• F.man
  ***

  Zvláštní mix na kterém jdou vidět dva rozdílné úseky obou režisérů. Zatímco Fritz Lang natáčí temnou noirovou první polovinu, která je jednoduše úžasná, plná tempa a atmosféry, nahradi-vší ho Archie Mayo obstarává optimistickou romantickou část, která bohužel moc netáhne. Absolutorium si zaslouží hlavně Ida Lupino, hrající ve svých 28 letech mladou dívku Annu, no a samozřejmě taky Gabin, pro kterého je Přístav lásky prvním exilovým filmem v průběhu 2.sv války. Takhle to jsou "jen" tři hvězdy, ale věřím, že kdyby Lang dodělal film podle sebe, mohlo se jít o hodně výše. P.S. Nábřeží mlh s happy endem No, no, just that I'm getting married in a few minutes(12.4.2010)

 • liquido26
  ***

  Gabin - Lupino je zajímavé a celkem sympatické herecké duo. Trošku je škoda, že se Gabin v Americe během války nepředvedl ve více filmech. Bohužel jinak mě toto drama odehrávající se v kulisovém přístavišti spíše nebavilo než bavilo. Tempo vyprávění bylo celkem dost pomalé, nebyly zde žádné velké strhující momenty (až na ten závěr) a občas mě chování postav trošku udivovalo.(20.8.2013)

 • vitekpe
  ****

  Me to docela pobavilo. Je to primerene predvidatelne, hezky se na to kouka, a pribeh svizne plyne... Navic Ida Lupino se na mem osobnim zebricku drzi stale vysoko, a timto vykonem si to rozhodne nepokazila. Dale jsem se seznamil s Helene Reynolds, kterou jsem neznal, a ktera me hned prvni hlaskou totalne uzemnila... :-) Jedina skoda je mozna to, ze je to cele natoceno v kulisach. A taky obsazeni Clauda Reinse mi tam trosku drhlo... Davam slabsi 4.(4.7.2011)

 • erased
  ***

  Vcelku obyčejné melodrama se vším co k tomuto žánru patří. Na jedno podívání dobré, ale nic víc. Téměř. Nevím, který ze dvou režisérů na tom měl svůj podíl, ale nad průměr celý film povyšuje naprosto famózní finále. Atmosférou, temnotou, napětím, tím vším závěrečná scéna převyšuje jakýkoli dobový horor, které vedle Moontide působí skoro komicky. Bohužel to na vyšší hodnocení nestačí, především kvůli podivně napsaným postavám. Gabin je sice sympaťák, Ida Lupino znovu zachraňuje co se dá, přesto jsem měl problém si je jako ústřední dvojici oblíbit.(29.5.2010)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kamera ČB(8.6.2004)

 • - Původní verze filmu byla plánována již v roce 1940, režisérem měl být Fritz Lang. Studio Twentieth Century Fox dokonce najalo Salvadora Dalího, aby vytvořil zhtuba tří minutovou sekvenci noční můry. Avšak po útoku na Pearl Harbor se studio rozhodlo práci na filmu zastavit a označilo ho za příliš pesimistický. Film byl v lehčím duchu dokončen v roce 1942, ale už bez Langa i Dalího. (Pannutella)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace