poster

3 Godfathers

Western / Drama

USA, 1948, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Biopler
  **

  Film, ktorý ma nudil, keď sa objavil na scéne novorodenec a keď jeden z kmotrov ostal v púšti po tom čo si zlomí nohu, čo bolo však neprofesionálne podané. Bol to veľmi trápny pád, oči ma zaboleli. Celkovo je to jemný western, ladený do vianočného času, kedy sa treba prijímať a odpúšťať, ako nám to bolo predvedené na Robertovi, ktorý z trestu 20 rokov dostal skoro milosť.(24.7.2011)

 • Jezinka
  ***

  Film není typickým westernem. Odehrává se v předvánočním čase a celý je o obrácení, víře, nápravě a vykoupení . Doplněno malými zázraky jako je zjevení oslice s oslátkem a podbarvené Kovbojovým nářkem (Laredo). Pokud to vezmete jako vánoční film, budete spokojeni. Třetí hvězdička je za J.Wayna a příjemný závěr, který to zázračno trochu utlumil.(23.2.2011)

 • rikitiki
  ****

  Vánoční western s pohádkově průzračným náboženským podobenstvím, chvílemi až příliš naivní, ale od toho tu přece vánoční příběhy jsou. Trojice lupičů projeví své zasunuté dobré stránky, když se musí postarat o osiřelé novorozeně. Zejména John Wayne podává dojemný výkon, když je vidět, jak očividně roztává s dítětem v náručí.____ U takto nastaveného filmu se dá přijmout, že mnohé situace jsou natočené tak, aby nevystrašily diváky očekávající vánoční zázrak. Žena umírající v pustině po porodu je proto upravená, učesaná a oblečená ve vyžehlených šatech, aby podobnost s Madonou byla co největší, trojice desperátů bloudící bez vody vyprahlou pouští je pouze zaprášená, ani rty nemají rozpraskané a čerstvě narozené miminko je vymydlené a růžolící. ____ Silným protihráčem je poušť, tady jedině kamera vyvolává dojem děsu, opuštěnosti a beznaděje. Poušť je natočená jako nemilosrdný a lhostejný soupeř. Zároveň i ona je podobenstvím ztracených duší, které ji musí překonat, aby na jejím konce dokázaly najít vodu a odpuštění. /3. 9. 14./(3.9.2014)

 • cheyene
  ****

  Kdyby byl tento snímek Johna Forda o čtvrt hodinku kratší, dal bych klidně plný počet hvězdiček. 3 Godfathers je zdařilý western, který však má daleko do typické kovbojky. Na samotném začátku mě zaujal John Wayne v poněkud netradiční - záporně laděné - roli. Chová se jako správný neotesanec, jeho bouřlivý a buranský smích, když se svými partnery zastaví před domem šerifa, jej předurčoval do role nevyzpytatelného a nevybíravého muže. Ostatně celá trojice kmotrů se zdála, že jejich slušné chování k šerifovi a jeho ženě, je pouze přetvářkou. Tvrdí a nekompromisní kovbojové, psanci a bankovní lupiči však mají své pevné morální zásady a když umírající ženě slíbí, že se o jejího novorozence postarají, jsou ochotni za to položit život. A zde nastává ona část filmu, která má na jednu stranu hlubší myšlenku o tom, jak se z lupičů stávají pozorní a docela slušní lidé, avšak na druhou stranu je celá tato část značně utahaná a právě zde mohl režisér svůj snímek krátit. Zajímavě tu však Ford zakomponoval biblický námět a Vánoce. John Wayne je opět skvělý a troufám si tvrdit, že zde podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Jeho kolegové mu zdárně sekundují a díky příjemné hudbě nemám problém dát tomuto opomíjenému westernu 4*.(19.12.2012)

 • Martin741
  ***

  REziser John Ford /Man who shhot Liberty Valance/ natocil dost nudny western. Traja muzi putuju pustou, najdu umierajucu zenu a nasledne sa postaraju o dieta. John Wayne /Fort Apache, El Dorado, Rio Bravo/ je prekvapivo v zapornej roli neotesanca, ale o dieta sa stara prikladne. Ovsem ako namet na western je to pre mna stale len priemer, Fordov Fort Apache z roku 1948 je pre mna stale vyssie. 67 %(23.1.2016)

 • - Ve scéně, kde Robert (John Wayne) natírá děťátko tukem, je jasně vidět, že se jedná o panenku. (Mol)

 • - John Ford natočil remake původního filmu The Three Godfathers (1916) již v roce 1919 s názvem Marked Men, kde hrál jako v originále Harry Carey. Film se ovšem nedochoval. (Mol)

 • - John Wayne měl během natáčení sluneční úpal a byl krátce hospitalizován. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace