poster

3 Godfathers

Western / Drama

USA, 1948, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ****

  Vánoční western s pohádkově průzračným náboženským podobenstvím, chvílemi až příliš naivní, ale od toho tu přece vánoční příběhy jsou. Trojice lupičů projeví své zasunuté dobré stránky, když se musí postarat o osiřelé novorozeně. Zejména John Wayne podává dojemný výkon, když je vidět, jak očividně roztává s dítětem v náručí.____ U takto nastaveného filmu se dá přijmout, že mnohé situace jsou natočené tak, aby nevystrašily diváky očekávající vánoční zázrak. Žena umírající v pustině po porodu je proto upravená, učesaná a oblečená ve vyžehlených šatech, aby podobnost s Madonou byla co největší, trojice desperátů bloudící bez vody vyprahlou pouští je pouze zaprášená, ani rty nemají rozpraskané a čerstvě narozené miminko je vymydlené a růžolící. ____ Silným protihráčem je poušť, tady jedině kamera vyvolává dojem děsu, opuštěnosti a beznaděje. Poušť je natočená jako nemilosrdný a lhostejný soupeř. Zároveň i ona je podobenstvím ztracených duší, které ji musí překonat, aby na jejím konce dokázaly najít vodu a odpuštění. /3. 9. 14./(3.9.2014)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Takovy lehounky nadprumer se zajimavym tematem, jak se tri "hodni" grazlove diky necekane funkci jeste vice polepsi nebo spis jsou vzati na milosrdnou milost nebe jako takoveho. To vsudypritomne pambickareni mi docela vadilo, pravda, bez neho by tu paralelu Ford neukoval, kazdopadne ten konec uz byl trochu moc, to jsem neskousl. Zastrelit Hightowera po vstupu do lokalu, mohlo to byt kratsi a udernejsi, takto jsem se docela nudil, prestoze svetlych momentu par bylo ale opravdu jenom par - chrastitko s pistoli a sem tam nejaka ta hlaska.... Cekal jsem vic nez konverzacni agitku pro vstup do nebe.(7.3.2007)

 • Mol
  ****

  Tres bandidos přepadají banku ve městečku Welcome. Drsňák šerif je pronásleduje. Odřezává jim strategický místa a stává se z toho boj o přežití a o vodu. Zní to dobře. Jenže pak tyhle desperáti potkaj těhotnou ženskou a místo toho aby jí střelili do xichtu a naplnili čutory z jejich slznejch kanálků, tak se jí zavážou postarat o děcko. Fuj. Všichni od té doby mají srdce místo železného želatinové a dokonce chudáci companeros umírají jeden po druhym jak koťata v sudu.(26.11.2013)

 • kaylin
  ****

  Tenhle film mě hodně překvapil. Když jsem si k němu četl anotaci, tak tam nebylo nic, co by mě nadchlo. Tři chlapi se budou starat o nemluvně. Jenže on je to snímek zábavný v momentě, kdy zábavný být má, a je dramatický také na správném místě. John Wayne skvělý, ale s ním jsou skvělí i ostatní. Velice povedený film.(21.5.2015)

 • Jezinka
  ***

  Film není typickým westernem. Odehrává se v předvánočním čase a celý je o obrácení, víře, nápravě a vykoupení . Doplněno malými zázraky jako je zjevení oslice s oslátkem a podbarvené Kovbojovým nářkem (Laredo). Pokud to vezmete jako vánoční film, budete spokojeni. Třetí hvězdička je za J.Wayna a příjemný závěr, který to zázračno trochu utlumil.(23.2.2011)

 • - John Wayne měl během natáčení sluneční úpal a byl krátce hospitalizován. (Mol)

 • - Jedná se o remake němého filmu The Three Godfathers (1916), ve kterém hrál dlouholetý přítel Johna Forda Harry Carey. Když v roce 1947 zemřel Carrey, tento remake natočil na jeho počest a do role Kida obsadil jeho syna Harryho Careye Jr. (Mol)

 • - Pro scénu, kde zástupce šerifa Curly (Hank Worden) má problémy vytáhnout mezka z vagónu, byly otěže upraveny tak, aby po každé, když zatáhne dopředu. ve skutečnosti táhly dozadu. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace