poster

3 Godfathers

Western / Drama

USA, 1948, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Biopler
  **

  Film, ktorý ma nudil, keď sa objavil na scéne novorodenec a keď jeden z kmotrov ostal v púšti po tom čo si zlomí nohu, čo bolo však neprofesionálne podané. Bol to veľmi trápny pád, oči ma zaboleli. Celkovo je to jemný western, ladený do vianočného času, kedy sa treba prijímať a odpúšťať, ako nám to bolo predvedené na Robertovi, ktorý z trestu 20 rokov dostal skoro milosť.(24.7.2011)

 • Pohrobek
  ****

  Pravzor všech snímků o drsných mužích, kteří jihnou pod tíhou starostí o milého kojence. Johnu Waynovi tahle nezvyklá role dost sekne a především on, potýkající se s tímto zvláštním úkolem, a ironiií a lehkým vtipem přetékající scénář jsou hlavními pozitivy tohoto rozkošného snímku, který se vyplatí zhlédnout minimálně pro doplnění znalostí žánrové šířky, kterou i takový, zdánlivě jasně definovaný žánr, jakým by měl být western, nabízí.(6.8.2006)

 • cheyene
  ****

  Kdyby byl tento snímek Johna Forda o čtvrt hodinku kratší, dal bych klidně plný počet hvězdiček. 3 Godfathers je zdařilý western, který však má daleko do typické kovbojky. Na samotném začátku mě zaujal John Wayne v poněkud netradiční - záporně laděné - roli. Chová se jako správný neotesanec, jeho bouřlivý a buranský smích, když se svými partnery zastaví před domem šerifa, jej předurčoval do role nevyzpytatelného a nevybíravého muže. Ostatně celá trojice kmotrů se zdála, že jejich slušné chování k šerifovi a jeho ženě, je pouze přetvářkou. Tvrdí a nekompromisní kovbojové, psanci a bankovní lupiči však mají své pevné morální zásady a když umírající ženě slíbí, že se o jejího novorozence postarají, jsou ochotni za to položit život. A zde nastává ona část filmu, která má na jednu stranu hlubší myšlenku o tom, jak se z lupičů stávají pozorní a docela slušní lidé, avšak na druhou stranu je celá tato část značně utahaná a právě zde mohl režisér svůj snímek krátit. Zajímavě tu však Ford zakomponoval biblický námět a Vánoce. John Wayne je opět skvělý a troufám si tvrdit, že zde podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Jeho kolegové mu zdárně sekundují a díky příjemné hudbě nemám problém dát tomuto opomíjenému westernu 4*.(19.12.2012)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Takovy lehounky nadprumer se zajimavym tematem, jak se tri "hodni" grazlove diky necekane funkci jeste vice polepsi nebo spis jsou vzati na milosrdnou milost nebe jako takoveho. To vsudypritomne pambickareni mi docela vadilo, pravda, bez neho by tu paralelu Ford neukoval, kazdopadne ten konec uz byl trochu moc, to jsem neskousl. Zastrelit Hightowera po vstupu do lokalu, mohlo to byt kratsi a udernejsi, takto jsem se docela nudil, prestoze svetlych momentu par bylo ale opravdu jenom par - chrastitko s pistoli a sem tam nejaka ta hlaska.... Cekal jsem vic nez konverzacni agitku pro vstup do nebe.(7.3.2007)

 • Mol
  ****

  Tres bandidos přepadají banku ve městečku Welcome. Drsňák šerif je pronásleduje. Odřezává jim strategický místa a stává se z toho boj o přežití a o vodu. Zní to dobře. Jenže pak tyhle desperáti potkaj těhotnou ženskou a místo toho aby jí střelili do xichtu a naplnili čutory z jejich slznejch kanálků, tak se jí zavážou postarat o děcko. Fuj. Všichni od té doby mají srdce místo železného želatinové a dokonce chudáci companeros umírají jeden po druhym jak koťata v sudu.(26.11.2013)

 • - Jedná se o remake němého filmu The Three Godfathers (1916), ve kterém hrál dlouholetý přítel Johna Forda Harry Carey. Když v roce 1947 zemřel Carrey, tento remake natočil na jeho počest a do role Kida obsadil jeho syna Harryho Careye Jr. (Mol)

 • - Ve scéně, kde Robert (John Wayne) natírá děťátko tukem, je jasně vidět, že se jedná o panenku. (Mol)

 • - John Ford natočil remake původního filmu The Three Godfathers (1916) již v roce 1919 s názvem Marked Men, kde hrál jako v originále Harry Carey. Film se ovšem nedochoval. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace