem se začal zorientovávat v tom, která scéna je z filmu, která z filmu, o kterém ten film byl, která z doby předtím nebo zase pozom apod. Možná nebylo příliš šťastné vyprávět příběh paralelně ve více časových liniích bez včasného varování divákům. [MFFKV 11](8.7.2011)