Detektivní retro sonda do spletitých vztahů a fint socialistického autoservisu. Záhadná smrt jednoho z mechaniků spustí vyšetřování, v němž vyplouvají na povrch charaktery jednotlivých protagonistů... (Česká televize)

Snorlax

Hvězdy brněnských divadel konce sedmdesátých let minulého století defilují před kamerou v detektivce, která vlastně není detektivkou, v dramatu, které není pořádně ani dramatem, zkrátka, kdo má rád tehdejší hereckou generaci z Brna, může se na některé zástupce podívat. Jiný důvod ke zhlédnutí jsem neobjevila. ()

xaver

Slušná detektivky na tehdější dobu. Trochu netradiční herecké obsazení, ale ke prospěchu věci. Celkem zajímavý, poutavý a uvěřitelný příběh. Dávám za 3*. Dnes by mohli něco podobného natočit o kterémkoli velkém privatizovaném podniku (ČKOD, SONP Kladno, Škoda Plzeň apod.). Pointa by byla v podstatě asi stejná, akorát tehdy šlo o řádově o desetitisíce, kdešlo po revoluci šlo vždy řádově o miliardy až desítky miliard. ()

dobytek

Detektivka to moc neni. Je to spíš takový drama o jednom týpkovi, kterej se dostal na místo vedoucího v autoservisu, a chtěl bejt na všechny hodnej, aby zaměstnanci rádi chodili do práce, ale moc se mu to nevyplatilo, protože ty zaměstnanci s nim pěkně vyjebávali. Jako příběh je to celkem dobrej a pro mě i zajímavej, protože jsem se taky několik let pohyboval v prostředí autoservisu. Jenže často film působí dost nevěrohodně. Kdyby mě někdo dostal do kriminálu, tak po návratu se asi nebudu na takovýho člověka usmívat a pomalu ho zvát na pivo. Nebo když mi právě umře kamarád, tak asi taky nebudu úplně v pohodě. Je to prostě takovej lacinej televizní film s určitejma nedostatkama a sotva průměrnejma hercema. ()

slunicko2

Typická reálně-socialistická pastva na pestrobarevném kvítí pro barvoslepé. 1) Vážně tuto pseudodetektivku brát nelze._____ 2) Zaznamenal jsem 32letého Miroslava Středu ve velmi přiléhavých kalhotech, 35letého klasicky prkenného Jiřího Štědroně a 26letého Miroslava Donutila v nevýrazné roli téměř k nepoznání. ()

topi

Televizní studio Brno uvádí....ač jako Brňák, musím říci, že inscenace a povídky, na kterých se podílela brněnská televize většinou patří ke slabším kouskům, i když režisér Vanýsek je podepsán též pod kvalitnějšími snímky. Zpravidla i herecké obsazení a výkony jsou velký podprůměr a to samé také platí o Případu hodného vedoucího. Hodného vedoucího, který se zaplete do podvodů a machinací v podniku, kterému šéfuje a posléze si odsedí rok v krimu, hraje Ivo Kubečka, který je ve své roli prkenný až hrůza. To samé platí o většině účinkujících, vyjma snad jen Dagmar Veškrnové. Nejkvalitnější na celém filmu tak zůstává hudba Pavla Blatného. ()