Chōjin densetsu Urotsukidōji: Mirai hen - Shin chōjin no tanjō

• USA Urotsukidoji III: Return of the Overfiend - Birth of the True Overfiend
Animovaný / Pornografický / Fantasy / Horor
Japonsko, 1992, 50 min

Kusko.t2

“Ak existuje Boh, musí existovať aj Diabol. Od miesta kde sa nachádza “Chojin“ (True Overfiend), nebude “Kyo-O“ (Lord of Chaos) nikdy ďaleko.“ ### Po úvodnej, zhruba 13 minútovej rekapitulácii udalostí známych z predchádzajúcich dvoch cyklov - CHOJIN DENSETSU UROTSUKIDOJI (Urotsukidôji I: Legend of the Overfiend – OVA 1, OVA 2, OVA 3) a SHIN CHOJIN DENSETSU UROTSUKIDOJI: MATAIDEN (Urotsukidôji II: Legend of the Demon Womb - OVA 4, OVA 5) sa už konečne prechádza na v poradí tretí cyklus tvorený štvoricou OVA titulov (v rámci série označenie ako OVA 6, OVA 7, OVA 8, OVA 9) pod spoločným základným názvom CHOJIN DENSETSU UROTSUKIDOJI: MIRAI HEN (Urotsukidoji III: Return of the Overfiend). Avšak skôr ako sa ku súčasnej skaze označenej distribúciou ako SHIN CHOJIN NO TANJO (Birth of the True Overfiend, OVA 6) príbeh prepracuje, produkcia usúdila, že by nebolo na škodu sa v krátkosti vrátiť, t.j. ozrejmiť udalosti finále prvého cyklu – OVA 3: CHOJIN DENSETSU UROTSUKIDOJI: KENKETSU JIGOKU HEN (Urotsukidoji: Legend of the Overfiend 3 - Final Inferno). Keď má divák toto všetko za sebou, je už dostatočne pripravený na novú nádielku démonického porna okoreneného akciou a hororom situovanom do zmysleného fantasy sveta plného prapodivných stvorení. “20 rokov po deštrukcii (OVA 3 - Final Inferno) povstávajú z trosiek nové formy existencie. Apokalypsa sa zaslúžila o vznik novej žijúcej rasy. Žiaden človek, zviera ani démon, ale tzv. Makemono znetvorený apokalyptickým peklom.“ Zub času a osud každého z nás je neúprosný. U Myuni (Munhi) Hausena II to nie je ale tak jednoznačné. Po tvrdom súboji s Amanom Jyaku sa odmlčal. Nie však nadlho. Prvú líniu so štafetou preberá do svojich rúk sám veľký Caesar budúcnosti. Jeho z časti roboticko-znetvorený spoločník a predĺžená ruka zla - Faust Muenchhausen, nie je nikým iným, ako skrývajúci sa Myuni (Munhi) Hausen II pod čiernym plášťom, útočiaci zo zálohy už ako silnejšia bytosť chaosu. Nastolenie pokoja je na tomto sveta zdá sa nemožné. Ešteže tak. ### Pilotnej OVA epizóde tretieho cyklu by som predsa len už v porovnaní s predošlími predstaveniami vytkol napríklad nesúrodosť, občasný zmätok v deji, skromnejšiu atmosféru, či výzorovú zmenu jednej z hlavných postáv – charakter Amano Jyaku. Aj napriek tomu sa jedná opäť o skvele úchylnú a akčnú anime jazdu. ()